škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi yetkili servis bakımlı aracım 90 binde turbo arızası verdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bllayvaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle iyi akşamlar Skoda Fabia 1.6 dizel araç sahibiyim aracım 2011 model ve 90 bin km’de 2 gün önce park ederken garip bir ses dikkatimi çekti ve sesin turbodan geldiğini düşündüm bugün de özel bir servise götürdüm ve usta bana turbonun içinden mekanik bir sesin geldiğini ve arızalı olduğunu söyledi kullanıma bağlı olmadığını ve bu arızayı 250-300 bin km’lerde yaptığını bu km’de yapmaması gerektiğini söyledi sebebini sorduğumda ise adi yağ kullanılmış olabileceğini söyledi(aracım en başından beri komple yetkili servis bakımlı ve şimdiye kadar motoruna anahtar değmedi) ya da bir üretim hatası olabileceğini söyledi size soracağım sorular şunlar bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? yetkili servise bu arızayla ilgili herhangi bir yaptırımım olur mu? teşekkürler.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Iyi niyet garantisinden yetkili serviste uygun bir fiyata yapilabilir. Servise basvurmakta fayda var. Eğer yapmazlarsa disarda ozel bir serviste yaptirmaktan baska bir cozum olacagini sanmiyorum.

Çevrimdışı bllayvaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu konuyla ilgili çoğu kişi sonuna kadar diret servise diyor aracın yetkili servis bakımlı olması ve daha önce hiç bir arızasının olmamasının önemli olduğunu söylüyorlar iyi niyet garantisinden uygun bir fiyat değil ücretsiz değişim iste hatta değiştirmezlerse gerekli belgeleri alıp mahkemeye başvur diyenler de var daha önce benzer olaylar başına gelip tecrübelerini aktaranlar da sonuna kadar gitmemi mutlaka olumlu sonuç alacağımı söylüyorlar bakalım elimden geleni yapıcam inşallah olumlu bir sonuç elde ederim