škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merhaba

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bougoss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
İsmim Burak, Eskişehir'de yaşıyorum
2005 Audi A3 Ambition 1.6 Tiptronic kullanıyorum (tabi ki lpg ile:))
detailingturkey.net ve turbofsi.net adreslerinde de aynı isimle mevcudum
Skoda'nın bazı modellerine karşı da merakım yok değil
Yeni bilgiler edinebileceğimi, naçizane bir iki bilgi paylaşabileceğimi umuyorum
Foruma yönlendirme için İrfan Hoca'ya da teşekkür ederim..:thank:
Herkese keyifli forumlar..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz:)

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz bende fabiadan sonra sizin araçlara yöneldim nasıldır yakıtı lpg ile uzun yolda kronik problemleri varmidir nelere dikkat etmeli elden çıkarması sıkıntılımı?

Çevrimdışı bougoss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cümleten hoşbulduk..
Araçtan gayet memnunum kronik diyebilceğimiz tek sorun tiptronic şanzımanda 90-100k km civarı dişli değişimi gerekiyor, ben aldığımda yapılmıştı Allahtan.
Motor düz 1,6 102 beygir olanından, lpg ile son derece uyumlu. gerekli bakımları yaptırıp çok zorlamazsanız üzmüyor sahibini. Çok da performans beklememek gerek bu motordan, ama spor moda alınca seri bir kullanım sağlıyor. Tabi ki bir1,4tsi ya da bir 1,5dci değil ama yetiyor şehir içinde..
ambition paketlerde spor süspansiyondan dolayı ön aksam cabuk yıpranıyor. Yol tutuşu gayet iyi, bir de geniş lastik kullanirsaniz daha güzel.
Lpg ayarına, kullanıma ve trafiğe göre değişmekle birlikte ş.içi 1depo ile 250-275km arası gidiyor, yazın biraz daha artıyor. Ama uzun yolda 425kmye kadar çıktım.
Standart ses sistemi gayet tatmin edici. Ses izolasyonu bana göre başarılı(bana göre diyorum zira tatmin olmayıp izolasyon düşünenleri gördüm).
Malzeme kalitesine diyecek yok, malum german:) iç mekan hacmi oldukça geniş ferah. Tek kapı olmasına rağmen arka taraf boğmuyor insanı.
Bir tek kapı kolları mekanik :) diğer aksam komple elektronik olduğundan hassas davranmak lazım. Nazlanabiliyor arada:sly:
Vel hasılı güzel araç tavsiye ederim:thumbup:

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 64 hp den sonra bence farkeder ki ben o motordan memnundum yanlız 2005 ten aşağı almamak lazım galiba bundan 1 yıl sonra alabilirim ancak 2015 şubat gibi sağ salim gidip gelebilirsek askere

eşime anlatamadım bi içi eskisinden geniş o b sınıfı bu c diyorum yok illa 4 kapılısını al diyor yok diyorum inanmıyor kahroldum.

Çevrimdışı bougoss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;454479
1.2 64 hp den sonra bence farkeder ki ben o motordan memnundum yanlız 2005 ten aşağı almamak lazım galiba bundan 1 yıl sonra alabilirim ancak 2015 şubat gibi sağ salim gidip gelebilirsek askere

eşime anlatamadım bi içi eskisinden geniş o b sınıfı bu c diyorum yok illa 4 kapılısını al diyor yok diyorum inanmıyor kahroldum.

yalnız şöyle de bir durum var, anne babaların inip binmeleri sıkıntı oluyor malesef:(
aracı uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız 4 kapılı olanını düşünmeniz daha sağlıklı olur.. onların fiyatları tek kapıya göre 3-4 bin fark edebiliyor..
2004-2005te kasa değişikliği var. 2005'ten itibaren tampon ön ızgara ve iç dizaynda ufak tefek değişiklikler var. 1 yıl sonra alacaksanız 2007-2008 modellerine bakın derim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com