škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia delik desik...istanbul dolu yagmuru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün doğuş otoyla görüştüm. otoparkta yatan 150 araca sadece hasar haydı oluşturulmuş, 16 tane sigorta şirketinden hiç biri onay vermemiş. Dolu hasarlarını araştırıyorlarmış.

Cebimden para çıksın istemiyorum. Gözükecek olan  7-8 binlik hasarı sigortanın yetkili servisi olan autofix maslaktan aldım. Sonuçta sigortaya bağlı olduğu için fiyatın şişmesi normal. Ayrca ümraniye sanayide 2bin tl civarında ağustos aynını sonuna randevu verip yapan yerler varmış.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben dolu hasarını cebinden yaptıracak insanları da anlamıyorum. Adam en az ₺ 2,000 vereceğim diyor sanayide haberlerde. Kaskosunu kullansa cebinden para çıkmayacak. Doğal afet durumlarında kaskonun delindiğini sanmıyorum (bilgim yok konu hakkında). Velev ki delindi diyelim, prim artışını 4-5 yılda anca amorti eder (primin ₺ 250'den fazla artacağını da sanmıyorum, hadi 2 katı alalım). İnsanımızı anlamak gerçekten güç :)

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tramer de zaten doğal afetler diye geçmeyecek mi? Sonuçta çarpma yada çarpışma yazmasından iyidir. Çekersin fotolarını hatta gazete küpürünü satarken al kardeşim dolu dan bu Tramer dersin

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;620678
Ben dolu hasarını cebinden yaptıracak insanları da anlamıyorum. Adam en az ₺ 2,000 vereceğim diyor sanayide haberlerde. Kaskosunu kullansa cebinden para çıkmayacak. Doğal afet durumlarında kaskonun delindiğini sanmıyorum (bilgim yok konu hakkında). Velev ki delindi diyelim, prim artışını 4-5 yılda anca amorti eder (primin ₺ 250'den fazla artacağını da sanmıyorum, hadi 2 katı alalım). İnsanımızı anlamak gerçekten güç :)

Kaskolar genelde okadar insaflı değil maalesef :) Hasar için ödedikleri parayı sizden çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar prim artışı olarak.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;620682
Kaskolar genelde okadar insaflı değil maalesef :) Hasar için ödedikleri parayı sizden çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar prim artışı olarak.

Kaskonun insaflı olup olmamasından ziyade poliçenin kapsamı önemli. Sonuçta benim kaskomda doğal afet teminatım varsa zararı belirtilen üst limite kadar alırım. Daha önce sağlık sigortası şirketine tüketici hakları mahkemesinde dava açıp kazanmışlığım var. Zaten genelde kullanıcı lehine kararlar çıkıyor.

Mesela ben kasko yaptırırken daha uygun fiyatlı kasko firmaları vardı, ancak Groupama'dan yaptırdım. Nedeni de şu; ben aracı 2016 yılında ₺ 64,500'e sıfır satın aldım. Diyelim ki aracı pert ettim, diğer sigorta firmaları ₺ 64,500 üzerinden ödeme yapıyor. Ancak Groupama aracın güncel satış fiyatı üzerinden (₺80,000) ödeme yapıyor. Bu sadece Groupama'da varmış, ve ilk üç yıl için geçerli. Umarım yaşanmaz tabi ancak, bir kaza sonrasında zararı minimize etmiş oluyorsunuz.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten çok büyük geçmiş olsun..Allah daha beterinden korusun..Umarım kaskonuz vardır da bi nebze içiniz rahat olur..

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konu güncel. Yarın aracın dolu hasarının boyasız çekme işlemi için bırakıcam. öncesi ve sonrasını inşallah güzel bir şekilde paylaşırım

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;625698
Arkadaşlar konu güncel. Yarın aracın dolu hasarının boyasız çekme işlemi için bırakıcam. öncesi ve sonrasını inşallah güzel bir şekilde paylaşırım

Allah kolaylıklar versin Rabbim bir daha yaşatmasın inşaALLAH  en makul şekilde yapılıp alırısınız aracınızı