škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb 1.8T için LPG tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekirdur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

2006 model, 80000km'de Skoda Superb 1.8T aracım var artık. Foruma da hemen üye oldum :)

Bu araca LPG taktırmak istiyorum. Ankara'da ayda minimum 1000km yol yapıyorum.

Tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Saygılar

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size bir marka öneremeyeceğim ama aracınız turbolu olduğu icin taktırmadan önce 1.8 T motorlara hangi lpg uyumlu onu arastırın ve takan ustanın kalitesine dikkat edin
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;204050
size bir marka öneremeyeceğim ama aracınız turbolu olduğu icin taktırmadan önce 1.8 T motorlara hangi lpg uyumlu onu arastırın ve takan ustanın kalitesine dikkat edin

1.8 turbo L&K octavia için çok lpgci gezdim brc mi lavato mu ve daha markasını hatırlayamadığım birçok marka takamayız dediler testler yaptılar motoru bişeylere bağladılar olmadı. sonra tomasetto taktı ama defalarca ayar ve test yaptılar sonunda ayar tuttu 1 yıldır sıkıntısız şekilde kullanıyorum ne performansta problemim var ne yakıt sarfiyatında çok memnunum ama sizde aracınız turbolu diye ayar tutana kadar 1 hafta uğraşırsınız:)

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biraz pahalı ama prins iyidir.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı bekirdur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;204034
biz lavato kullanıyoruz,güzel :)

Aracınız Superb 1.8T mu?

Ayrıca arkadaşlar Prins için Ankara'da hangi ustayı önerirsiniz?

Teşekkürler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;204066
biraz pahalı ama prins iyidir.

Kesinlikle diğer markaları düşünmeyin prins taktırın 2200 tl civarında fiyatı var ama başınızı ağrıtmaz rahat edersiniz sorunsuz bir kit

Aracımız octavia 1.8T aynı motor var sizdede atiker uyum sağlamadı 8 silindirlik regülatörü patlattı milano e-gas takıldı piyasadaki iyi sistemlerden biri o da düzgün düzen tutmadı gene forumdan birisinin 1.8T sinde brc var o da öyle fazla yakıyor ben kesinlikle prins derim sağı solu ustalara hiç kulak asmayın 1.8T dertli biraz bu konuda hassas her ustayada yaptırmayın işlemi..

Çevrimdışı bekirdur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;204163
Kesinlikle diğer markaları düşünmeyin prins taktırın 2200 tl civarında fiyatı var ama başınızı ağrıtmaz rahat edersiniz sorunsuz bir kit

Aracımız octavia 1.8T aynı motor var sizdede atiker uyum sağlamadı 8 silindirlik regülatörü patlattı milano e-gas takıldı piyasadaki iyi sistemlerden biri o da düzgün düzen tutmadı gene forumdan birisinin 1.8T sinde brc var o da öyle fazla yakıyor ben kesinlikle prins derim sağı solu ustalara hiç kulak asmayın 1.8T dertli biraz bu konuda hassas her ustayada yaptırmayın işlemi..

Tama prins'tir, ok'dir ama hangi usta iyidir?

Ayrıca bu 2200 liraya ruhsat masrafı dahil midir?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekirdur;204179
Tama prins'tir, ok'dir ama hangi usta iyidir?

Ayrıca bu 2200 liraya ruhsat masrafı dahil midir?

O kadar bilgim yok size özelden bir numara vereyim benim sürekli gittiğim bir lpg ci o size Ankarada yer tavsiye eder.Ben İstanbulda oturuyorum o yüzden Ankarada tanıdığm yer yok ama o arkadaş yardımcı olur piyasayı iyi tanıyor:ok:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bekirdur;204143
Aracınız Superb 1.8T mu?

Ayrıca arkadaşlar Prins için Ankara'da hangi ustayı önerirsiniz?

Teşekkürler.

yok bizdeki 2.0 mercedes,turbolu araçlarda lpg nasıl olur hiç bilmiyorum mantık olarakta pek iyi olacağını zannetmiyorum

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;204163

üstat aracım octavia 1.8 turbo tomasetto kullanıyorum 1.400 tl takım ücreti var çok memnunum. ruhsata işletim ücreti ayrı veriliyo daha doğrusu lpg yi takan usta proje ve fatura veriyo onlarla gidip ek1 çıkarıyosun buraya kadar cebinizden sadece ek1 için 5 tl civarı para çıkıyo daha sonra mmo dan sızdırmazlık raporu alıp aracı muayeneye sokuyosunuz. sızdırmazlık raporu 30 tl tabi bide 140 tl civarı muayene ücreti var bunların hepsini yaptıktan sonra aracınızın vizeside hallolmuş oluyo.:ok:
takan usta sadece takım ücreti alır. eğer vizesi var ben ruhsata daha sonra işletcem diyosanız ozaman 250 tl civarı proje ve ruhsat için tekrar para ödemeniz gerekebilir. bana sorcak olursanız vize bitmesine yakın taktırın lpg yi hem 2.200tl verip prins fln takmayın tomasetto öneririm ayar tutması için 1 kaç kez ayar yaptırırsınız ama okadar para vermekten iyidir

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;204637
üstat aracım octavia 1.8 turbo tomasetto kullanıyorum 1.400 tl takım ücreti var çok memnunum. ruhsata işletim ücreti ayrı veriliyo daha doğrusu lpg yi takan usta proje ve fatura veriyo onlarla gidip ek1 çıkarıyosun buraya kadar cebinizden sadece ek1 için 5 tl civarı para çıkıyo daha sonra mmo dan sızdırmazlık raporu alıp aracı muayeneye sokuyosunuz. sızdırmazlık raporu 30 tl tabi bide 140 tl civarı muayene ücreti var bunların hepsini yaptıktan sonra aracınızın vizeside hallolmuş oluyo.:ok:
takan usta sadece takım ücreti alır. eğer vizesi var ben ruhsata daha sonra işletcem diyosanız ozaman 250 tl civarı proje ve ruhsat için tekrar para ödemeniz gerekebilir. bana sorcak olursanız vize bitmesine yakın taktırın lpg yi hem 2.200tl verip prins fln takmayın tomasetto öneririm ayar tutması için 1 kaç kez ayar yaptırırsınız ama okadar para vermekten iyidir

Benim başımdan bir şeyler geçti ki ben bunları yazıyorum ister tomesetto olsun ister bilmem ne olsun bunlar daha alt sınıf kitler performans sağlamıyor ki ben bunu yazıyorum..

Sen aracın çıkıp bi bas bakim redline girmeden vites at sıkıştır eminim ki yaz gaz yemicektir ya teklicektir yada benzine atacaktır aynısını benzine alarak yap aradaki farkı gör birde prins olan arabada dene bunu o zaman yorum yap..

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;204898
Benim başımdan bir şeyler geçti ki ben bunları yazıyorum ister tomesetto olsun ister bilmem ne olsun bunlar daha alt sınıf kitler performans sağlamıyor ki ben bunu yazıyorum..

Sen aracın çıkıp bi bas bakim redline girmeden vites at sıkıştır eminim ki yaz gaz yemicektir ya teklicektir yada benzine atacaktır aynısını benzine alarak yap aradaki farkı gör birde prins olan arabada dene bunu o zaman yorum yap..

üstat ben memnun olduğum için öneriyorum lpgde ibre sonunu görebiliyorsam yokuşda rampada vites düşürmüyorsam lpgden daha ne bekliyim. ben lpg ye okadar para harcanmasına karşıyım daha düşük ücretle aşağı yukarı aynı kalitede bi kit takılabiliyorsa neden daha pahalı olanı seçesin...

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Bu konuşulan sistemler en güzel mükemmel sistemler..Onlara yakın isterseniz de BRC'nin sistemleri güzel..Benim bir eski 1.8 T aracımda BRC vardı çok memnundum..Şimdiki aracımda ise Atiker var,bir sıkıntım yok ama brc daha iyiydi.. :)
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;204637
bana sorcak olursanız vize bitmesine yakın taktırın lpg yi

Muayene kontrolüne 2 ay kala BRC sıralı sistem taktırdım, turbo motorlarda arıza ışığı probleminin kesinlikle olmadığını BRC ankara ana distribütörüne sorarak teyit ettim, sıkıntı yaşamazsınız, prinse falan fazla para vermeye gerek yok :ok: