škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Otomatik Açılır Bagaj Kapağı Tamamdır

SAHLVCV · 90 · 14330

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar nihayet fabiamin bagaj kapağını anahtarın orta tuşuna basılı tutulduğunda kendi kendine açılacak şekilde modifiye ettim.

Sonucu linkteki videoda görebilirsiniz. https://youtu.be/FDmxbGeui30

Aldığım yay 5 cm uzunluğunda 2 cm dış ve 1 cm iç çapa sahip. aliexpressten aldim. her iki amortisore taktiktan sonra birkac pulla destekledim.

ihtiyaci olan arkadas varsa kargosu kendine ait olmak uzere fazladan elimde kalan 2 yay ve pullari 20 TL ye gonderebilirim. aldigim yaylar bunlardir.

Düzeltme: Arkadaşlar yaylar satılmıştır.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2016, 13:42:33 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj amortisörünün bagaj kapağına bağlanan kafasını çıkarıyoruz. Bunun için düz ağızlı bir tornavida kullanarak amortisör kafasının üzerindeki metal pimi biraz kendimize doğru çekip açtırıyoruz. sonrasında bagaj amortisörünün üst kısmı serbest kalacak.

Amortisörün kafasını çevirerek amortisörden çıkarıyoruz. Burada dikkat etmen gereken şey, bir elinle amortisörün kafasını çevirirken diğer elinle de demiri tutmak. Böylelikle amortisör demiri çıplak kalıyor. Bu boşluktan da pul ve yayı koyup tüm işlemlerin tersini yaparak amortisörü geri takıyoruz.

İşlem çok kolay gözün korkmasın.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Eline sağlık abi, güzel olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Harika olmuş elinize sağlık. Citigo'ya uygulamak istiyorum. Kimse almadıysa ben alabilirim yayları. Ya da aliexpress linki paylaşır mısınız?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;591335
Harika olmuş elinize sağlık. Citigo'ya uygulamak istiyorum. Kimse almadıysa ben alabilirim yayları. Ya da aliexpress linki paylaşır mısınız?

Faruk attığım mesajlar gelmiyor sanırım buradan yazayım dedim. Citigo'da anahtarın ortasındaki tuşa basılı tuttuğun zaman bagaj kapağı serbest kalıyor mu?

Bir de amortisör kafası ile amortisör çubuğunun bagaj kapanmaya yakın arasındaki aralığı ölçebilir misin?

Belki bu yaylar Citigo'ya olmayabilir.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;591340
Faruk attığım mesajlar gelmiyor sanırım buradan yazayım dedim. Citigo'da anahtarın ortasındaki tuşa basılı tuttuğun zaman bagaj kapağı serbest kalıyor mu?

Bir de amortisör kafası ile amortisör çubuğunun bagaj kapanmaya yakın arasındaki aralığı ölçebilir misin?

Belki bu yaylar Citigo'ya olmayabilir.

Softclose özelliğini vcds'den serbest bırakınca kapak bırakıyor. Benzer amortisörler var Fabia'da sorun olmaz, olmasa da denemiş oluruz, deneysel bilim yapmış oluruz! :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamamdir o zaman

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;591342
tamamdir o zaman

Güzel olmuş ancak biraz pahalı geldi bana. 5tl ye sanayide bulmuştu arkadaşım ankarada. yinede güzel sonuç vermiş.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;591347
Güzel olmuş ancak biraz pahalı geldi bana. 5tl ye sanayide bulmuştu arkadaşım ankarada.

valla hocam ben guvenal shopta tanesini 10 tl ye bulabildim en az.

verdiğim linkte de 5 tanesi 33 tl ye geliyor. pullar haric.

55.000 tl lik arabaya boyle bir ozellik icin toplam 20 tl maliyet ne kadar pahali olabilir ki!!!

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2016, 15:17:11 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı BadLizard

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;591339
bu yaylarla nasil acılıyor koca kapak hayret

Galiba ilk ittirmeyi sağlıyor. Kapatınca sıkışmış kalıyorlar .  Zaten azcık ittirse süspansiyon geri kalan kaldırmayı yapıyor

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu takınca  avm'lerde bagaj kontrolü yapan güvenlikçi arkadaşlara aparkat atacakmışız gibi geliyor bana :)