škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI Greenline 30.000 Bakımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, Aracımın 30.000 bakımı için Bursa Sertepe bayisini aradım. 610 TL fiyat verdiler. Bütün filtreler değişecek dediler. Tam 1 sene önce 15.000 bakımını 375 TL ye yaptırmıştım. 610 TL bana baya fazla geldi. Aracın garantisi Temmuz sonunda bitiyor. Acaba dışarıda mı yaptırsam?

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende Bursa'dayım ve 14000 km deyim suan bende sertepeye gideceğim 15000 bakıma. Fiyat nasıldır bilmiyorum çünkü bursada sertepe tek el bu yüzden bunu suistimal ediyor olabilir. Çevre illerdeki fiyatlarla kıyaslamak lazım.

Çevrimdışı gncmachiner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haziranda bende Sertepede 30000 bakımı yaptıracağim. Benim aracım benzinli bakalım dizel ile arasında ne kadar fiyat farkı olacak.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba arkadaşlar, bugün baya bir araştırma yaptım.
Bursa Sertepe Yetkili Servisi  : 610 TL + 30TL Yakıt Masrafı
İzmit Özdağ Yetkili Servisi     : 530 TL
Bursa Bozkurt Yetkili Servisi  : 560 TL + 30TL Yakıt Masrafı
İnegöl Özel Servis               : 260 TL - Muadil Parça - Mobil ESP Formula 5/30 Yağ
Renault Yetkili Servis           : 350 TL - Muadili Parça - Elf Motor Yağı

düşünceleriniz nelerdir...

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;463672
İnegöl Özel Servis               : 260 TL - Muadil Parça - Mobil ESP Formula 5/30 Yağ

inegölde ki özel servise gitmenizi tavsiye ederim. hatta internetten güvenilir bir siteden bazı filtreleri kendiniz bile alıırsanız 50-80tL civarı daha ucuza gelir. Ben aracım garantideyken dahi servise gitmiyorum. zira servis sıfır saterken yaptığı indirimin kat be kat fazlasını bizden servis sırasında çıkarıyor. ha diceksiniz ki araba garanti dışı kalır. benim şahsi fikrim zaten 10bin km sıkıntı yapmadan arıza çıkartmadan çalışan araba bundan sonra da çıkartmaz. Bu arada garantiden size binb,r güçlük çıkarmadan, nazlanmadan hangi işlemi yapıyorlar? utanmasalar daha 5000km de silindir bloğunu çatlatan arabaya kullanıcı hatası diyen yetkili servis var...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;463672

Muharrem birader, 30 TL'lik yakıt masrafı nedir? Bakımdan sonraki test sürüşü için mi istiyorlar?

Ayrıca, bizim skoda'lardaki birçok parçanın volksvagen'le aynı olduğu söylentisi var. Diyeceğim o ki, bir de vosvos servisleriyle konuş istersen.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;463980
Muharrem birader, 30 TL'lik yakıt masrafı nedir? Bakımdan sonraki test sürüşü için mi istiyorlar?

Ayrıca, bizim skoda'lardaki birçok parçanın volksvagen'le aynı olduğu söylentisi var. Diyeceğim o ki, bir de vosvos servisleriyle konuş istersen.

İnegölde oturuyorum. bursaya gelgit yakıt masrafı

Çevrimdışı yunus1984

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
610 tl çok yüksek bir rakam ben skoda özaydında yaptırdım 30000 bakımımı 450 tl tuttu

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Altıüstü yağ ve filtreler değişimi değil mi?260 bile çok,arabayı bi kaldırıma çekip yağ filtresi anahtarıyla kendin bile yapabilirsin.Bu servisleri neyin kafasını yaşıyor böyle.Servise illa gidecem derseniz yağı kendiniz alıp götürün.1.9 TDi 105 ile 2.0 ve 1.6 tdi Octavianın filtreler aynı idi.Mazot yağ hava polen filteleri  80 civarı birşey tutuyordu.Vag logolu(özel serviste)85 lirada mobil 5w30 yağ.İşçilikte size kalmış.600 lira veriyorsanız en azından neye para verdiğinizi bilin.Normal bakımda çok spesifik birşey değil sonuçta.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;464486
Altıüstü yağ ve filtreler değişimi değil mi?260 bile çok,arabayı bi kaldırıma çekip yağ filtresi anahtarıyla kendin bile yapabilirsin.Bu servisleri neyin kafasını yaşıyor böyle.Servise illa gidecem derseniz yağı kendiniz alıp götürün.1.9 TDi 105 ile 2.0 ve 1.6 tdi Octavianın filtreler aynı idi.Mazot yağ hava polen filteleri  80 civarı birşey tutuyordu.Vag logolu(özel serviste)85 lirada mobil 5w30 yağ.İşçilikte size kalmış.600 lira veriyorsanız en azından neye para verdiğinizi bilin.Normal bakımda çok spesifik birşey değil sonuçta.

1.6tdi ların hava filtreleri biraz pahalı 35-40 tl sadece filtre tutuyor diye biliyorum.

Bir çok oem satış yapan firma var bence parçaları onlardan tedarik edip dişarıda yaptırın derim 610 tl çok yüksek bir rakam..

Aracınızın üzerindeki filtreler Mahle markadır aynısnı bu firmalardan talep edebilirsiniz.Yada Mannfilter vb oem firmaların mallarınıda kullanabilirsiniz yeter ki yerli olmasın :)

http://ucelotomotiv.com.tr/home/subeler/10_bostanci

İkinci olarak bu firma:

http://www.tuncoto.com/Contac.aspx

Sonrada Parsan otomotiv var istanbulda ona sorarsınız.

30.bakımında ekstra olarak mazot filtresi değişiyor.Benzinlide de yakıt filtresi+bujiler.İşçilik olarakta 30-40 tl verdiniz mi işlem tamamdır :) Yağ olarakta kesinlikle mobil 5-30 esp dizeller için benzinliler içinde 5-30 normal olandan :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım da yapılan parça fiyatları hakkında bilgisi olan varmı
hava filtresi
mazot filtre
Castrol turbo dizel yyağ
polen filtresi
yağ filtresi
iscilik

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;464514
Bakım da yapılan parça fiyatları hakkında bilgisi olan varmı
hava filtresi
mazot filtre
Castrol turbo dizel yyağ
polen filtresi
yağ filtresi
iscilik

hava filtresi: 27,5
mazot filtre: 59,15
Castrol turbo dizel yyağ: 183,5
polen filtresi: 38,78 (Karbonlu)
yağ filtresi: 16,10
iscilik: 123,20

Bunlara ek olarak cam suyu, atık filtre bedeli, balata spreyi gibi giderler için de 15TL ekleyin.

fiyatlara %18 kdv dahil değildir.

Benim yaptırdığım bakım bu fiyatlarda...

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kilometrem dolmadan ilk bakımı kendim yaptım.

Yağ 5 litre castrol edge 5w-30 magdenizyag.net sitesinde 99,00 TL (kargo dahil). Ben yağı şubat ayında almıştım, şu anki fiyatı 114,99 TL

Yağ filtresi bosh marka 9,37 TL

Toplam maliyetim 108,37 TL

Hava filtresinide netten alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Bir sitede 22,00 TL idi.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2014, 20:34:28 Gönderen: bomax01 »