škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG Grubu Araçlarda Az Bilinen Özellikler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Daha önceden paylaşıldıysa, atladığım için kusura bakmayın. Konuyla alakalı bir video hazırladım. Ben yeni öğrendim. Daha önceden bilmeyen arkadaşlar varsa benim gibi umarım faydalı olur..

VAG Grubu Araçlarda Az Bilinen Özellikler #1

https://www.youtube.com/watch?v=ZTKl5yW-odY

Bagaj Kapısı açık, aracınızı kilitlendiğinizde, bagajı kapattıktan sonra Bagaj Kapısı da dahil tüm kapılar kilitleniyor. (Varsa Alarm otomatik olarak devreye giriyor.)

Az bilinen bu gizli özellikle bagajdan alacaklarınızı alıp, bagajı kapattıktan sonra tekrar aracı kilitlemek ile uğraşmıyorsunuz.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sadece bagaj değil diğer herhangi bir kapı açık olduğunda da aracı kilitlerseniz ve kapıyı kapatırsanız araç kilitlenmiş oluyor. bende KESSY var genelde araçtan çıkar çıkmaz kola dokunuz kapatırım. (içerde birisi varsa kapıyı açabilmesi için ardışık iki kere dokunulur veya anahtarla iki kere üst üste kilite basılır-o kişi çıkınca araç yine kilitlenir)

yalnız birşey dikkatimi çekti ben araç kapalıyken anahtarla yanına gidince bagaj (diğer kapılar açılmadan) açılıyor. bu KESSY ye ait birşey mi merak ettim doğrusu.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu özellik benim 2001 octaviamda bile var :) Mesela aracanız kitliydi anahtardan açtınız bagajdan birşey aldınız ve aradan 30 sn ye geçince kendini kitler aynı şekilde şöför kapısı hariç diğer kapıları açarsanız yine bu durum geçerlidir.

Alarma sahip arabalarda içeride birisi varsa sizde arabaya kitlemek için kumandadan 2 defa kilitleme tuşuna basarsanız kapılarınız kilitlenir alarm devre dışı kalır.

Araç anahtarsız konumda sinyal verdiğiniz tarafın parkları yanık kalır vs bir sürü özellik sayılabilir :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;540056
Bu özellik benim 2001 octaviamda bile var :) Mesela aracanız kitliydi anahtardan açtınız bagajdan birşey aldınız ve aradan 30 sn ye geçince kendini kitler aynı şekilde şöför kapısı hariç diğer kapıları açarsanız yine bu durum geçerlidir.

Alarma sahip arabalarda içeride birisi varsa sizde arabaya kitlemek için kumandadan 2 defa kilitleme tuşuna basarsanız kapılarınız kilitlenir alarm devre dışı kalır.

Araç anahtarsız konumda sinyal verdiğiniz tarafın parkları yanık kalır vs bir sürü özellik sayılabilir :)

Kadir Hocam muhakkak yeni bir özellik değildir fakat benim gibi bunu yeni öğrenecekler olabilir :) Şahsen bunca zaman yalandan ellerim market poşeti dolu arabayı kilitlemeye uğraşmışım :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=Hnk_CcfCysQ

Dörtlü Flaşör açıkken, istediğiniz tarafa sinyal verdiğinizde dörtlü flaşör iptal oluyor ve o tarafın sinyali yanıyor. Sinyal vermeyi durdurduğunuzda dörtlü flaşör yanmaya devam ediyor.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;540056

Alarmı iptal etmek için sol direğin iç yüzdeyinde altında bir tuş var ona bir kez basmanız gerekiyor araçtan çıkarken.

Eğer kumandadan kapıları kilitledikten sonra 2 saniye içerisinde tekrar kilitleme tuşuna basarsanız "alarm devre dışı kalmıyor". "KAPILAR İÇERİDEN AÇILABİLİYOR"

Bir kez kilitlerseniz kapı kilitleri içeriden kesinlikle açılmaz.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim başıma gelen kötü bir deyim oldu.
Arabayla iki yaşındaki oğlumla gezmeden dönerken ağlamadan durmayınca park ettikten sonra anahtarı ona verdim ve ben indim. Oğlum içeriden kilitlemesin mi o an ben arka tarafta olduğum için kapılara baktım hepsi kilitli tam camı kırmayı düşünürken sürücü tarafından deneyim dedim bir tek orasının açık olduğu görünce baya bir rahatladım.
bu bir özellikmidir bilmem ama önceki aracım honda civicte böyle birşey yoktu.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aman hocam, tatsız bir deneyim olmuş ve ucuz atlatmışsınız

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anahtarlar artık çok önemli. Beni yanlış anlamayın ama çocuklara asla verilmemeli.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lilan;540264
Benim başıma gelen kötü bir deyim oldu.
Arabayla iki yaşındaki oğlumla gezmeden dönerken ağlamadan durmayınca park ettikten sonra anahtarı ona verdim ve ben indim. Oğlum içeriden kilitlemesin mi o an ben arka tarafta olduğum için kapılara baktım hepsi kilitli tam camı kırmayı düşünürken sürücü tarafından deneyim dedim bir tek orasının açık olduğu görünce baya bir rahatladım.
bu bir özellikmidir bilmem ama önceki aracım honda civicte böyle birşey yoktu.

Bi uyarı da benden olsun. Allah muhafaza böyle bir durumda çok bilinen yanlış olan kelebek cam yerine yan camlardan birini kırarsanız fiyatı daha uygun oluyor [emoji23][emoji2]

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde evin önünde araçları yıkarken arkadaşım anahtardaki bagaj açma düğmesiyle bagajı açıp içinden bişeyler aldıktan sonra kapattı. Tabi malzemeleri alırken anahtarı bagajın içine koydu, bagajı kapatınca araç kendini kitledi anahtarda içerde kalmıs oldu :D 60 km yol yapıp evinden yedek anahtarı alıp geldik ogünden beri her bagajı kapatmadan önce elimle anahtarı yoklarım . Sizde dikkat edin.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;540313
Geçenlerde evin önünde araçları yıkarken arkadaşım anahtardaki bagaj açma düğmesiyle bagajı açıp içinden bişeyler aldıktan sonra kapattı. Tabi malzemeleri alırken anahtarı bagajın içine koydu, bagajı kapatınca araç kendini kitledi anahtarda içerde kalmıs oldu :D 60 km yol yapıp evinden yedek anahtarı alıp geldik ogünden beri her bagajı kapatmadan önce elimle anahtarı yoklarım . Sizde dikkat edin.

En çok korktuğum şey arkadaşınızın başına gelmiş :D kumandadan bagajı açıp birşeyler alıyorum ellerim dolu oluyor. Fakat bagajı kapatmadan anahtarı kontrol etmek uğruna elimdeki her şeyi yere koyuyorum anahtarı yokluyorum bulunca rahatça kapatabiliyorum bagajı :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;540357
En çok korktuğum şey arkadaşınızın başına gelmiş :D kumandadan bagajı açıp birşeyler alıyorum ellerim dolu oluyor. Fakat bagajı kapatmadan anahtarı kontrol etmek uğruna elimdeki her şeyi yere koyuyorum anahtarı yokluyorum bulunca rahatça kapatabiliyorum bagajı :D

Kardeşim basıyonuz parayı alıyonuz kessyi heeç böle bişiler olmuyo[emoji23]

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;540055
sadece bagaj değil diğer herhangi bir kapı açık olduğunda da aracı kilitlerseniz ve kapıyı kapatırsanız araç kilitlenmiş oluyor. bende KESSY var genelde araçtan çıkar çıkmaz kola dokunuz kapatırım. (içerde birisi varsa kapıyı açabilmesi için ardışık iki kere dokunulur veya anahtarla iki kere üst üste kilite basılır-o kişi çıkınca araç yine kilitlenir)

yalnız birşey dikkatimi çekti ben araç kapalıyken anahtarla yanına gidince bagaj (diğer kapılar açılmadan) açılıyor. bu KESSY ye ait birşey mi merak ettim doğrusu.

İlk yazdığınız olayı bilmiyordum, iyimiş.
İki defa dokununca alarm da devreye girmiyor mu?
Ve ya, alarmı içeriden düğmeden mi kapatıyorsunuz?

Ben de de KESSY var, bagajı tek başına açınca, kapılar açılmıyor, evet.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
KESSY sisteminde anahtar içerideyken kapılar kilitlenmiyor.
Anahtarı bagajda unutursanız ve bagaj kapağını kapatırsanız, bagaj kapağı anında geri açılıyor, anahtarı bagajdan almadan bagajı kapatamıyorsunuz.
KESSY süper rahatlık.