škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia park sensörü

zek! · 6 · 3444

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zek!

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar park sensörü kullanan memnun olan arkadaslar var mı tavsiye ettiğiniz bir marka falan:)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi ki can ve mal güvenliği için park sensörü çok önemli bir icat. Önceki arabamda vardı. Geri vitese takıp dalgınlıkla ya da göremeyeceğim konumda bir çocuk hayvan ya da bir nesne varsa anında uyarıyordu. Şu anki Yeti'de henüz taktırmadım. Ön arka çift kameralı DVR kayıt cihazı (geri görüşlü) ve yanında sensör taktırmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda kendi uygulamam olan park sensörü mevcut. markasını hatırlamıyorum ne yazık ki ancak ben internet yorumlarını değerlendirerek almıştım. çok da memnunum

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
n11, hb, gg gibi bir yerden ucuz olanlarından birini alın. hepsi birbirnin aynısı.
montajını , eliniz yatkınsa kendiniz de yapabilirsiniz, ya da oto aksesuarcılar falan yapıyor.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zek!;575602
arkadaşlar park sensörü kullanan memnun olan arkadaslar var mı tavsiye ettiğiniz bir marka falan:)

marka önemli olmadığını düşünüyorum. ben de almıştım N11'den 50 liraya bişey onu takmıştım. hala kullanıyorum. çok da memnunum park etme esnasında çok işe yarıyor.

montajına gelince de o kadar zor değil. zaten 4 tane göz var. arka tampondaki siyah çıtaya 4 tane delik deliyorsunuz ve gözlerin montajını yapıyorsunuz. zaten satın aldığınız park sensöründe nasıl yapılacağı yazıyor. beslemesini de arka vites lambasından paralel alıyorsunuz. ünitesini de yedek lastik için bırakılan boşluğa müsait bir yerine montaj yapıyorsunuz. hepsi bu. fotograf yüklemek kolay olsa da hemen yüklesem de görseniz görselleri.

her arabada park sensörünün olması gerektiğini düşünüyorum. fakat bazı firmalar kar adı altında veya daha pahalıya satma için  bu özellik sadece elegans modellerinde var gibi tüketiciden daha fazla para alabilmek adına böyle bir uygulama (çakallık) yapıyorlar.

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, ben de aracima 2 yıl önce kendi el işçiliğim ile monte ettim. Hb den cenmax marka sadece sesli uyarısı olan modelini almıştım. Montaj için delme yapmadan önce tamponda bulunan siyah şeridi çıkarıp bakmanızi öneririm. Benim aracimda delikleri hazırdı tabi ben delmeye başlayınca fark ettim :) Elektrik tesisatıni geri vites lamba kablosuna paralel olarak bağladım. Çok faydası oluyor kullanılmalı...