škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaşadığım sıkıntılar...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4000 km yi devirdik,yaşadığım sıkıntılar...

1.farlarda buharlaşma...

2.boleronun kendi kendine reset atması,kendi kendine açılıp kapanması...

3.cam fıskiyelerinin ayarsız ve püskürtmeli çalışmamasıeski şahinlerdeki gibi 3 tane direk su atışı yapıyor...

4.torpido kapağının düzgün kapanmaması ve ışığının yanmaması(buna gıcık oldum)...

5.EN RAHATSIZ OLDUĞUM: farların eski superbe göre net bir şekilde etkisiz olması...

aracı devamlı istanbul ankara arası özelliklede gece kullanıyorum,superb 2 varken 4 boy yol çizgisi veya 4 yan direk uzağı aydınlatırken yenide 2  2,5 boy uzağı aydınlatıyor,hiç memnun değilim eski kasanın far sistemi kesinlikle daha iyiydi...benim araçta sıkıntımı var anlamadım..
acaba bu afs sistemini iptal edebilme yada ayarlayabilme şansımız varmı?

işin kötüsü o kadar yoğunum ki servise gidemiyorum bile...bakalım gidince hangilerini düzeltebilicez...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun diyelim. 1,2,3,4 benim aracımda yok. 5 içinse eski superb kullanmadığımdan yorum yapamayacağım. afl nin nimetleri olabilir.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: guvenxoca;546495
4000 km yi devirdik,yaşadığım sıkıntılar...

1.farlarda buharlaşma...

2.boleronun kendi kendine reset atması,kendi kendine açılıp kapanması...

3.cam fıskiyelerinin ayarsız ve püskürtmeli çalışmamasıeski şahinlerdeki gibi 3 tane direk su atışı yapıyor...

4.torpido kapağının düzgün kapanmaması ve ışığının yanmaması(buna gıcık oldum)...

5.EN RAHATSIZ OLDUĞUM: farların eski superbe göre net bir şekilde etkisiz olması...

aracı devamlı istanbul ankara arası özelliklede gece kullanıyorum,superb 2 varken 4 boy yol çizgisi veya 4 yan direk uzağı aydınlatırken yenide 2  2,5 boy uzağı aydınlatıyor,hiç memnun değilim eski kasanın far sistemi kesinlikle daha iyiydi...benim araçta sıkıntımı var anlamadım..
acaba bu afs sistemini iptal edebilme yada ayarlayabilme şansımız varmı?

işin kötüsü o kadar yoğunum ki servise gidemiyorum bile...bakalım gidince hangilerini düzeltebilicez...

Geçmiş olsun. Bende 2, 3, 4 ve 5 nolu sorunları yaşamadım...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 numaradan herkes şikayetçi açısının çok düşük olduğundan kaynaklandığını söylüyorlar püskürtme başlarının.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-2-3-4 bende yasamadi ama torpido kapagi bana brz basit geldi. 5-eski kasa kullanmadigim için bilmiyorum
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2015, 10:20:55 Gönderen: ali729 »

Romario87

• Ziyaretçi
torpido kapağı olayına katılıyorum. biraz basit.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende buğu hariç diğerlerini yaşamadım , bende de superb 2 vardı.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yol tutuş ile yalıtım eski kasaya göre herhangi bir farklılılık var mı?bildiğiniz gibi superb ile oktavia arka tarafında aniden kopmalar yaşanıyordu yeni superb de bunlar halledilmişmidir

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;546755
Yol tutuş ile yalıtım eski kasaya göre herhangi bir farklılılık var mı?bildiğiniz gibi superb ile oktavia arka tarafında aniden kopmalar yaşanıyordu yeni superb de bunlar halledilmişmidir

Kesinlikle daha başarılı eski kasaya göre. Ayrıca konfor olarak da daha başarılı.

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Serviste aracın altına yapılan bir işlem nedeni ile (intercooler ayağının olduğu yeri çarpmışım, onu yaptılar) önü söküldü aracın, geri geldiğinde alışık olduğumdan daha düşüktü farlar ve tekrar servise gittim. İşin komiği gündüz teslim aldığım aracı gece kullanınca farların 5-6 metreyi aydınlattığını gördüm. Tekrar uğrayıp yükseltin dedim, "karşıdan gelenlerden şikayet alırsın" demelerine rağmen yükseltmerini istedim ve sonuç harika. Manavgata gidip geldim ve farlar eskisinden de iyi aydınlatıyordu. Herhangi bir araçtan da yükseklikle ilgili bir tepki olmadı.
  II kasalarda farın üzerinde ayar vidaları var, AFL v.s. diye korkup dokunmamıştım ama servisin bir çeşit alyan ile basitçe ayar yaptığını görünce kendime güldüm sürekli servise gidip geldiğim için.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;546755

valla superb 2 dede bundada hiç arkadan önden kopma yaşamadım...

ben arabayı limitlerde kullanırım sıkıntı yok...

yeni kasanın olumlu yanı rüzgar sesinin azalması...

Alıntı yapılan: tyanali;546774
Serviste aracın altına yapılan bir işlem nedeni ile (intercooler ayağının olduğu yeri çarpmışım, onu yaptılar) önü söküldü aracın, geri geldiğinde alışık olduğumdan daha düşüktü farlar ve tekrar servise gittim. İşin komiği gündüz teslim aldığım aracı gece kullanınca farların 5-6 metreyi aydınlattığını gördüm. Tekrar uğrayıp yükseltin dedim, "karşıdan gelenlerden şikayet alırsın" demelerine rağmen yükseltmerini istedim ve sonuç harika. Manavgata gidip geldim ve farlar eskisinden de iyi aydınlatıyordu. Herhangi bir araçtan da yükseklikle ilgili bir tepki olmadı.
  II kasalarda farın üzerinde ayar vidaları var, AFL v.s. diye korkup dokunmamıştım ama servisin bir çeşit alyan ile basitçe ayar yaptığını görünce kendime güldüm sürekli servise gidip geldiğim için.

valla ben ayar vidalarını gördüm,önce bir servise gidebilirsem ayar yaptırıcam,olmadı kendim dalacam...

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servisteki far ayar aleti mi bozuktu yoksa yer mi eğimiydi bilmiyorum ama ben ayardan memnun kalmayıp fazladan yükseltirdim karşıdan gelenlerde de sıkıntı yok şuan.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: tyanali;548652
Servisteki far ayar aleti mi bozuktu yoksa yer mi eğimiydi bilmiyorum ama ben ayardan memnun kalmayıp fazladan yükseltirdim karşıdan gelenlerde de sıkıntı yok şuan.

Passat'ta da SuperB'de de farlar karşıdan geleni rahatsız etmesin diye sürücüye kaza yaptıracak şekilde aşağıda tutulmuş. Türkiye otobanlarında yüzlerce arka farı yanmayan traktör, kamyonetler var. Uzun farı her zaman açamıyorsunuz. Bende gidip yukarı aldıracağım.

Çevrimdışı metomurti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;548725
Passat'ta da SuperB'de de farlar karşıdan geleni rahatsız etmesin diye sürücüye kaza yaptıracak şekilde aşağıda tutulmuş. Türkiye otobanlarında yüzlerce arka farı yanmayan traktör, kamyonetler var. Uzun farı her zaman açamıyorsunuz. Bende gidip yukarı aldıracağım.

Sizin prestige donanımlardaki AFL sistemin temel özelliği direksiyonun dönüş açısıyla orantılı olarak farları da aynı yöne döndürüyor olması zannedersem. Ben aşağıdaki videodaki özellik de var zannediyordum. Yazılanlardan anladığım kadarıyla bunu opsiyon yapmışlar. Halbuki çok da pahalı bir sistem olmasa gerek. Koyuvermemiş insafsızlar.

https://www.youtube.com/watch?v=CuWk7NbpiNw

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metomurti;548758
Sizin prestige donanımlardaki AFL sistemin temel özelliği direksiyonun dönüş açısıyla orantılı olarak farları da aynı yöne döndürüyor olması zannedersem. Ben aşağıdaki videodaki özellik de var zannediyordum. Yazılanlardan anladığım kadarıyla bunu opsiyon yapmışlar. Halbuki çok da pahalı bir sistem olmasa gerek. Koyuvermemiş insafsızlar.

https://www.youtube.com/watch?v=CuWk7NbpiNw
AFL, Opel'deki aydınlatma sisteminin adıdır. Skoda'da AFS olarak geçer. Sizin bahsettiğiniz özellik ise Türkçesi uzun far asistanı olan smart light assist.
D sehmentinde benim bildiğim bir Insignia Cosmo'da standart. Ama tabii keşke daha fazla araçta standart olsa dediğiniz gibi.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 00:36:28 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...