škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek Suyu Sıkıntısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı therezerve

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba
2011 model Fabia aracımda silecek suyu ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum, ilk olarak arka cama su sıktım diyelim, hemen akabinde ön cama su sıkınca, su tekrar arka cama gidiyordu, bu durum 3-4 saat sonra düzeliyordu. bir süre sonra ön cama hiç su gelmemeye başladı, arka cama sıkıntısız hala gidiyordu ama. bu durum üzerine eşim aracı yakında bir ustaya götürdü, ustada sinyal kollarının değişmesi gerektiğini söyleyip 400tl civarı bir ücret çıkarmış, eşim kabul etmeyincede sanırım sigortaları falan değiştirmiş, şu anda arka cama su sıkınca su ön cama geliyor, ve hiç bir şekilde arka cama su sıkamıyorum.
Benzer sorun yaşayan arkadaşlar oldu mu acaba?? sizce ne yapmalıyım, silecek suyu yüzünden sinyal kollarını değiştirmeme gerek varmı??

Çevrimdışı Frkn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracımda yaşadım benzer problemi . ne arka ne ön hiç su sıkmıyordu, gidip su motoru aldım . taktirdik , öne sıkınca arkaya , arkaya sıkınca öne gidiyordu su. Bizim fabiaların çift çıkışlı su motoru var , onların kablosunu ters takmış , düzelttik.fakat bazen yine öne sıktığında arkaya su gidebiliyor . bunu da usta , aldığım su motorunun yan sanayi olmasına bağdaştırdı. Orijinal 180tl yan sanayi 20tlydi