škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 greenline kontak anahtarı aracı hemen çalıştırmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tworule

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar. Yeti 1.6 Greenline Ambiton kullanıyorum. Bazen aracımın motoru kontak anahtarını çevirdikten belli bir süre sonra çalışıyor. Yani anahtarı çeviriyorum, elimi çekiyorum motor daha sonra çalışıyor. Bu normal bir durum mu, yoksa anahtarı biraz erken mi bırakıyorum? Ayrıca motor sıcaklığı 90 C de olsa bile bazen araç kaloriferleri soğuk hava üflüyor, soğuk havalarda aracın içini bir türlü ısıtamıyorum. Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum, tekrar selamlar, kazasız sürüşler.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tworule;422840
Herkese selamlar. Yeti 1.6 Greenline Ambiton kullanıyorum. Bazen aracımın motoru kontak anahtarını çevirdikten belli bir süre sonra çalışıyor. Yani anahtarı çeviriyorum, elimi çekiyorum motor daha sonra çalışıyor. Bu normal bir durum mu, yoksa anahtarı biraz erken mi bırakıyorum? Ayrıca motor sıcaklığı 90 C de olsa bile bazen araç kaloriferleri soğuk hava üflüyor, soğuk havalarda aracın içini bir türlü ısıtamıyorum. Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum, tekrar selamlar, kazasız sürüşler.

kalorifer durumu benimde başıma bir sefer geldi, motor ısıntığı halde sıcak gelmiyordu bende sıcaklık ayar düğmesini soğuğa alıp tekrar sıcağa çevirdim sıcak gelmeye başladı
bu durum bir sefer başıma geldi,

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Alıntı yapılan: chook;422844
kalorifer durumu benimde başıma bir sefer geldi, motor ısıntığı halde sıcak gelmiyordu bende sıcaklık ayar düğmesini soğuğa alıp tekrar sıcağa çevirdim sıcak gelmeye başladı
bu durum bir sefer başıma geldi,
Merhaba;

Kalorifer sorunu için yazılım güncellemesi gerekiyor. Bende de aynı problem vardı Hallettiler. Ama Şimdi sıcak üflemesine üflüyor ama yönlendirme kısmı ise ilk açılışta konumunu bulmak için tüm bölgeleri geziyor. Örneğin üfleme kısmı ayak konumunda ise önce camdan sonra orta ızgaralardan hava gelip sonra ayak konumuna geçiyor. bu işlem 2-3 saniye sürüyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Havalandırma cam konumuna alındığında klimayı açıyor, elle kapatıyorum ben.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;422853
En mantıklısı. Ben bir kere ayağımla kapatayım dedim duvara giriyordum Allah yazmasın.

:gach::ddd::acl::aman::knp:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;422883
En mantıklısı. Ben bir kere ayağımla kapatayım dedim duvara giriyordum Allah yazmasın.

:gach::ddd::acl::aman::knp:

Ahada gitti güzelim konu :koro:

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tworule;422840

hocam şu ısıtma problemi birçok yeti de var.soğuk konuma alıp sıcağa geçince düzeliyor.marş konusu da dizel yetiler start&stop olduğu için marşı ne kadar yapacağına kendisi karar veriyor.mesela anahtarı anlık çavirip bırakın o araba çalışana kadar kendisi tutuyor marşı.hatta bi örnek vereyim.bi kere rampada kalkış yaparken arabayı stop ettirdim ve geri kaymaya başladığı gibi kendiliğinden çalışmaya başladı.anlayacağımız marş olayı dizel yatide daha gelişmiş.

Çevrimdışı tworule

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;422853

Çok teşekkür ederim, haklıymışsınız havalandırma cam konumunda olduğu için klima açılıyormuş ve o nedenle içeriye soğuk üflüyormuş. Bu sayede aracın normal sürede gayet iyi ısıttığını öğrendim, bendeki yeti acemiliği