škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III otomatik açılır bagaj kapağı.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün tesadüfen anahtarın ortasındaki bagaj kilidi açma tuşuna basılı tuttuğumda, bagaj kapağının serbest kaldığını fark ettim.

Normalde önceki iki aracımda bu tuşa basılı tuttuğumda sadece bagaj kilidi açılıyor ama kapak serbest kalmıyordu.

Dolayısıyla bu durumda araca daha yüksek nm li bagaj amortisörü takarsak, ortadaki tuşa basılı tuttuğumuzda bagaj kapağının kendiliğinden yukarı doğru açılmasını sağlayabiliriz.

Bunu daha önce deneyen oldu mu? Bu amortisörün parça kodu 6V6 827 550A 01S.

Not: İnternette dolaşırken bunu yapan birinin videosuna da rastladım.

https://www.youtube.com/watch?v=rOCwVGqW1lA
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 22:16:26 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sattigim Vw borama yapmayi planlamistim ama zaman bulamadim. Şu yaydan bulabilirsek fabiama yapmayi ben de planliyorum. Takipteyim.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;587683
Forumda ve internette bu konu ile ilgili bi dünya konu var.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32250
hocam bu yayi satan arkadaş sanırım forumdan uzaklaştırılmış. var mıdır başka satış yapan internette bulamadım

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay yay ile falan yapılabiliyor ancak güvenlik konusu büyük sıkıntı. Bu sebeple fabrikasyon olarak hiç bir HB arabada bu sistem yok. Bagaj kapağı çok geniş bir açı çizerek açıldığı için kilitten kurtulup ilk hareket sırasında hızlıca yerinden kalktığı için etrafında çocuk veya herhangi bir insan olması durumunda aniden suratına çarpabilir. Ya da yine bir çocuk bagaj kapağını kurcalarken açarsa Allah korusun dişlerini bile kırar. Olmaz dememek lazım her şey olabilir..Ayrıca duvar dibine yanaşmalarda yanlışlıkla düğmeye basılı tutulur ya da mesafe kestirilemeyip düğmeye basılırsa o fırlamayla birlikte kapak duvara çarpabilir ve zarar görebilir. Tüm bu sebeplerden ötürü ben tavsiye etmem bu olayı..

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;587692
Bu olay yay ile falan yapılabiliyor ancak güvenlik konusu büyük sıkıntı. Bu sebeple fabrikasyon olarak hiç bir HB arabada bu sistem yok. Bagaj kapağı çok geniş bir açı çizerek açıldığı için kilitten kurtulup ilk hareket sırasında hızlıca yerinden kalktığı için etrafında çocuk veya herhangi bir insan olması durumunda aniden suratına çarpabilir. Ya da yine bir çocuk bagaj kapağını kurcalarken açarsa Allah korusun dişlerini bile kırar. Olmaz dememek lazım her şey olabilir..Ayrıca duvar dibine yanaşmalarda yanlışlıkla düğmeye basılı tutulur ya da mesafe kestirilemeyip düğmeye basılırsa o fırlamayla birlikte kapak duvara çarpabilir ve zarar görebilir. Tüm bu sebeplerden ötürü ben tavsiye etmem bu olayı..

Can Bey hiçbir HB arabada bu olay yok derken yay mı yok diyorsunuz, yoksa otomatik açılır bagaj kapağı mı yok diyorsunuz. Ben birkaç video izledim yay takılmış rapid ve Fabia 3 ile ilgili. Hatta birini de paylaştım. Güçlendirilmiş piston ve yaylı sistemin açılış hızları arasında ciddi bir fark görmedim açıkçası.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SAHLVCV;587707
Can Bey hiçbir HB arabada bu olay yok derken yay mı yok diyorsunuz, yoksa otomatik açılır bagaj kapağı mı yok diyorsunuz. Ben birkaç video izledim yay takılmış rapid ve Fabia 3 ile ilgili. Hatta birini de paylaştım. Güçlendirilmiş piston ve yaylı sistemin açılış hızları arasında ciddi bir fark görmedim açıkçası.

Yapılabilir ve güzel olur. Videodaki olay gibi olsa tadından yenmez. Yayı buldum arkadaşlar ama boyutları lazım bize.

Yayın ismi "kalıp yay" diye geçiyor renk renk var ama en uygun fabia için sarı denilmiş.

site -> http://www.guvenalshop.com.tr/index.php?do=catalog/results&q=kal%C4%B1p%20yay
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2016, 12:15:51 Gönderen: frknkpt »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;587692

Can Bey yazdıklarınıza katılıyorum. Çoğu HB araçta kapak otomatik açılmaz, sadece kilit atar ve 1-2 cm oynar bagaj kapağı.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Bilgic;587729
Can Bey yazdıklarınıza katılıyorum. Çoğu HB araçta kapak otomatik açılmaz, sadece kilit atar ve 1-2 cm oynar bagaj kapağı.

İşte ufak bir yay eklemesi ile 1-2cm atmıcak komple açılıcak ustad bunu istiyoruz :D Baktım baya güzel olmuş yapanlarda videolar mevcut sitelerde.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;587751
İşte ufak bir yay eklemesi ile 1-2cm atmıcak komple açılıcak ustad bunu istiyoruz :D Baktım baya güzel olmuş yapanlarda videolar mevcut sitelerde.

Can Bey güvenlik durumunu yazmış. Ben güvenliği sağlarım bunu istiyorum diyorsanız yaptırın tabi :D

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güvenlik olarak dalgınlığa gelip duvara çarpmak dışında diğerleri sorun olmaz gibi duruyor.
2. Olarak bagajın süspansyonları ne gibi ve nasıl bozulabilir açıklayabilir misiniz ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;587707

Otomatik açılan bagaj kapaklarında elektrik desteği vardır,belli bir hızda açılır,yavaştır,bir engelle karşılaştığında durur ve geri gider,o nedenle bagaj kapağı veya çevresindeki canlı etkilenmez. Yoksa yay takılmış çok araç var ancak dediğim gibi sakatlık çıkmaması açısından tavsiye etmem..

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben açıkçası özellikle alışveriş sonrasında ya da elimde yük varken otomatik açılmasını istediğim için bu yaylardan sipariş verdim aliexpress üzerinden. Yaylar takıldıktan sonra görüşlerimi eklerim.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu takipteyim böyle bir şey yapılabiliyorsa bende yaptırmak isterim..