škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecekler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar, dün yeni birşey keşfettim, bilmiyorum daha önce yazan oldu mu ya da farkına varan oldu mu. Normalde silecekleri havaya kaldırmak istediğimizde sol silgeç kolu kaputa değdiği için kaldırılamıyordu. Silgeç kollarını kaldırmak için araba stop ettiğimde direksiyondaki silecek kontrol kolunu bir tık aşağı yaptığınız zaman silgeçler dik sekilde kalıyor ve böylelikle silgeçleri kaldırabiliyorsunuz. Geri indirmek istediğinizde çalıştırdıktan sonra ya da kontağı çevirdiğinizde yine bir tık aşağı indirdiğinizde eski haline geliyor.

*****Yanlış hatırlamışım o yüzden tekrar düzelttim
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2013, 16:29:41 Gönderen: emre0884 »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;453854
Herkese selamlar, dün yeni birşey keşfettim, bilmiyorum daha önce yazan oldu mu ya da farkına varan oldu mu. Normalde silecekleri havaya kaldırmak istediğimizde sol silgeç kolu kaputa değdiği için kaldırılamıyordu. Silgeç kollarını kaldırmak için araba stop ettiğimde direksiyondaki silecek kontrol kolunu en yukarı getirdiğiniz zaman silgeçler dik sekilde kalıyor ve böylelikle silgeçleri kaldırabiliyorsunuz.

Bakınız, kullanma kitabı silecek servis modu..
:)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam o kitabı okumaya çok üşeniyorum o yüzden birşeyleri deneyerek öğreniyorum :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;453869
Hocam o kitabı okumaya çok üşeniyorum o yüzden birşeyleri deneyerek öğreniyorum :D

Bence hemen okuyun, acil ihtiyaç olduğu zaman ne yapacağınız hakkında az da olsa fikriniz olur. :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: emre0884;453854
...Silgeç kollarını kaldırmak için araba stop  ettiğimde direksiyondaki silecek kontrol kolunu en yukarı getirdiğiniz  zaman silgeçler dik sekilde kalıyor ve böylelikle silgeçleri  kaldırabiliyorsunuz.
Yalnız kolu en yukarıda bırakıp da mesela sabah kontağı açtığınızda silecekler en hızlı modda çalışacak.
Firmadaki  Jetta' da kontağı I konumuna getirip silecek kolunu bir sefer aşağı  bastırınca, silecekler en sona gidip o şekilde kalıyordu. Bence bunu da bir denemelisiniz.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben kitapçığı okudum ama böyle birşey hatırlayamadım, 1-2 saatlik kullanıcı  eğitimi  verilmeli bence...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontağı açmadan önce kontrol kolunu eski pozisyonuna getirip kontağı açtığınızda geri eski yerine geliyor. ama kontrol kolu en üstteyken kontağı açtığımda hiç denemedim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;453878
Bence hemen okuyun, acil ihtiyaç olduğu zaman ne yapacağınız hakkında az da olsa fikriniz olur. :)

Aynen :ok:.
Basit bir örnek: Geçen sabahın köründe bindim arabaya. Haydaaa, tüm camlar, dikiz aynaları buğulanmış. Çıkar kitapçığı, "Buğu nasıl çözülür"ü ara babam ara.. Yarım saatime mal oldu :cool:

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+++özellikle kışın silecekler donmuş vaziyette iken çok zaralı, (silecek motoru ve lastikleri için zararlı durum ortaya çıkıyor! )
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;453916
+++özellikle kışın silecekler donmuş vaziyette iken çok zaralı, (silecek motoru ve lastikleri için zararlı durum ortaya çıkıyor! )

Kışın silgeç lastiklerinin cama yapışmasını engellemek için bnce silgeçlerin havaya kalkması daha uygun

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: emre0884;453919
Kışın silgeç lastiklerinin cama yapışmasını engellemek için bnce silgeçlerin havaya kalkması daha uygun
Sileceklere yazın da iyi bakmak gerek. Misâl, henüz havalar soğumamışken ağacın altına bırakmıştım arabayı. Arka cam incirin balı ile bulanmıştı. Kazara da olsa arka sileceği çalıştırdım. Meğerse lastik cama yapışmış ve motorun kuvveti yetmedi tuttu silecek mekanizmasının içindeki dişliyi kırıverdi.

Çevrimdışı pasa0040

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;453857
Bakınız, kullanma kitabı silecek servis modu..
:)

mrb emre beyin dediği gibi bende üşeniyorum.ama bende bilmiyodum ve kızıyodum güzel paylaşım teşekkürler.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben okudum ama böyle birşey hatırlamıyorum.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kendim keşfetmiştim bu özelliği :kiki: Kitapçıkta yok diye biliyorum.

Çevrimdışı alikocabas1951

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekürler söylediğinizi uyguladım en büyük sıkıntımızdı.Başka enteresan şeyler varsa bekliyoruz.