škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2018 Superb Alınır mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba skoda superb 2018 dizel comfort otomatik almayı düşünüyorum ama tavsiye edermisiniz? Bildiğiniz kronik problemleri var mı ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2018, 00:02:28 Gönderen: sercan55 »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;635955
Arkadaşlar merhaba skoda superb 2018 dizel comfort otomatik almayı düşünüyorum ama tavsiye edermisiniz? Bildiğiniz kronik problemleri var mı ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

Kronik problemi olmayan araba ararsanız araba alamazsınız.
Skoda alınır doğru tercih olur.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şuan kullandığım arabam da herhangi bi sorun yaşamıyorum mesala ona göre soruyorum bilinen eksileri nedir var mı diye

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;635962
Şuan kullandığım arabam da herhangi bi sorun yaşamıyorum mesala ona göre soruyorum bilinen eksileri nedir var mı diye
Kronik diye tabir edilecek örneğin Opel Astra K da çalıştırma sırasında gelen sürtünme sesi kadrandan gelen uğultu Renolarin yeni kasalarında tavandan gelen cizirtilar gibi her araçta olan kronik sıkıntılar Skoda Superb te yok. Araç biraz şans işi eğer kismetiniz iyiyse alacağınız araçta da bir sorun olmaz inşallah ancak Superblerde kabul görmüş hepsinde kesinlikle olan ve can sıkıcı olan kronik bir sorun yok içiniz rahat olsun bu konuda :)

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1 yıldır superb kullanıyorum çok şükür ki herhangi bir sorun yok aracımda. Kronik olarak öyle bariz bir sorun da superb ve octavia için duymadım doğrusu.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'te sık rastlanan ve kronik denilebilecek bir arıza yok benim bildiğim. Sadece genel olarak bütün VW grubunda DSG şanzımana iyi davranmak gerekiyor. O da aracı yetkili servise götürmeye devam ettiğiniz sürece sizin için sıkıntı olmayacaktır.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kronik denebilecek:

- kapı kromlari ile ilgili bir sorun var. teslim almadan söyleyin, önlem alsınlar, sorun yaşamazsınız. basit birşey
- sunroof lu araç kullananlarin bazilari, forumda gördüğüm kadarıyla perdeden ve trim seslerinden şikayetçi. herkes değil elbette.
- ön cam kalitesinden şikayet var gördüğüm kadarıyla. çabuk çiziliyor. ben de çok dikkatli kullanmama ve şart değilse silecekleri çalıştırmama rağmen bu çiziklerden muzdaribim. belki silecek lastikleriyle ilgilidir tabii.

aklıma gelenler bunlar. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ama çok güzel araç

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;635978
kronik denebilecek:

- kapı kromlari ile ilgili bir sorun var. teslim almadan söyleyin, önlem alsınlar, sorun yaşamazsınız. basit birşey
- sunroof lu araç kullananlarin bazilari, forumda gördüğüm kadarıyla perdeden ve trim seslerinden şikayetçi. herkes değil elbette.
- ön cam kalitesinden şikayet var gördüğüm kadarıyla. çabuk çiziliyor. ben de çok dikkatli kullanmama ve şart değilse silecekleri çalıştırmama rağmen bu çiziklerden muzdaribim. belki silecek lastikleriyle ilgilidir tabii.

aklıma gelenler bunlar. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ama çok güzel araç

Bir takım eklemeler de ben yapayım;
(Yazdığım olumsuz maddelerin bir çoğu 18 jant pirelli lastiklerden kaynaklanıyor olabilir.Ayrıca yazdığım olumsuzluklarda superbi vw passat ile karşılaştırdım bunu baştan belirteyim)
- Sıfır asfalt olmayan, doldurma asfalt yollarda hız göstergesinin bulunduğu ve arka bagaj camının olduğu bölümden muhtemelen pandizot olabilir rahatsız edici bir cızırtı geliyor. Gösterge panelindeki sesin aynısı hatta daha fazlası vw marka aracta da 70 binden sonra gelmeye başladı.
- Süspansiyonları fazlaca yumuşak, 18 jantta araç lastikleri fabrikanın ön gördüğü değerlerde tabiri caizse zıp zıp gibi geziyor; çukurda, hız kesicilerde duracak gibi yavaşlamak gerekiyor. Konfor açısından ve aracta tedirgin hissi yaşamamak için Max 32 psi basıncın üstüne çıkmamak gerekiyor.
- Ani hareketlerde süspansiyonların yumuşaklığı yüzünden araç gemi gibi dalgalanma hissi veriyor.
- Koltuk ayarı biraz üstte ne kadar aşağı alsanız da yukarıda kalıyor dolayısıyla sürüş zevki açısından passattaki gibi aracı hissederek süremiyorsunuz. Bu konudan ve süspansiyonlardan dolayı Passattaki gibi yola yapışarak gitme hissini veremiyor.
- Gaz tepkileri passattan bir tık aşağıda, ekonomik modu kullanırsanız şehir içi trafikte pasif kalırsınız.Normal mod bile ilk hızlanmalarda yetmeyebiliyor.

Olumlu tarafları ise;
-İç mekan daha geniş
-Bagajın camla birlikte açılması oldukça kullanışlı, şuan sadece vw arteonda olan bir özellik
-Arka yolcuların şaft tünelinin üstündeki havalandırma ekranında; dış sıcaklığı görmeleri, diz mesafesinin tatminkar oluşu, koltuk ısıtmasına kadar standart olarak düşünülmesi ve iç ambiyans aydınlatması özellikle arkada oturana makam aracı ve premium araç hissi veriyor.
- Donanım açısından superb, vw göre fiyat performans olarak daha önde.

Superbi hiç bir zaman bir megana, talismana  hatta mondeoya değişmem.
Öncelikle neyle karşılaştıracağınız önemli kendi bütçenize, ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize göre seçim sizin...

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Benim için bir durum sinir bozucu torpidoya ağır birşey koyamıyorsun örneğin su şişesi koyduğumda dakika da bir açılıyor kapak. Başka kullanıcılarda da işitmiştim çözümü için servise danışmadım temmuzda yıllık bakımında ileteceğim.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;635984
Benim için bir durum sinir bozucu torpidoya ağır birşey koyamıyorsun örneğin su şişesi koyduğumda dakika da bir açılıyor kapak. Başka kullanıcılarda da işitmiştim çözümü için servise danışmadım temmuzda yıllık bakımında ileteceğim.

Bencede en büyük ve tek sorunu torpido kapağının ağır bir parça(ağır derken 1/2 kg olan bir su şişesinde bile) arada bir açılıyor olması.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben artık dizelin ömrünün yavaş yavaş dolduğuna inanıyorum. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde dizelin pek geleceği yok gibi.

Aşağıda Almanya'da araç satışları ile ilgili bir haber var. Biliyorsunuz Toyota da artık Avrupa'ya dizel araç getirmeyecek.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2110023-dizel-satislarinda-buyuk-dusus

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizde de oldu mu bilmiyorum ama bizde 2013 1.6tdı superb var yeni superb i test ettiğimde 15 bg daha fazla olmasına rağmen sanki bir fark hissedemedik. Acaba sorun bizde mi ? Yoksa emisyon sorunu sonrası motorlar kısırlaştı mi?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memory42;636019
Sizde de oldu mu bilmiyorum ama bizde 2013 1.6tdı superb var yeni superb i test ettiğimde 15 bg daha fazla olmasına rağmen sanki bir fark hissedemedik. Acaba sorun bizde mi ? Yoksa emisyon sorunu sonrası motorlar kısırlaştı mi?
0-100 hızlanması da çok daha iyi 2013 superbten son hızı da yüksek yan yana yürüyecek olsalar 105 bg lik Superb bı hayli arkada kalır emin olabilirsiniz.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer birçok marka model gibi superbte de kronik sorunlar var. Bir çoğunu arkadaşlar yukarıda bahsetmiş, kronik sorunlar can sıkıcı ama sizi yolda bırakacak türden değil. DSG piyasadaki diğer otomatiklere göre ekonomik sürüş sağlasa da superbin tek endişe edilecek tarafı. Çevremde DSG ile 100 bin km den önce sorun yaşamayan kimse yok. Fakat D segment 1,6 dizel otomatikte başka alternatif yok gibi. Eşimin aracını DSG ile tercih ettik ancak benim sürüş tarzıma uygun değil üç günde kucağımıza alırız.
Vag grubunun 105hp dizel motorlarında özellikle Caddy gibi zorlanan araçlarda turbo çok sorun çıkarıyordu. Fakat güncel motorlarda sorun yaşayanı duymadım.
Superbte dizel istiyorsanız en mantıklı tercih Active veya Comfort bana göre. Çünkü aracın baz modelinin vergisiz hali 10bin euro. Siz 200bin tl verip tam dolu da alsanız 10bin euro'luk alt yapısı olan bir araca biniyorsunuz.