škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kodiaq test ettim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2016 1.4 tsı active sahibiyim ve bugün kodiaq test ettim.Piyasaya çıkacağını duyduğum günden beri süperbi bayiye bırakır kodiaq çekerim altıma planlarım vardı lakin bugün süperbimi daha çok sevmeye başladım.İçinizde süperb sahibi olup kodiaq test ettikten sonra mutlaka kodiaq sahibi olmalıyım diyen oldu mu? Ben süperbin en düzüne sahipken bu düşüncedeysem üst versiyon sahibi olan süperbciler ne düşünüyor.İyi geceler

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16 ağustosta bakıma gittiğimde deneme sürüşü yapacağım merak ediyorum ben de.
 ama sanırım rüzgar sesi yol sesi bakımından superb daha başarılıymış.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;621124
16 ağustosta bakıma gittiğimde deneme sürüşü yapacağım merak ediyorum ben de.
 ama sanırım rüzgar sesi yol sesi bakımından superb daha başarılıymış.

test sürüşü yaptıktan sonra izlenimlerinizi yazın buraya lütfen.Ben dıştan görünümünü çok beğendiğim için belki beklentilerimi yüksek tuttum ondan olabilir.Araç güzel ama dışı kadar içi ve sürüşü etkilemedi beni.Ya da süperbi bıraktığımda üzerine vermem gerek parayı düşündüğümde hiç gerek yok dedim.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb Skodanın amiral gemisidir.Gerek iç malzeme kalitesi ve gerek yalıtım olarak Superb daha üstün gelecektir.Kodiaq yüksek ve bir Suv oldığı için süspansiyon konforu biraz daha iyi olabilir ama elbetteki bir Superb ile Kodiaq ın yol tutuşu da bir olmayacaktır.Burda bence doğru olan kodiaq ı diğer Suvlarla karşılaştırmak.İşte o zaman Suv almak isteyenler için çok mantıklı ve güzel bir seçenek Kodiaq.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim superbimde tek eksikliğini hissettiğim otomatik şanzuman. o da ben alırken daha yoktu Türkiyede. Kodiaq için beklentimin üzerinde bir etiketle piyasaya sürülünce bir başka bahara fikri oluştu bende. Ama test sürüşü yapmak istiyorum. Fonksiyonellik olarak superbden de üstün. Konfor vs bunları test etmek lazım. Aradaki fark iyice açıldığından insanın 2 değil 3 defa düşünmesi gerekiyor. Sürüş deneyimlerimi buraya yazacağım tabii ki.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 1.6 tdi superb prestige sahibiyiz. Perşembe günü Kodiaq test sürüşüne çıktık Cuma günü aracı teslim aldık. Giderken amacımız ekime doğru geleceği söylenen 2.0 tdi 4x4 Kodiaq almaktı. Ancak aradaki 100 bin civarındaki fiyat farkından dolayı 1.4 tsi 4x4 prestige almaya karar verdik.

Araç makam aracı olarak kullanılacağı için açıkcası bizim için ilk önemli olan şey arka koltuğun genişliği oldu. Arka koltuk Superb den çok farklı değil açıkcası genişliği yeterli seviyede. Tavan yüksekliği de cam tavanla birlikte güzel ferahlık sağlıyo bence. Zaten genel olarak iç tasarımda diğer skodalarla aynı özelliklere sahip olduğu için bize yeterli geldi. Sadece arka koltuk ısıtmalarının olduğu yerde Superb de olan derece saat yazan ekran ve arka cam perdeleri bu araçta yok bana garip geldi doğrusu.

Sürüş özelliklerine gelirsek; Araç 4x4 olduğu için 6 vites buda sanırım biraz daha fazla yakıt tüketimine neden oluyormuş. Gaza yüklenildiğinde 1-2 saniye sonra hızlanıyor gibi geldi bana motor açılınca düzelir mi yoksa alışmalı mıyız bilmiyorum. Onun dışında yüksek süratlere çabuk ulaştığını söyleyebilirim. Yol tutuşu bana yüksekliğine rağmen başarılı geldi. Tabi burada Superb'in bile yol tutuşunun güven vermediğine dair yorumlar okumuştum ama mantıksız gelmişti (bence kesinlikle çok başarılı)Tsi zaten artık herkesin bildiği gibi sessiz bir motor, rüzgar sesi bence abartıldığı kadar rahatsız edici  düzeyde değil.

Kısacası 2 aracı kıyaslarsak ben 2 aracında prestige paket sahibi biri olarak şunu diyebilirimki bu araçlar arasında kesinlikle çok çok ciddi farklar yok ikiside başarılı, konforlu araçlar. Yüksek 4x4 bir araç isteniyorsa Kodiaq , Daha uzun daha geniş bagaj isteniyor ise Superb tercih edilebilir. Eğer düşünceniz tek araç sahibi olup Superb'den Kodiaq'a geçiş ise bence çok mantıklı değil. Tabi yazdıklarım tamamen şahsi fikirlerim henüz araç bizim için çok yeni belki daha uzun süredir sahip olanlar daha farklı yorumlar yapabilir.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Fikret_55;621106
2016 1.4 tsı active sahibiyim ve bugün kodiaq test ettim.Piyasaya çıkacağını duyduğum günden beri süperbi bayiye bırakır kodiaq çekerim altıma planlarım vardı lakin bugün süperbimi daha çok sevmeye başladım.İçinizde süperb sahibi olup kodiaq test ettikten sonra mutlaka kodiaq sahibi olmalıyım diyen oldu mu? Ben süperbin en düzüne sahipken bu düşüncedeysem üst versiyon sahibi olan süperbciler ne düşünüyor.İyi geceler

Bende Octavyadan Kodıaga geçmek isteyenlerdendim.İstanbulda yaşadığım için motor seçenekleri önemliydi.Benzinli aracın cüsse ve ağırlığı şehir içinde 10 lt den aşağı yakmaz düşüncesinde olduğum için dizel versiyonun öğrendiğimde bütcemi cok fazla aştığından vede araç teslimine 5 ay süre vermelerinden ötürü ibre Superbe kaydı vede öyle de oldu.İyikide oldu.Aracımdan son derece memnunum.Fiyati,yakıtı ve konforu cezbetti.Dikkatimi çeken en son Ankara yolculuğumda da ,Ankara şehiriçinde de  hiç kodıagla karşılaşmamam..

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;621142
Bende Octavyadan Kodıaga geçmek isteyenlerdendim.İstanbulda yaşadığım için motor seçenekleri önemliydi.Benzinli aracın cüsse ve ağırlığı şehir içinde 10 lt den aşağı yakmaz düşüncesinde olduğum için dizel versiyonun öğrendiğimde bütcemi cok fazla aştığından vede araç teslimine 5 ay süre vermelerinden ötürü ibre Superbe kaydı vede öyle de oldu.İyikide oldu.Aracımdan son derece memnunum.Fiyati,yakıtı ve konforu cezbetti.Dikkatimi çeken en son Ankara yolculuğumda da ,Ankara şehiriçinde de  hiç kodıagla karşılaşmamam..

test aracında yakıt ortalaması 14 idi.Anlık yakıt tüketimine aldım süperbden çok fazlaydı

Çevrimdışı oztrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperBahadır;621140
Yüksek 4x4 bir araç isteniyorsa Kodiaq , Daha uzun daha geniş bagaj isteniyor ise Superb tercih edilebilir.

Yanlış anlamış olabilirim: Daha uzun, geniş derken; bagaj hacmi olarak Kodiaq yine büyük hocam, 720lt. Superb 500 küsur olması lazım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oztrk;621198
Yanlış anlamış olabilirim: Daha uzun, geniş derken; bagaj hacmi olarak Kodiaq yine büyük hocam, 720lt. Superb 500 küsur olması lazım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok hocam yanlış anlamamışsınız ancak rakamlara aldanmayın kesinlikle Superb bagajı daha büyük ve çok daha kullanışlı. Kodiaq'ın stepne yanlarında ufak ufak alanlar var belki oralarıda sayıyor olabilirler.

Dün Kodiaq ile otobanda Gölbaşı-Eskişehir yolu çıkışı arasında giderken biraz gaza yüklendim. Araç düzlükte 200 ile giderken İncek rampasının sonunda hız 90a kadar düştü. Bende hayal kırıklığı oldu açıkcası bu kadar düşüş.Superb kesinlikle aynı yerde bu kadar düşmüyordu

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kodiaq kullandım. öyle aman aman bir şey yok. 720 lt lik bir bagaj göremedim ben. superbinki daha kullanışlı. 2 çeker dsgli 1.4 150lik motor şehir içi bir tur buna dur kalkta dahil bir kaç dakikalık 8.2lt ortalama ile döndük geriye. yakıtından korkmaya gerek yokmuş. ama değer mi elindekini 110a verip  70-80 üstüne vermeye? değmez.

Çevrimdışı mcfly64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=zIaSISvx01k
Güzel bir Kodiaq testi belki fikir verebilir.Kodiaq bence çok iyi bir Suv olmuş.

Çevrimdışı delirecem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Siz bir stepneyi yerinden çıkarın bakın nasıl bir bagaj ortaya çıkıyor :-)

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kızılsultan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: delirecem;622126
Siz bir stepneyi yerinden çıkarın bakın nasıl bir bagaj ortaya çıkıyor :-)

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam stepne çıkarılır mı hiç? Alakasız bir yerde teker patlarsa ne olacak?