škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kapı içi boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ön kapıyı açtığımda dikkatimi çekti.En alt kısımda boyada bi yavanlık var.Yani hani boya atılırken boya vurulmak istenmeyen bir yer olur da oraya yüzeysel boya gelir ya aynı o şekilde kapı altında kapı boyunca devam ediyor.Sizde boyle bir durum var mi.Renk beyaz

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;594393
Ön kapıyı açtığımda dikkatimi çekti.En alt kısımda boyada bi yavanlık var.Yani hani boya atılırken boya vurulmak istenmeyen bir yer olur da oraya yüzeysel boya gelir ya aynı o şekilde kapı altında kapı boyunca devam ediyor.Sizde boyle bir durum var mi.Renk beyaz
Boya kalitesi iyi değil ne yazıkki bizim araçların hele opak olanlar dahada berbat. Eğer temas söz konusu ise o kısmın bir yere boyanın üst tabakası atmış olabilir.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Temas olabilecek bir yer deği. Kaldı ki tüm kapilar böyle.Biraz önce dikkatli bakinca dikkatimi çekti.Demekki dediginiz durum söz konusu.Boya kalitesi iyi değil Ama bu kadar da olmaz diye düşünüyorum.Resim eklemeyi başaramadım.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım telaşlandırmak istemem ama bazı bayiler, hasar görmüş sıfır araçları onarıp sıfır diye satıyorlarmış. Kendi ifadeleri. Boya kontrolü yaptır bence.  Bir parçası boyalı, hatta komple boyalı sıfır araçlar çıkabiliyormuş. Mahkeme kararıyla araç değiştirenler bile var. İnşaallah seninkinde böyle bir durum yoktur. Kimseyi de karalamak istemem.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Böyle bir durum olabileceğini düşündüğüm için açtım bu konuyu.Beyaz renk araç sahibi arkadaşların bakmalarını rica ediyorum.Aynı durum söz konusu mu.Bahsettiğim yer kapiyi acinca en altta fitilin altindaki kisim.Kapi boyunca boyle
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2016, 13:46:23 Gönderen: yolcu60 »

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
A7 octavia aracimin gözle görülür hiçbir noktasında bahsettiğiniz gibi bir durum yok. Örnek vermek gerekirse mesela accent era araclarda kapi içleri bagaj kapağı içi gibi bölgelerde boya dış boya ile aynı olmaz daha ince soluk ve mat olur. Keşke fotoğraf paylaşabilseniz

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En  altta kapı lastiginin altında ortadaki siyah kısım,foto paylasimi için ben yardımcı oldum ;)

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Resim kalitesi çok iyi olmadigi için tam net degil.Ama bahsettigim durum o siyahligin oldugu hat boyunca var.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu kadar değil ama yer yer var bendede aynı durum.Fabrikasyon bir durum bu.Kapı dış sacının içe kıvrıldığı ve iç sacla birleştiği bölge o .

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;594606
bu kadar değil ama yer yer var bendede aynı durum.Fabrikasyon bir durum bu.Kapı dış sacının içe kıvrıldığı ve iç sacla birleştiği bölge o .

Benim aracimda beyaz metal ksisimlarda boyada sorun yok Dikkat ederseniz o en alttaki parca sac degil plastik ve muhtemelen plastigin o kivrimi icine boya birikip sonra akar diye orayi boyamamislar sadece icerden boya serpilmis. O parcayi distan yapistirip boyamislar gibi. Elinizle vurursaniz plastik oldugu belli