škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dsg Frene basinca TRRRRR ses çikarmasi

Rache · 29 · 8539

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba aracım superb 3 dsg 2016 model. araç soğuk iken  ilk çalıştırmada durmuş vaziyette fren pedalına bastığım zaman TRRRRR diye ses çıkarıyor. araç uzun yol gidince ve  ısınınca durmuş vaziyette bu sesi çıkarmıyor. sizlerde bu durum mevcut mu sorun ne olabilir ? :confused::confused:

Çevrimdışı idereli45

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;646884
arkadaşlar merhaba aracım superb 3 dsg 2016 model. araç soğuk iken  ilk çalıştırmada durmuş vaziyette fren pedalına bastığım zaman TRRRRR diye ses çıkarıyor. araç uzun yol gidince ve  ısınınca durmuş vaziyette bu sesi çıkarmıyor. sizlerde bu durum mevcut mu sorun ne olabilir ? :confused::confused:

Normal arkadaşım forumda araştırırsanız cevabı var. Araç otomatik ve el freni mecburen çekiyoruz balatalar ve disk yüzeyi bir süre alışınca geçer...

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
başka arkadaşlarında cevap vermesini isterdim. bu forumda çoğu kişinin aracı dsg biri kalkıpta arkadaşım ben  sabah ilk çalıştırdığımda araç hareketsiz haldeyken aracımı denedim frene basıp ses varmı yokmu baktım demedi. malesef bu konularda çok gerideyiz. yorum yapan arkadaş için ayrıca teşekkür ederim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
3. DSG'li aracımdayım, aracım soğuk motorla yerinde dururken frene bastığımda hiç o sesi duymadım. Zaten DSG'li araç frene basmadan çalışmaz. İlk kez duydum.

Hidrolik seviyesi ne durumda, balatalar aşınmış mı bakmak lazım. Bunlar sağlamsa fren merkezinde bir sıkıntı gelir aklıma...

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=SLSWx-_EBYI&feature=share
videoyu yükledim burdan sese bakabilirsiniz arkadaşlar. motor ısındığında belli bir km gidildiğinde araç durmuşken bu ses gelmiyor. sadece araç ilk çalışmada yürümeden bu sesi çıkarıyor.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım bence bi ustaya göstersen iyi olur. Çünkü fren işi çok ciddi bir mesele.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;646922
https://www.youtube.com/watch?v=SLSWx-_EBYI&feature=share
videoyu yükledim burdan sese bakabilirsiniz arkadaşlar. motor ısındığında belli bir km gidildiğinde araç durmuşken bu ses gelmiyor. sadece araç ilk çalışmada yürümeden bu sesi çıkarıyor.

Ben aracı daha yeni aldım ama bu ses pek normal bir ses değil sanki. Bu videoyla birlikte ustaya göstermekte fayda var. Geç kalınmadan baktırılması iyi olur gibi.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı servise bıraktım. Ve araç ısınmıştı.Aracın soğumasını bekleyip sonra bakacaz dediler.Bende beklemekteyim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;646928
Aracı servise bıraktım. Ve araç ısınmıştı.Aracın soğumasını bekleyip sonra bakacaz dediler.Bende beklemekteyim

Hillholder'den kaynaklı yapıyor olabilir, ses yaparken hareket edince ses kesiliyor mu.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 yıla yakındır DSG kullanıyorum bahsi geçen sesi şu ana kadar duymadım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de üç sene doldu, öyle bir ses ve başka bir sorun yok. 50k öncesi mekatronik ve baskı balata değişmiş.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araç duruyorken böyle yapmasının dsg ile ne alakası olabilirki

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı servise bırakmıştım DSG temel ayarları yapılmış.Sorunun çözüldüğü söylendi. öğleden sonra inşallah aracı teslim almaya gideceğim. Durumu sizinle paylaşırım akşama arkadaşlar

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;646996
Aracımı servise bırakmıştım DSG temel ayarları yapılmış.Sorunun çözüldüğü söylendi. öğleden sonra inşallah aracı teslim almaya gideceğim. Durumu sizinle paylaşırım akşama arkadaşlar

aracınızın sorunu tam olarak belli oldu mu ?