škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 dsg elegance dizel 2014 model öneri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1,6 dizel dsg 2014 model bir yeti almayı düşünüyoyrum ben araba almadan önce yaptıgım ilk şey o araçla ilgili kurulmuş forumlardan bilgi toplamak oluyor bu benim işime herzaman yaradı Aracın motorunu ustaya göstermekten daha iyisi o aracı tecrübe etmiş sizin gibi arkadaşlardan fikir edinmek diye düşünüyorum ve size soruyorum.
2014 model bir yeti almalımıyım?
Gerçekten dsg şanzuman hatası bunlarda yaygınmı yoksa Şans meselesimi?
Ve sizde 2014 model dsg şanzuman 60bin km bir yeti fiyatı nekadar olmalı?

Son olarak önerileriniz olurmu.

SAygılar Sevgiler...

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Almayı düşündüğünüz aracı 3 yıla yakın ve 18000 km kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiye ederim kesinlikle almalısınız yol tutuş konfor güvenlik performans ve yakıt ekonomisi olarak çok memnunum forumda yetiniz ne kadar yakıyor adındaki konuda paylaştığım ve paylaşılan yakıt değerleri mevcut DSG konusunda eskiye nazaran iyileştirmeler var ama dikkatli ve özenli kullanımda bir sorun çıkacağını sanmıyorum ben şu ana kadar bir sorun yaşamadım oldukça konforlu ekonomik ve performanslı bir şanzımandır. Fiyat konusunda bir şey söylemem gerekirse ben şu an satacak olsam 2014 1.6 tdi dsg Ambition metalik beyaz 18000 km de içi dışı sıfır gibi çiziksiz aracımı 85000 tl aşağı vermem çünkü bu fiyata yerine koyabileceğim bir muadili yok buna göre ve piyasaya göre kıyaslayabilirsiniz.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zafer bey bilgilendirme için teşekkür ederim,
Bu bilgiler içimi biraz rahatlattı aşırı derecede bilgi kirliliği mevcut dağ ile ilgili

Alıntı yapılan: rocky62;610938
Almayı düşündüğünüz aracı 3 yıla yakın ve 18000 km kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiye ederim kesinlikle almalısınız yol tutuş konfor güvenlik performans ve yakıt ekonomisi olarak çok memnunum forumda yetiniz ne kadar yakıyor adındaki konuda paylaştığım ve paylaşılan yakıt değerleri mevcut DSG konusunda eskiye nazaran iyileştirmeler var ama dikkatli ve özenli kullanımda bir sorun çıkacağını sanmıyorum ben şu ana kadar bir sorun yaşamadım oldukça konforlu ekonomik ve performanslı bir şanzımandır. Fiyat konusunda bir şey söylemem gerekirse ben şu an satacak olsam 2014 1.6 tdi dsg Ambition metalik beyaz 18000 km de içi dışı sıfır gibi çiziksiz aracımı 85000 tl aşağı vermem çünkü bu fiyata yerine koyabileceğim bir muadili yok buna göre ve piyasaya göre kıyaslayabilirsiniz.

Bir deneme sürüşü yaptım alıcağım araçta şunu farkettim araba ilk durmaktan hareket ettiği anda sanki gaza bastığımda biri tutuyormuş gidemiyormuş hissi verdi 10 saniyelik bir bölümü 1 vites geçişi diye düşünüyorum bu yetilerde genel bir durummu

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba [MENTION=15144]kaymakam[/MENTION]

Yeti ilk çıktığından bugüne kadar gözüme hep güzel gelen bir araçtı fakat şartlar uygun olmadığından dolayı 2014 yılında TDI Leon aldım çokta memnundum aracımdan, bir an fırsat oldu ve 2015 TDI DSG Elegance sahibi oldum, ilk etaplarda Leon'dan sonra Yeti'ye alışmak baya bir zor oldu birbiriyle alakası olmayan iki kasa neticede.
 şimdi aracıma alıştım sayılır ilk sahibi gerçekten gözü gibi bakmış bende özellikle DSG'yi fazla yormadan kullanmaya çalışıyorum fakat bir nokta dikkatimi çekti.. sanırım yeti'de kullanılan DSG'nin vites değişim aralıkları diğer kullanma şansı bulduğum Leon, Golf, Jetta gibi modellerde kullanılan DSG'lere göre daha uzun. yani zırt/pırt vites küçült vites büyüt durumlarına düşmüyor ve pekte kararsız kalmıyor yani olması gereken kıvamında bir DSG'ye sahip olduğunu gözlemledim. burada 1. vites zaten kalkış vitesi 9-11 Km aralığına ulaşınca 2. vitese geçiyor belki bu aralıkta biraz yavaş kaldığını hisstemiş(gidemediğini) olabilirsiniz, alıp kullanmaya başlayınca alışıyorsunuz.
fiyat konusuna gelince, malum sitede fiyatlar 83Bin-78Bin aralığında değişiyor.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15144]kaymakam[/MENTION] DSG konusunda ilk kalkıştan itibaren oldukça performanslı ilk kalkışta bahsettiğiniz tutulma vs ben yaşamadım gaz pedalına biraz yüklenirseniz aracın motorunun verdiği torku hissedebilirsiniz  biraz daha performans isterseniz S modunu kullanabilirsiniz sıkışık trafik dur kalkta manuel modda kullanınız. Yeti yol tutuş konusunda bence bir çok marka ve modelden çok daha üstün özelliklere sahip ben virajlarda çok zorlamama rağmen araç ne önünü ne arkasını bırakmıyor. Yeti 7'ci aracım 10 yıldan fazla 3 ad. Corolla kullandım dediğim gibi bir çok model yol tutuş konusunda Yetinin yanına dahi yaklaşamaz. Aklınıza takılan yerlerde bildiğim ve gözlemlediğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım bugüne kadar Yeti de  olumsuz ve eleştirebileceğim bir tarafını ben göremedim.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2017, 11:26:17 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: kaymakam;610923

...
Gerçekten dsg şanzuman hatası bunlarda yaygınmı yoksa Şans meselesimi?
Ve sizde 2014 model dsg şanzuman 60bin km bir yeti fiyatı nekadar olmalı?

Son olarak önerileriniz olurmu.

SAygılar Sevgiler...

Kendi incelemelerime göre, 2014 ve sonrası üretilen araçlarda, şanzuman arızası pek yok.

Ancak, DSG şanzumanlardaki kavrama ünitesinin ömrü, manuel şanzımanlara kıyasla, daha kısa olmaya müsaittir. Bunu bir sorun olarak değil, bilakis, şanzumanın konfor getirisinin karşılığında ödenen ekstra maliyet olarak görmek gerekir.

Belirttiğim daha erken bitmeye "müsait" olma durumu, kullanım şartlarına bağlı olarak gelişir. Çoğunlukla kısa mesafelerde ve yoğun trafikte kullanılan bir araçta, erken bitme normaldir. Bittiğinde, değişim yolu ile yenileme yapılır.

Bu anlamda, alacağınız aracın geçmişini (hangi şartlarda kullanılıp, bakımlarının nasıl yapıldığını) bilmeniz önemlidir.

Alıntı yapılan: kaymakam;610923

...
araba ilk durmaktan hareket ettiği anda sanki gaza bastığımda biri tutuyormuş gidemiyormuş hissi verdi 10 saniyelik bir bölümü 1 vites geçişi diye düşünüyorum bu yetilerde genel bir durummu
...

Kalkış destek sistemi, frenleme ile araç durduktan sonra devreye girer ve 2 saniye kadar bir süre ile, belirli bir dozda gaz verilene kadar, tekerleklere fren uygulamaya devam eder. Hissettiğiniz gidememe durumu, sistemin otomatik frenleme etkisinden kaynaklıdır muhtemelen.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;610997
Kendi incelemelerime göre, 2014 ve sonrası üretilen araçlarda, şanzuman arızası pek yok.

Ancak, DSG şanzumanlardaki kavrama ünitesinin ömrü, manuel şanzımanlara kıyasla, daha kısa olmaya müsaittir. Bunu bir sorun olarak değil, bilakis, şanzumanın konfor getirisinin karşılığında ödenen ekstra maliyet olarak görmek gerekir.

Belirttiğim daha erken bitmeye "müsait" olma durumu, kullanım şartlarına bağlı olarak gelişir. Çoğunlukla kısa mesafelerde ve yoğun trafikte kullanılan bir araçta, erken bitme normaldir. Bittiğinde, değişim yolu ile yenileme yapılır.

Bu anlamda, alacağınız aracın geçmişini (hangi şartlarda kullanılıp, bakımlarının nasıl yapıldığını) bilmeniz önemlidir.

Kalkış destek sistemi, frenleme ile araç durduktan sonra devreye girer ve 2 saniye kadar bir süre ile, belirli bir dozda gaz verilene kadar, tekerleklere fren uygulamaya devam eder. Hissettiğiniz gidememe durumu, sistemin otomatik frenleme etkisinden kaynaklıdır muhtemelen.

skoda bu kavrama sistemine karşı nasıl bir tavır alıyor yaptığı sistemin arkasında durup iyi niyetli degişimmi yapıyor.
Yada bunuda para olarak görüp astronomik rakamlarını çıkartıyıor.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: kaymakam;611011
skoda bu kavrama sistemine karşı nasıl bir tavır alıyor yaptığı sistemin arkasında durup iyi niyetli degişimmi yapıyor.
Yada bunuda para olarak görüp astronomik rakamlarını çıkartıyıor.

Doğal olarak, kavrama sistemi aşınan parçalar grubunda olduğundan, manuel şanzumanlı aracınızın debriyaj balatasını değiştirirken nasıl ücret öderseniz, burada da o şekilde ödemeniz gerekiyor.

Ancak, tüm VAG markalarının distribütörü olan Doğuş grubu, aracın periodik bakımlarının düzenli olarak yetkili servislerde yapılmış olması koşuluyla, 4 yıl (ve bazen bunun da üzerinde olabilen) süre ile, "iyi niyet garantisi" adı altında garanti hizmeti sunuyor.

Bu garanti kapsamında, malzeme bedelini firma, işçilik bedelinin (firma tarafından tayin edilen) belirli bir yüzdesini de, müşteri ödüyor.

Sonuç olarak, iyi niyet garantisinin kapsamı ve müşteriye yansıtılan bedellerle ilgili olarak, insiyatif firmanın kendisindedir.

Bu insiyatifin lehinize çalışması için, almayı düşündüğünüz aracın km si ve bakım sicili önemlidir.

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 yılı ağustos ayında 1.6 tdı elegance yeti aldım şu an aracım 73.500 km de aracı genelde sert kullanırım bu zamana kadar beni hiç üzmedi . Yakıt konusunda ekonomik aile aracı . Bence tek olumsuz yanı bagajının yeteri kadar büyük olmaması . Aracı 4 yıl sınırsız km garanti ile aldım bir sıkıntı olduğu zaman garantiden ücretsiz hizmet sağlanıyor . Ama araç serviste yatığı zaman bana aracım çıkana kadar kullanmalık araç tahsis etmiyorlar bu da servislerin eksi noktası . Ama genel olarak memnunum . Şu anda yeni bir araç alacam nisan ayında gelecek arabaları bekliyorum . Superb ya da oktavia alacam .

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraKaan28;611040
2014 yılı ağustos ayında 1.6 tdı elegance yeti aldım şu an aracım 73.500 km de aracı genelde sert kullanırım bu zamana kadar beni hiç üzmedi . Yakıt konusunda ekonomik aile aracı . Bence tek olumsuz yanı bagajının yeteri kadar büyük olmaması . Aracı 4 yıl sınırsız km garanti ile aldım bir sıkıntı olduğu zaman garantiden ücretsiz hizmet sağlanıyor . Ama araç serviste yatığı zaman bana aracım çıkana kadar kullanmalık araç tahsis etmiyorlar bu da servislerin eksi noktası . Ama genel olarak memnunum . Şu anda yeni bir araç alacam nisan ayında gelecek arabaları bekliyorum . Superb ya da oktavia alacam .

Araç yattıgına göre serviste birkaç arıza yaşadınız galiba bunlar araçtan kaynaklımıydı yoksa kullanıcı hatalımı?

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;611060
Araç yattıgına göre serviste birkaç arıza yaşadınız galiba bunlar araçtan kaynaklımıydı yoksa kullanıcı hatalımı?

erdem kardeşim araç hertürlü arıza çıkarabilir,bu kullanım kaynaklıda olabilir ,sürücü hatasıda.arıza yapmayan araçmı var?bende 2015 elegans var.eşim kullanıyor gayette hor kullanıyor daha tık demedi.bu şans meselesi.aracım arıza çıkardımı?çıkardı bazen benden kaynaklı, bazen araçtan kaynaklı.devirdaim bozuldu garantiden yaptılar sanruf bozuldu kullanıcı hatası dediler genel olarak memnunum bu kadar dolu başka bir araç varsa o fiyata bizde alalım aracın logosunu söküp vw yapıştırsalar o aracı 100 000 den aşağı vermezler.aracın tipi hoşuna gittiyse al bin.o modellerde 80.000 tl den aşağı bulamazsın.dsg gayet başarılı kararsız değil.saygılar.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yakın bir arkadaşım 2014 model tdi dsg aldı ve araç şu anda 65 bin km geçti. Hiç arızası yok daha. Ben de çok sık yolculuk yaparım arkadaşımla. Vites değişim konforu Octavia ya göre daha iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şuanda araç bende canavar gibi gidiyor maşşallah ,
Dediginiz Dogru donanımsal olarak bu ara wv amlemi koysalar 100bin az kalır.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;611732
Şuanda araç bende canavar gibi gidiyor maşşallah,
Dediginiz Dogru donanımsal olarak bu ara wv amlemi koysalar 100bin az kalır.

Gözün aydın, güle güle kullan :ok:

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ufak bi kazam vardı bundan dolayı yattı motor olarak herhangi bir sıkıntı yok