škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Hyundai İ30

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence güzel, çizgiler güzel...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mesela ben küt tarsarımları seviyorum sade, ağır. Genç olmama rağmen.

Günlük hayatta da minimalist tasarımları seviyorum. O yüzden Golf'ün tasarımı birçok kişi ''sıkıcı'' bulsada bana göre çok ince detaylarla çok güzel hatta bu araçlardan çok daha iyi hale gelebilecek bir tasarıma sahip.

Ama birçok kişi de bu tarz çekiştirilmiş ve abartılı tasarımları seviyor.

O yüzden herkes kendi zevkine göre beğendiği arabayı alıyor, tasarım tercihi kişiye kalmış ben onun altına bakarım.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;288795

hakkatten can cok benzemis
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

opel33

• Ziyaretçi
Aynen opelin combo diye çıkardığı fiat doblo gibi olmuş :++:

Ama güzel olmuş :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, bir geleneksel  "o buna benziyor, bu bundan çalmış" açıkoturumumuz daha başlamıştır :D
Uzakdoğulularda Almani çizgiler olması kadar normal birşey yok, adamlar komple avrupayı transfer ettiler nerdeyse:D
i30 mu? Güzel olmuş kesinlikle, şu tasarımlarından dolayı ben bile bundan sonra tercih edebilirim gibime geliyor :D servisleri ucuz abicim ucuzlar:D salla tasarımı yoksa o işin bahanesi:D

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla bende konunun başında resimleri incelerken içine astra hayaleti kaçmış resmen diye aklımdan geçiriyordum da yazmıyacaktım...  Profilimde astra kullandığım yazıyor diye "aha opelci" vs. tarzı tutum gösterenler çıkabiliyor.

Hadi sis farlarının, tamponunun, ön farların vs anımsatmasını geçtim..

Astranın kaputunun kenarlarından başlayan omuz cizgisinin ön direklerle birleşip eğimli C sütunu ile tamamlanma çizgisine bakalım.. Ve sonra i30'un aynı bölgelerdeki çizgilerine bakalım... Arka kelebekler de benzer olsa aradaki 7 fark oyunları oynuyacaz.

Gene astradaki camurluk sinyallerinden başlayıp kapı kolları hizasından arka stop'a doğru uzanan yan çizgilere bakalım.. Bir de sonra i30 da aynı bölgeye bakalım..

Sonuc olarak bana da, astra'nın dış tasarımdaki dinamizm çizgilerinden "biraz" esinlenilmiş gibi geldi..:)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;288860
Evet, bir geleneksel  "o buna benziyor, bu bundan çalmış" açıkoturumumuz daha başlamıştır :D
Uzakdoğulularda Almani çizgiler olması kadar normal birşey yok, adamlar komple avrupayı transfer ettiler nerdeyse:D
i30 mu? Güzel olmuş kesinlikle, şu tasarımlarından dolayı ben bile bundan sonra tercih edebilirim gibime geliyor :D servisleri ucuz abicim ucuzlar:D salla tasarımı yoksa o işin bahanesi:D

İşte Otomobil Dünyasını Takip Eden Birisi.. Bu Yoruma Saygı Duyarım..

En Baştada Dediğim Gibi Adamlar Almanyada Tasarım Merkezi Kurdular. Audinin Eski Tasarımcılarını Aldılar.. Bu Aracı Vagın Kralı Bile Hayranlıkla İnceledi Hatta Direksiyon Ayar Koluna Hasta Oldu Bunu Biz Bile Yapamıyoruz Dedi.. Araçtan İnince Suratı Yere Vurmuştu
Hemen Hop Bu Ona Benzemiş Yaaa Öyle Kolaydı Keşke.. Astra Kaç Model 2010 İ30 2012 Model ( Ama 2011 İn Ortalarında Ortaya Çıktı)..
1 Araç 1 Senedemi Piyasaya Sürülüyor ? Acaba Kaç Sene Argesi Sürüyor ? 1 Senelik Arge İle Araç Çıkaracak Bir Markamı Var.. Yeni Elantranın Geçmişi 5 Seneye Dayanıyordu 5 Senelik Çalışma İle Meydana Çıkmıştı.. Tabi Size Göre Bir Alman Markası Araba Çıkarır Uzakdoğulu Çalışmaz Designerları Yoktur Onu Alır Onu Yapar Öyle Değilmi ? Vazgeçin Bu Sevdadan.. Helal Olsun Adamlar Yapmış 20 Senede Nerelere Geldi Diyecegimize Çamur Atıp Duralım..

Zaten Bu Hop Ona Benzemiş Hop Ondan Çalmışlar  Olayı Türklere Özgü Bişey.. Neden Bizim Bir Aracımız Yokda Onu Tartışmıyoruz Diyecegimize Elin Korelisi Yapmış Ona Çamur Atalım Elin Almanı İle Hava Yapalım..
Ben Sadece 5 Sene Sonra Bu Küçümseyenleri Görmek İsterim.

Şu 2 Aracı Test Eden Bir Türk Dergisi , Kianın Tiguanın Tasarımını Çalmış Dedigi Bir Ülkede Yaşıyoruz . Pekde Şaşırmamam Gerekir Aslında Yorumlara

http://photo.netcarshow.com/Kia-Sportage_2011_photo_09.jpg
http://photo.netcarshow.com/Volkswagen-Tiguan_2012_photo_04.jpg
http://photo.netcarshow.com/Kia-Sportage_2011_photo_91.jpg
http://photo.netcarshow.com/Volkswagen-Tiguan_2012_photo_32.jpg
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2011, 11:54:21 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;288801
Kızma Değil Sonuçta Bana Parada Vermiyolar Ama Bir Benzerlik YOk. İkiside HB Araç Sonuçta Aynı Hatta Olması Gerekiyor.
Arka Kapısı Desen Alakası Yok , Ön Kapısı Desen Alakası Yok ,Far Yapısı Desen Alakası Yok Tampon Desen Alakası Yok..

Guilettaya Benzetenler İx20 ye Baksalar Arka Far Tasarımının İx20den Geldigini Görürler

Bizim Türk Milletinin Genel Özelligi Biri Yeni Araç Aaa Astraya Benziyor Aaa Focusa Benziyor Aaa Mercedese Benziyor.. Elbet Bir Hat Benzemesi Olacaktır Sonuçta Uzaymekiği Yapmıyolar HB Yada Sedan Araç Yapıyolar

İx20 mi önce çıktı julyet mi ona bakmak lazım.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav ben niye çamur atayım :lol: Valla iyice komedi oldu sizin bu yorumlarınız :lol:
Benziyor dedim,kendi düşüncemi söyledim bunun üstüne söz söylemeye ne gerek var. Bence diyorum bakın BENCE :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, i30 nasıl? Onu tartışsak biraz da. Motorlarında değişiklik, yenilik var mı? Arkalar bağımsız süspansiyon galiba.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Arkalar Tam Bağımsız. Eski i30 Unda Tam Bağımsızdı Özellikle Onunda Resmini Koydum :) İ30 Cular Bu Olayı Çok Merak Ediyolardı.

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler, bizde ne zaman satışa çıkması bekleniyor? Bir de motorlarda değişiklik var mı? start-stop vs var mı yenilik olarak?

Simdi gördüm :)) 128 beygir devam edecek zidelde , 140 GDI ise gercekten etkileyici, torku ve tüketimi nedir acaba?
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2011, 22:29:45 Gönderen: arabasevdasi »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satışı Hakkında Bir Fikrim Yok Veloster Gelecekti  Hala Gelecek İ40 Gelecekti Hala Gelecek.. Assan Umarsız Bir Firma Zaten Kesinlikle Bu İşi Bırakması Gerekiyor Ki Az Kaldı Koreliler Elinden Alacak.

İx35 Deki Motorun Aynısı 135 Hp  İdi O Bu İse 140 Hp. İx35 165 Nm Torka Sahipti Buda Tahminimce  170 Falan  Olur.. :)
Dizeli İse Zaten Biliyorsunuzdur Şu Anda Accent Blue Ve Kia Vengada Mevcut..
Ama Bu Araca Turbo Beslemeli 1.6 Benzinli Motorunu Koymalı İdi ; 1.6 T-GDİ 208Hp

Yabancı Bir Blogda Verilen Bir Yazı da Ortalama 1 litre Benzin İle 16.3 Km (6.1 lt/100 km ) 1 Litre Motorin İle 20 Km Gittiği Yazıyor.. (5  Lt / 100 Km)

The South-Korean-market Hyundai i30 is offered with the carmaker’s latest 1.6L GDI  engine which packs 140 horsepower and has an average fuel mileage of  16.3 kilometers per liter. Consumers can also get a 1.6L diesel engine  equipped i30 hatchback, which produces 128 horsepower and has an average  mileage of 20 kilometers per liter of gas.

Diesel engines
 1.4-litre 66.0 kW
Type / capacity U-II, WGT, four-cylinder, DOHC 16-valve / 1396 cc
Power / torque 66.0 kW @ 4000 rpm / 220 Nm @1500~2750 rpm
Bore x Stroke (mm) 75 x 79
Compression ratio 17.0
 1.6-litre 81.0 kW
Type / capacity U-II, VGT, four-cylinder, DOHC 16-valve / 1582 cc
Power / torque 81.0 kW @ 4000 rpm / 260 Nm @ 1900~2750 rpm
Bore x Stroke (mm) 77.2 x 84.5
Compression ratio 17.3
 New 1.6-litre 94.0 kW
Type / capacity U-II, VGT, four-cylinder, DOHC 16-valve / 1582 cc
Power / torque 94.0 kW @ 4000 rpm / 260 Nm @ 1900~2750 rpm
Bore x Stroke (mm) 77.2 x 84.5
Compression ratio 17.3
 Petrol engines
 1.4-litre 73.2 kW
Type / capacity Gamma 1.4, four-cylinder, DOHC 16-valve / 1396 cc
Power / torque 73.2 kW @ 5500 rpm / 137 Nm @ 4200 rpm
Bore x Stroke (mm) 77 x 74.99
Compression ratio 10.5
 1.6-litre 88 kW
Type / capacity Gamma 1.6 MPI, four-cylinder, DOHC 16-valve / 1591 cc
Power / torque 88 kW @ 6300 rpm / 156Nm @ 4850 rpm
Bore x Stroke (mm) 77 x 85.44
Compression ratio 10.5
 1.6-litre 99 kW
Type / capacity Gamma GDI, four-cylinder, DOHC 16-valve / 1591 cc
Power / torque 99 kW @ 6300 rpm / 164 Nm @ 4850 rpm
Bore x Stroke (mm) 77×85.44
Compression ratio 11
 Suspension and damping
Front Fully independent subframe-mounted MacPherson struts, with coil  springs and gas-filled shock absorbers. Anti-roll stabiliser bar.
Rear Fully independent subframe-mounted multi-links, coil springs and gas-filled shock absorbers.
 Steering
Type Motor-driven power steering, with Flex Steer™
Steering wheel turn 2.85 Turning circle 10.6 metres
 Brakes
Front 15 / 16 inch ventilated discs
Rear 14 inch solid discs
 Dimensions (mm)
Exterior

• Overall length 4300
  • Overall width 1780 (excluding door mirrors)
  • Overall height 1470
  • Wheelbase 2650
  • Front overhang 880
  • Rear overhang 770
Interior Front Rear

• Leg room 1067 880
  • Head room 1018 963
  • Shoulder room 1420 1395
Capacities (litres)

• Fuel tank 53 litre
  • Luggage 378 with rear seats upright
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2011, 23:24:09 Gönderen: kaptan52 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;289153
...Yabancı Bir Blogda Verilen Bir Yazı da Ortalama...1 Litre Motorin İle 20 Km Gittiği Yazıyor.. (4  Lt / 100 Km)...
...Consumers can also get a 1.6L diesel engine  equipped i30 hatchback, which produces 128 horsepower and has an average  mileage of 20 kilometers per liter of gas...
1 litre mazotla 20 km gidebiliyorsa, 4 litre mazotla 80 km gitmesi gerekmiyor mu, yoksa bu saatte benim batarya mı zayıfladı?:blm::hmm: