škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Farlarda Buharlaşma Sorunu

biralem · 99 · 23561

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;541067
Size birşey söyleyimmi bizim ledler de Superb in ledleri kadar güçlü. Gündüz bile bakılmıyor göz hizasına gelince ve yandığında elinizi farın camına koyunca ısınmayı hissediyorsunuz :)

Bence bu tamamen yalıtım ile ilgili bir problem.Dışarının havası ile iştirak halinde far. Aynı sorun Seat Leon un full led farlarında da mevcuttu...

sence octinin led uzunluğuyla ,superbin led uzunluğu aynımı?

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;541093
sence octinin led uzunluğuyla ,superbin led uzunluğu aynımı?

Uzunluk olarak farklı olabilir tabiki fakat bunun güçsüz ve ısınmıyor olması ile alakası olduğunu sanmıyorum :)
Sadece fikrimi ve gördüklerimi paylaşmak istedim.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;541111
Uzunluk olarak farklı olabilir tabiki fakat bunun güçsüz ve ısınmıyor olması ile alakası olduğunu sanmıyorum :)
Sadece fikrimi ve gördüklerimi paylaşmak istedim.

bence aynı led değil octiyle superbdeki,ayrıca octide ledler far camına daha yakın gibi geldi ,zaten sende belirtmişsin ısınıyor diye,belki superbde aradaki mesafe fazla olduğundan,cam ısınmadığından yapıyor olabilir...

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hep yenilenecek geliştirilecek diyoruz da acaba gerçekten bunlar yapılıyor mu? 2013 te Octavia almıştım. Rüzgar sesi, yol sesi, sunroof tıkırtısı, ön camların aralıkken kapanınca ses yapması, yıl olmuş 2016 aynı sıkıntılar devam ediyor. 2015 Ocakta Golf aldım. 2000 km'de iken garantiden balataları değiştiler. Neymiş bu seri balatalarda sıkıntı varmış. Yine 2014 model Golfü olan bir arkadaşın merceklerindeki kararmadan dolayı iki farı da değişti. Arkadaş bu araç 2012de çıkmış hala sorunlu balatalarla, farlarla veya bilmediğimiz diğer parçalarla üretilmeye devam ediyor. Farkına varan müşterilerin araçlarında bu parçalar değişiyor, varmayanlar o şekilde kullanmaya devam ediyor. Demek ki firmalar marka imajından ziyade, ceplerini daha çok düşünüyor. Vw skandalının arkasındaki gerçekte bu değil mi?

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;539724
Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta aldığım aracımın farlarında buharlaşma sorunu var. Akşam hava soğuyunca farların içinde buharlaşma oluyor. Trabzon ve Erzurum servisleri ile görüştüm, fotoğrafları gönderdim. Trabzon, bunun sorun olduğunu bile kabul etmedi. Erzurum servisi; fotoğrafları genel merkeze gönderdiğini ve "Mevsimler şartlardan kaynaklanıyor" diye dönüş olduğunu söyledi.

Yaklaşık 10 farklı araç (bunlardan üçü skoda) kullanan biri olarak ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Aynı durumla karşılaşan superb kullanıcısı var mı acaba aramızda?

Farlardaki buhar normal;şöyle ki daha önce kısa süreli de olsa kullandığım 2009 audi A4'te de böyle bir sorun söz konusu olmuş ve kullanım kitapçığına baktığımda bu durumun normal olduğu yazıyordu.Ne de olsa A4 passat superb aynı orijinli araçlar. Benim superbimde de aynı sorun sıcak soğuk hava geçişlerinde oldu;hatta sislerde dahi vardı. Servise yine de sorayım dedim havalandırma kanalı,fan vs diyerek normal olduğunu söylediler. (Bence normal değil ama öyle diyorlarsa öyle olsun)Hayırlı sürüşler...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim normalde far denilen seyin heryeri kapali olur en azindan eski araclardaki farlar oyleydi bu araclarda gunduz ledleri mercekli farlar vs derken asiri isinmasin diye havalandirma delikleri biraktilar acik galiba bu sebeplede isi degişiklikleri bugulanmaya sebep oluyor yani gorsellik ugruna sorun ya isinmayan led koyup delikleri kapayacaklar tam izole edecekler fari yada olmuyorsa boyle kabul edilecek bu is.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Normal şartlarda bu işin çözümü yok diye biliyorum, farın arka tarafındaki kapakları açıp bir müddet hava alması sağlanabilir.

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kronik sorun bende de var ayni araçtan ne yapacağız acaba. Aracı 11.11.2015 de teslim aldım.

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Böyle birşey olamaz
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2015, 16:50:07 Gönderen: Ugurkaradag »

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı 1500-2000 arası kontrole götüreceğim. O sırada bu ve diğer konulardaki şikayetlerimi paylaşıp çözmelerini isteyeceğim.

Resmi ağızdan bir duyalım, ona göre bir aksiyon belirleriz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı teslim alırken servis yetkilisi 1500-2000 km arasında yaklaşık yarım saat süren genel ücretsiz bir kontrol uygulaması olduğu söyledi. Herhangi bir serviste de yaptırabilirsiniz demişti. Size söylenmedi mi?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben özellikle sordum böyle bir bilgilendirme yapılmadı. bilsem bu cumartesi servise gitmiştim paspas almak için baktırırdım.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu uygulama benim aldığım bayiye özeldir diyeceğim ama herhangi bir servise gidebilirsiniz demişti.

Bence siz zorlayıp kontrolünüzü yaptırın ve şikayetlerinizi paylaşın ve kayda geçmesini sağlayın.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçtan bir şikayetimiz yok şimdilik. Ama eskiden 1500km ilk yağ değişimi olurdu. öyle bir şeyden de bahseden olmadı. o yüzden sordum.