škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb far güncellemesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın servis far güncellemesi olduğunu söyledi. AFS bixenon farların güncellemesini yaptıran oldu mu? Yaptıran var ise ne gibi bir değişiklik oldu farlarında.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bariz bir değişiklik yok ben yaptırdım. Sadece bazı modellerde far kalibrasyonu kontağı çevirmeden yapıyordu şimdi hepsinde kontak çevirdikten sonra. Birde bazı arkadaşlarda arabalarında far adaptasyon yaparken aşağıda kalıyor diye şikayetlerde bulunuyordu güncelleme ile bu sıkıntı düzeliyormuş sanırım.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;635502
Bariz bir değişiklik yok ben yaptırdım. Sadece bazı modellerde far kalibrasyonu kontağı çevirmeden yapıyordu şimdi hepsinde kontak çevirdikten sonra. Birde bazı arkadaşlarda arabalarında far adaptasyon yaparken aşağıda kalıyor diye şikayetlerde bulunuyordu güncelleme ile bu sıkıntı düzeliyormuş sanırım.
Kisa farlar hakikaten çok ileriye dönük bi aydinlatma yapmiyor. Bana dedikleri sol far güncellemesi. Bakalim ne olacak işin sonunda

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzunlar gökyüzüne kadar aydınlatırken kısalar neredeyse yere vuruyor. Bir bakımda biraz yukarı ayarlayın diyeceğim ben.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben kısaların aşırı öne bakmasından dolayı yavru bir köpeği ezdim. çok yetersizler.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Far guncellemesini gecenlerde servise ugradigimda Erel'de yaptilar. Benim Style paket aracimda farlarla ilgili birkac sıkıntım vardi...
1. Oncelikle ilk calistirma sonrasi, ya da bir tunele girince farlar seviye ayari/adaptasyon yaparken genelde asagida kaliyor ve duzelmiyordu... Ancak, tekrar calistirinca duzeliyordu... Guncelleme sonrasi bu duzeldi...
2. Farlar hava kararmadan, genelde aydinlikken bile otomatik yaniyordu... Guncelleme sonrasi bu da duzeldi...
3. Sanirim farlarin bu sekilde erken yanmasi, aracin elektrik ihtiyacini da artirdigindan, start-stop etkinlesmesi cok gecikiyordu... Guncelleme sonrasi bu da normale dondu...

Herkeste ayni dertler var miydi? Bilmiyorum... Ama benim farkettigim bu dertler, guncelleme sonrasi halloldu... Demek ki, ilk programlamadaki bazi aksakliklar farkedildi ve boyle bir guncelleme ile aksakliklari giderme yoluna gittiler diye dusunuyorum...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;635662
Far guncellemesini gecenlerde servise ugradigimda Erel'de yaptilar. Benim Style paket aracimda farlarla ilgili birkac sıkıntım vardi...
1. Oncelikle ilk calistirma sonrasi, ya da bir tunele girince farlar seviye ayari/adaptasyon yaparken genelde asagida kaliyor ve duzelmiyordu... Ancak, tekrar calistirinca duzeliyordu... Guncelleme sonrasi bu duzeldi...
2. Farlar hava kararmadan, genelde aydinlikken bile otomatik yaniyordu... Guncelleme sonrasi bu da duzeldi...
3. Sanirim farlarin bu sekilde erken yanmasi, aracin elektrik ihtiyacini da artirdigindan, start-stop etkinlesmesi cok gecikiyordu... Guncelleme sonrasi bu da normale dondu...

Herkeste ayni dertler var miydi? Bilmiyorum... Ama benim farkettigim bu dertler, guncelleme sonrasi halloldu... Demek ki, ilk programlamadaki bazi aksakliklar farkedildi ve boyle bir guncelleme ile aksakliklari giderme yoluna gittiler diye dusunuyorum...
Sevgilerimle

yazdığınız 3. maddeye ilişkin bir ayar bolero ekranında zaten mevcut. Yanacağı zaman aralığını seçebiliyorsunuz

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Sevgilerimle
.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Sevgilerimle
Teşekkür ederim cevabiniz için. 6 nisan da gideceğim servise bakalim sonuc ne olacak. Bana telefondan söylenen sol far güncellemesi denildi. Sağ fari belirtmediler. Ben gidince bu durumu da belirteceğim. Sonucu buradan paylaşırım.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kolay gelsin arkadaşlar far güncellemesi 2016-2017 model araçların hepsinde servis tarafından yapılıyor mu? Ayrıca güncelleyenler bariz bir değişiklik algıladı mı eskiye göre? Uzun yolda bilhassa karanlık ve bozuk yollarda bi senon farlarım kısaları yakınca yere bakıyor gibiydi birçok kişide aynı konudan rahatsızdı. Servise far ayarı için götürmeyi düşündüm. Ancak götüren arkadaşlar bu sefer de karşıdan gelenleri rahatsız ettiğini söylemişlerdi doğal olarak vazgeçmiştim. Acaba far güncellemesi ile bu sorun çözüldü mü?

Çevrimdışı Serkan_1668

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;638087
Kolay gelsin arkadaşlar far güncellemesi 2016-2017 model araçların hepsinde servis tarafından yapılıyor mu? Ayrıca güncelleyenler bariz bir değişiklik algıladı mı eskiye göre? Uzun yolda bilhassa karanlık ve bozuk yollarda bi senon farlarım kısaları yakınca yere bakıyor gibiydi birçok kişide aynı konudan rahatsızdı. Servise far ayarı için götürmeyi düşündüm. Ancak götüren arkadaşlar bu sefer de karşıdan gelenleri rahatsız ettiğini söylemişlerdi doğal olarak vazgeçmiştim. Acaba far güncellemesi ile bu sorun çözüldü mü?
Benim aracimda hiçbir değişiklik olmadi. Servisin bana dediği farlar bazi araçlarda ilk açılışta selamlamadan sonra aşağıda kaldığı ve bu güncelleme ile sorunun çözüldüğünü söylediler. Ama benim aracimda zaten böyle bir sorun yoktu. Yani değişen olmadı yada benim fark edeceğim bir yükseklik yaratmadi aracimda.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bugün servisi arayarak aracımda far güncellemesi olup olmadığını sistem üzerinden kontrol ettirdim. Servis temsilcisi hatta bekleterek kontrolünü sağladı. Bazen far yazılımı ile ilgili güncelleme yapılıyor ancak sizinkinde herhangi bir güncelleme yok cevabını verdi.