škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radara yakalanan trafik kazası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumda frene basmak yerine gaza tatlı tatlı bassaydı rahatça dönerdi sanki :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Sonuçta Bora. Geri vitese de taksa savrulacaktı.:D

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kupkuru yol ... güpegündüz... bomboş yolda tek başına ... pisi pisine  ezdi arabayı  takla atmadığına şükretsin...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o değil de sanki kaza yapmadı da park etti adam. o kadar rahat yani... :) çantayı falan alıp iniyor, kapıları kilitler gider şimdi bu dedim ama... :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: Can;263660
Bu durumda frene basmak yerine gaza tatlı tatlı bassaydı rahatça dönerdi sanki :)

Aynen öyle adam sanırım bir korku yapmış frene basınca direk döndü araba , İstanbul Park eğtim verirken bayağı anlatmışlardı bu durumu yüksek hızda viraja girerken viraj a girmeden önce yavaşlıycaksın viraj esnasında ne hızlancaksın ne yavaşlıycaksın sabit hızla dönüceksin ;) O zaman araba çok güzel dönüyor bunların testini hep yapmıştık arabayla:)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Toplamayı bırakın. Yazık olmuş. Allah'tan canına bişi gelmedi.

Bu radar araçları resmen kazaya sebiyet veriyor.  Öyle yerlere tuzak kuruyorlar ki insanın aklı şaşar. Yeşil renk araç söğüt ağacının altında o kadar tatlı yolda pusuya yatıp bekleyeni mi ararsın. Bu radar sistemini kınıyorum.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kötü olmuş. Toplama imkanı vardı tamamda. Panik yapmış işte, herkesin başına gelebilir. Korkan insan o anda ne yaptığını bilemez bu biraz tecrübeye bağlı ;)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir olay başımıza geliyordu ramak kala kurtulmuştuk.Otobanda tam gaz yanından geçtiğimiz bir vito bunu kendine yediremedi sanırım ve bizim peşimizden gelmeye başladı sapaktan istanbul ayrımına doğru girdik ama yol ayrımı tek arabalık biz yanyana 2 arabayız hızımız 100 falan zaten zar zor viraja oturduk adamın arabası önden kaydı bizde daldık frene arkası koptu bizimde bariyere 10 cm kala durduk gerisi babam ben amcam üçlüsünün adama kombo çekmesi ve olayı benzinciden gelenlerin ayırması hatta arada birininde kaynaması ile bitirdik.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2011, 01:37:21 Gönderen: ST-max »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol tutuş problemi olan bir arabadır Bora :) ciddi tasarım problemi vardır, bırakmaya meğilldir zaten. O durumda kolay kolay araba toplanmaz pek, ilk falsoyu verip bir de hemen peşine aksini verdiği anda düzeltmek çok çok zordur, yolun çok uygun, geniş ve yanında bariyer falan olmaması lazım belki o zaman ama genede zordur. Ucuz kurtulmuş daha kötüsü olabilirdi Allah korusun.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;263675
o değil de sanki kaza yapmadı da park etti adam. o kadar rahat yani... :) çantayı falan alıp iniyor, kapıları kilitler gider şimdi bu dedim ama... :)

:D

Tespit güzel...

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;264618
Benzer bir olay başımıza geliyordu ramak kala kurtulmuştuk.Otobanda tam gaz yanından geçtiğimiz bir vito bunu kendine yediremedi sanırım ve bizim peşimizden gelmeye başladı sapaktan istanbul ayrımına doğru girdik ama yol ayrımı tek arabalık biz yanyana 2 arabayız hızımız 100 falan zaten zar zor viraja oturduk adamın arabası önden kaydı bizde daldık frene arkası koptu bizimde bariyere 10 cm kala durduk gerisi babam ben amcam üçlüsünün adama kombo çekmesi ve olayı benzinciden gelenlerin ayırması hatta arada birininde kaynaması ile bitirdik.
Ben şehir içinde hergün benzer vaziyetler yaşıyorum. Geçenlerde 50 km ile solu kapatan ticari yol vermeyince sağından önüne geçtim. Bu da gaza gelip sağımdan kökledi gazı ama yol ileride daralıyor ve hafif rampa idi. Aman dedim bırakayım geçsin ama bu seferde adam daldırıp önüme önüme burnunu uzatınca kornaya asılmamla beraber yolda yalpalamaya başlaması bir oldu. Yani ben altımdaki aracı eşimde sürecek en güzenli araçlardan olsun vs diye aldım artistlik yapmaya hevesim yok (çok yok). Ama be adam kafa tutmaya çalıştığın arabaya bak altındaki arabaya bak. Benim gidip ferrari bir porche ile yarışmaya kalkmam kadar dangalakça...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle bir durumda toplamak çok zor olur sanırım..

Bir kaç ay önce şirketin kamyonetini servise götürüyordum.Frenlerde problem vardı arkaları kilitliyordu.Servise götürmeye bile çekiniyorları o haldeki aracı.Ben aldım aracı servise doğru gitmeye başladım.Bir tane köprü altından hafif sağa dönen bir viraj vardı.Viraja girmeden önce freni deniyordum arkası kızaklıyormu diye.Öyle oynaya oynaya gidiyordum.Viraja girmeden önce yavaşladım ve frene dahi basmadım.hafif gaz verince Hyundai H100 kamyonetin arkasını yanıma geliverdi :D Kontra hareketlerle toparlamaya çalıştım ama nafile sonuçta kamyonet bu! Tek yapabildim aracın kafasını merkezde sabit tutmaktı.Arkası 360 derece döndü nerdeyse..Allah'tan hiç bir yere çarptırmadan tutabildim.Yoksa takma bile atardım.Allah korudu..

Yani bu yoldan çıkmalar, kaymalar anlık oluveriyor.Düz giderken bile hafif direksiyonu kırsan bazen araba kaymaya başlayabiliyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI