škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabişi parlattık cilaladık

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün uzun zamandır pislikten gözükmeyen fabiamı detaylı bir temizleyeyim dedim. Yaptığım işlemler ve kullandığım malzemeler şunlar.

1- Önce arabayı Sonax cilalı şampuan ve sonax sünger ile güzel bir yıkadım.
2- Sonra Meguiars clay bar ile araca genel kil uygulaması yaptım
3- Turtle wax'ın kırmızı araçlar için özel ürettiği shades of red cilası ile son aşamayı tamamladım
4- Camlara hem içten hem dıştan Autoglym glass polish uyguladım

Ve temizlenen fabianın son hali.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
şerefsizim burda da patlattık okudum :D :D sanırım bende bir sorun var :D

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah. Elinize sağlık.
Birde lastik parlatıcı olaymış dedim. Belkide vardır ama ben farkedemedim sanırım.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik parlatici var aslinda resimden anlasilmamis

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yılan yılan. Elinize sağlık. İnsan arabasını kendi temizleyince ayrı bir zevk alıyor yaw

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık, Autoglym glass polish'de aşındırıcı olduğunu biliyorum. Sizin camlarda filmli, filmler çizilmesin? :confused:

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;592529
Elinize sağlık, Autoglym glass polish'de aşındırıcı olduğunu biliyorum. Sizin camlarda filmli, filmler çizilmesin? :confused:
sadece on cama iceriden uyguladim. bunun disindaki tum camlara sadece disaridan. sorun olmadi yani. bende on camda bazi cizikler icin aldim. ama asindiricilik etkisi yok denecek kadar az. parlatma konusundaysa cok basarili

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;592538
sadece on cama iceriden uyguladim. bunun disindaki tum camlara sadece disaridan. sorun olmadi yani. bende on camda bazi cizikler icin aldim. ama asindiricilik etkisi yok denecek kadar az. parlatma konusundaysa cok basarili

Bende aynı şekilde camlardaki çizikler ve silecek izleri için almıştım, silecek izlerinin büyük bir kısmı gitti ama çizikler gitmemişti. Parlaklık konusunda da gayet başarılı. Çizikler için ''Auto Finesse Vision Glass Polish'' kullanmak lazım. :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;592544
Bende aynı şekilde camlardaki çizikler ve silecek izleri için almıştım, silecek izlerinin büyük bir kısmı gitti ama çizikler gitmemişti. Parlaklık konusunda da gayet başarılı. Çizikler için ''Auto Finesse Vision Glass Polish'' kullanmak lazım. :)
valla tamer ben internette epeydir araştırıyorum cam cizigi olayini. seryum oksit icermeyen urunlerden bir beklentim kalmadi. bu sebeple ali ekspres uzerinden saf seryum oksit getirecegim. youtube da gordugum kadariyla muthis sonuclar veriyor. zaten seryum oksit bu isler icin sanayide kullaniliyormus

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;592548
valla tamer ben internette epeydir araştırıyorum cam cizigi olayini. seryum oksit icermeyen urunlerden bir beklentim kalmadi. bu sebeple ali ekspres uzerinden saf seryum oksit getirecegim. youtube da gordugum kadariyla muthis sonuclar veriyor. zaten seryum oksit bu isler icin sanayide kullaniliyormus

Abi benim golfün camlarda tarla gibi, önceden gözüme çok batıyordu camı kırıp kaskodan değiştireyim diyordum. :D Ama alıştım artık. :) Bu seryum oksit işini hiç bilmiyorum. Artık inceleme ve uygulama konuları bekliyoruz... :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
insallah yakin zamanda girisecegim. bende cami değiştireyim diyordum. ama sonradan takilan camlar, fabrikada robotlarca takilanlardan farkli olarak izolasyonda sorun yaratiyor. ondan vazgectim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;592607
insallah yakin zamanda girisecegim. bende cami değiştireyim diyordum. ama sonradan takilan camlar, fabrikada robotlarca takilanlardan farkli olarak izolasyonda sorun yaratiyor. ondan vazgectim.

Fabia'nın ön camı Skoda fabrikasında elle takılıyor, robotla değil. Fabia, Rapid, Octavia için durum böyle. Hepsi aynı fabrikada üretiliyor, ve üretim hattı aynı.

Yeti ve Superb ayrı bir fabrikada üretiliyor. Bu araçların üretim hattı daha farklı, boyama işlemi filan bir tık daha iyi, ancak onların da ön camı elle takılıyor :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592691
Fabia'nın ön camı Skoda fabrikasında elle takılıyor, robotla değil. Fabia, Rapid, Octavia için durum böyle. Hepsi aynı fabrikada üretiliyor, ve üretim hattı aynı.

Yeti ve Superb ayrı bir fabrikada üretiliyor. Bu araçların üretim hattı daha farklı, boyama işlemi filan bir tık daha iyi, ancak onların da ön camı elle takılıyor :)
bunu duydugum iyi oldu belki degisim dusunebilirim