škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Egzozun Ortasında Gaz Verince Gelen Zırıltı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bbilal139

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 2006 ocatavia nın egzozun ortasında gaz verince bi zırıltı geliyor ve bundan önceki aracım 2004 seat toledo idi bu zırıltı ondada vardı.Bunun sebebi nedir ve tamiri ne kadar tutar bilen varsa,yardımcı olursa sevinirim.

2. bi soru olarakta aracı haftada bir gün kullanıyorum sık kullanılmaması sebebiyle motor ilk çalışmada 2-3 sn aralıklarla şak şak şak diye bi ses yapıyor bunu bi kaç defa yaptıktan sonra kesiliyor sonra normal çalışıyor.Bu durum normal midir ?
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2016, 23:38:36 Gönderen: bbilal139 »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orta susturucunuz ya da katalizorunuz dagilmistir ici. Yenisini takinca gecer.

Ince yag kullanirsaniz ilk calistirmadaki sikintiyi yasamazsiniz muhtemelen

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zırıltı tahmin ettiğim zırıltıysa eğer ben A5 kasayı ilk aldığımda bile vardı. Makyajsız A5 kasası olan arkadaşta da vardı. Gazı kökleyince geliyor değil mi?

Çevrimdışı bbilal139

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet aynen benim arkadaşın babasindada var a5 ondada ayni zırıltı var.

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabiada benzer bir durum olmustu. Orta susturucuyu gulverende milattan onceki yuzyillardan kalma kohne bi egzoscuda 10 tl pazarlik indirimiyle 190 tl'ye yaptirdim(160'a da vardi, o kadar da seviyeyi dusurmek istemedim :). Tamir 10-15 dakika surdu. 2 aydir sikinti yok. Arastirmalarima gore orjinalini taktirmaya kalksam bana tahminen üç katina malolacakti.

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dostum eğer tam gaz verip ayağını çektiğin anda zırıltı geliyorsa muhtemelen katalizörü dağıttın bu araçlarda bir motor dan çıkışta birde ortada katalizör bulunmaktadır diğer adı katalitik konvektör dür egzostan geçen gazı süzüp emisyon miktarını düşürmeye yarar sesin kesilmesini istiyorsan dağılan katalizörü egzostu indirip söktüreceksin buna egzost boşaltmada deniyor orjinalini taktırayım dersen yerine biraz pahalıdır

Çevrimdışı bbilal139

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok gazı çekince olmuyor gaz verirken oluyor ki ustama götürdüm bunlar böyle yapar diyerek mükemmel bi çözüm getirdi olaya :)

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses bizim arabaların standart donanımında var :) Ben bu sesi duymamak için abart egzoz bile taktırdım ama nafile yine duyuluyor :) Bir müddet sonra mecburiyetten hoşunuza gitmeye başlayacaktır :)