škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Accent blue 33.000 TL'den başlıyor benzinli!!..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Piyasaya çıkmış.Accent Blue adında...Fiyatıda en baz olarak 33.küsür..!!

Şu an satışa çıkacak tüm modeller benzinli dizel modeller (1.6 litre CRDi dizel 128 HP) ise yılın ikinci yarısından itibaren sunulmaya başlayacakmış

Accent Blue 1.4 CCVT GL Mode: 33.900 TL
Accent Blue 1.4 CCVT GL Mode otomatik: 36.400 TL
Accent Blue 1.4 CCVT GLS Prime: 36.900 TL
Accent Blue 1.4 CCVT GLS Prime otomatik: 39.400 TL

Yeni Accent Blue, bu uygulamanın sunulduğu ilk model olmanın yanı sıra 2011 yılında satın alınacak tüm Accent Blue’lardan ilk 3 bakım için yağ değişim ücreti de alınmayacak.

Güvenlik

Yeni Accent Blue’nun yüzde 58,6’sında kullanılan yüksek mukavemetli hafifletilmiş çelik sayesinde aracın şasi ve kaportası daha da sağlamlaştırılırken ağırlığı da azaltılarak verimlilik elde edildi. Bununla birlikte gövde tasarımında uygulanan ve çarpışmanın sebep olduğu darbeyi farklı bölgelere dağıtan mekanizma sayesinde, araçta sürücü ve yolculara önemli bir koruma sağlandı.

Önden çarpışmalarda, darbenin 3 farklı yoldan emilimini sağlayan mekanizma ile kabin içerisinde meydana gelebilecek deformasyon minimuma indirilirken, daha da güçlendirilen B Sütunları ise yandan çarpışmalarda Yeni Accent Blue’nun kabinini güvenli kılıyor. EBD (elektronik kontrollü fren güç dağılımı) ve BAS (fren destek sistemi) destekli ABS frenler, ESP (elektronik denge kontrol programı), VSM (araç stabilite yönetim sistemi) ile sürücü ve yolcu ön havayastıklarının standart olarak sunulduğu Yeni Accent Blue’da yan ve perde havayastıkları ise opsiyonel olarak Prime paketinde tercih edilebiliyor.

Donanım

Yeni Accent Blue’nun Mode paketinde sürücü ve ön yolcu havayastıkları, BAS ve EBD destekli ABS frenler, ESP ve VSM, kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri, aktif gergili ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri, immobilizer, önde soğutmalı arkada normal fren diskleri, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrik kumandalı ön ve arka kapı camları, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar ve USB-Aux-iPod bağlantısı, manuel klima, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, dijital bilgi ekranı ve saat, vites değiştirme göstergesi, aktif eko sürüş kontrolü, elektrikli yan aynalar, gövde rengi tampon, kapı kolları ve yan aynalar, 14 inç ebadında jantlar ve ön sis farları gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor.

Prime paketindeyse tüm bu özelliklere ek olarak yan ve perde havayastıkları, park sensörü, Supervision gösterge paneli, deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu, parlak siyah görünümlü orta konsol, bluetooth ses sistemi, elektronik kontrollü klima ve arka kabin havalandırma kanalı, sürücü kol dayama, ön koltuk arkası cep, 16 inçlik alüminyum jantlar, sinyalli yan aynalar ve arkada krom kaplı çıta alınabiliyor.

Renk Seçenekleri ve Fiyatlar

Hyundai Yeni Accent Blue’da Derin Siyah, Kristal Beyaz, Gümüş Gri, Karbon Gri, Buz Mavisi, Okyanus Mavisi, Amber Kırmızı ve Bronz olmak üzere 8 farklı renk seçeneği sunuluyor. Yeni Accent Blue’nun fiyatları, donanıma göre 33 bin 900 TL ile 39 bin 400 TL arasında değişiyor.

Hyundai Accent Era 1.4lt Mode & Hyundai Accent Blue 1.4lt Mode arasındaki farklar

era uzunluk x genişlik x yükseklik: 4280 x 1695 x 1470 mm
blue.....................................: 4370 x 1700 x 1457 mm

era dingil mesafesi: 2500 mm
blue...................: 2570 mm

era boş ağırlık: 1133 kg
blue.............: 1080 kg

era bagaj hacimi: 390 lt
blue................: 465 lt

era yakıt deposu: 45 lt
blue................: 43 lt

era jant&lastik: çelik saç jant 185/65/14"
blue.............: çelik sac jant 175/70/14"

era azami sürat: 177km/h (ben kendi aracımla kadranda 6100rpm de 205km/h aynı anda gps'te ise 192km/h sürati gördüm)
blue...............:185km/h

era 0/100kph hızlanma: 12,3 sn
blue........................: 11,5 sn

era 100/0kph durma mesafesi: 39 m
blue ................................: 43 m

era şehiriçi, şehirdışı, karma yakıt sarfiyatı: 7,9 x 5,3 x 6,3 lt
blue..................................................: 7,8 x 4,8 x 5,9 lt

era motor: 1.4 lt 16v 97ps 128 tork DOHC MPI euro5
blue.......: 1.4 lt 16v 108ps 139 tork DOHC-CVVT MPI euro5

Donanım haber'den alıntı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu da kia versiyonu..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyonu gayet şık vede hoş olmuş geri yanı para etmez vede kokpit çok kötü olmuş bana göre.25 milyardan fazlası haramdır.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;215708
direksiyonu gayet şık vede hoş olmuş geri yanı para etmez vede kokpit çok kötü olmuş bana göre.25 milyardan fazlası haramdır.

Hocam bu araba euroNcap'ten 5 yıldız bile alacak göreceksin :) Beğeni konusu görecelidir ancak piyasaya baktığından aynı segmentte aynı donanımda 25.000 TL'ye daha iyisi alınabilecekmi ona bakmak lazım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakın 5 yıldız almış bile :kiki:

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;215710
Hocam bu araba euroNcap'ten 5 yıldız bile alacak göreceksin :) Beğeni konusu görecelidir ancak piyasaya baktığından aynı segmentte aynı donanımda 25.000 TL'ye daha iyisi alınabilecekmi ona bakmak lazım..
bu c sınıfımıdır nedir bilmiyorum ama octi ile aynı fiyatlarda hemen hemen,sen alırmısın gökhan bu fiyata.:favo1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;215718
bu c sınıfımıdır nedir bilmiyorum ama octi ile aynı fiyatlarda hemen hemen,sen alırmısın gökhan bu fiyata.:favo1:

Fiyat pahalı tabi, donanıma bakarak çoğu sedan, B segmenti,  benzinli zaten bu aralıkta seyrediyor. Bu fiyata ben alırmıyım almam, yüksek ancak çokta öldürmemek lazım.En basitinden aynı sınıftaki symbol kaç bile kaç paraki?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel ve dolu olanı 45 bin civarı olur diye tahmin ediyorum tamam güzel olmuş ama 45 bin az para değil yav.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlış okumadım demi en boşunda bile esp standart vay arkadaş
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baz dizeli şirket arabası olur yok satar demedi demeyin:D

Adamlar artık kaliteli arabalar yapıyorlar e doğal olarakta eski fiyattan satmazlar ama yine seleflerine göre ucuz olur.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada 50 den satsa gene tutar 1.6 128 hp rahat 300 torku vardır :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;215744
Bu arada 50 den satsa gene tutar 1.6 128 hp rahat 300 torku vardır :D

Geçen evoda okudum adamlar büyük turbo koymuşlar hp için ama alt devirleri ölüymüş tabi benim için bir problem yok az yakmak isteyenler düşünsün:++::haha::knp:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;215701
...
era 100/0kph durma mesafesi: 39 m
blue ................................: 43 m...
Demek ki gene gidiş iyi duruş yok araçta. Her bokunu geliştirip fren mesafesini daha da kötü hale getirmek nasıl bir mantıktır acaba?:sopa:
Alıntı yapılan: fenomen;215718
Hocam Octavia' da arka camların elektrik kontrollü olabilmesi için superhighultraline donanım seviyesini almak gerekiyor.:wnk:
Alıntı yapılan: serkan35;215740
yanlış okumadım demi en boşunda bile esp standart vay arkadaş
Eğer öyleyse Avrupa' da ESP zorunluluğunun başlamasına az kaldı demektir.:wnk: