škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mirrorlink ile bağlanma. TV ve Youtube seyretme. Android Auto ile Bağlanma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rica ederim. Yinede araç kullanırken tam ekran yansıtmayı kullanmamak gerek. gerçekten insanın dikkati dağıla biliyor. Allah kazasız belasız günler nasip etsin.

Çevrimdışı eROLTAS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım 2016 octavia, anlattığınız işlemler için Mirrorlink servisten açık olması gereklimi. Ben geçen yıl servise açmalarını istedim benden 950 TL talep ettiler bende bu üreti ödemedim tabiki açmadılar. Mirrorlink açmanın başka bir yolu varmı varsa nasıl, veya Mirrorlink açılmadan da telefonun ekranını boleroya nasıl aktarabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı idereli45

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ibrahim_Ozer;639597
Merhaba Arkadaşlar, kesin ve stabil bir çözüm buldum. Sizler gibi ben de çok araştırdım ve bu forum çözümü bulmamda çok yardımcı oldu. Herkese teşekkür ederim.

Multimedya sistemim : Bolero (Superb III - 2017)
Telefon : Samsung A7-2017
Android : 7.0 Nugat

Yapılması gerekenler:

1. Mevcut Google Play Hizmetleri Android Auto kurmanıza engel oluyor, dolayısıyla öncelikle, Ayarlar-Uygulamalar a girip, Google Play Hizmetlerini durmaya zorlayın, sonra Devre Dışı Bırakın. Ardından Etkinleştir deyin. Bu sayede eski sürüm olan 11.9.51 e geri yükleyecek. Sürekli olarak güncelleme yapmanız gerektiği uyarısını alacaksınız, sakın güncellemeyin.

2. https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-9-5749-release/ bu adresten Android Auto apk yı indirin. 4 alternatif var. Ben hepsini indirdim, cihazın uyumuna göre sadece bir tanesini kurmanıza izin veriyor.

3. https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk bu adresten AAMirror.apk dosyasını indirin ve kurun.

4. http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/comment-page-6/ bu adresten v2.0 olanı indirin ve kurun.

5. Android Auto yu çalıştırın. Sol üst köşedeki üç çizgiye tıklayın ve hakkında bölümüne gidin. Android Auto Hakkında yazan yere (üstte) yaklaşık 10 kez tıklayın. Bu sayede Geliştirici Özelliklerini aktif edeceksiniz. Sonra sağ üstteki 3 noktaya tıklayın ve Geliştirici ayarlarına girin. En altta Bilinmeyen kaynakları tikleyin. isterseniz 720 ve 1080P yi de tikleyebilirsiniz.

6. AAMirror ı açın. Screen Settings e girin ve Overwrite screen brightness ı açın. Screen brightness değerini  255 yapın, screen rotation ı Force yapın, Rotation degree yi 90 yapın, Immerse mode u Full Immerse yapın, Restore ratio on focus u tikleyin.

7. Button Savior apk indirin ve kurun.

Artık hazırsınız. Telefonu araca bağlayın ve yönergeleri takip ederek Android Autoyu çalıştırın. Sağ alt köşede ki ikona bir kez tıklarsanız Youtube açılır. iki kez tıklayarak çalıştırılabilir uygulama listesine ulaşırsınız. Buradan AAMirror'ı seçin, gelecek ekranda (telefon üzerinden) izin tikini açın. Button savior düğmesinde üst üste iki kutu resmine basarak arka planda çalışan uygulama listesine ulaşabilirsiniz. Arka planda açık olan tüm uygulamaları ekrana gönderebilirsiniz. TV+, Yandex vs. Tek problem bu uygulamaları telefondan kumanda etmeniz gerekiyor, Bolero üzerinden işlem yapılamıyor. Bir de Bolero da gördüğünüz herşey telefon ekranında da görünüyor.

Ben iki gündür hiçbir kopma olmadan sorunsuz kullanıyorum. Güle güle kullanın.

Not: Ben otomatik uygulama güncelleştirmelerini kapattım. Güncelleme yapınca herşeyi yeniden kurmam gerekti.

Telefon A7 Android 8.0 oldu sıkıntı var mı şu an.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
iPhone sahibi olan arkadaşlar da jailbreak yaptıktan sonra CarBridge diye bir uygulama var. Araçta var olan CarPlay uygulamasına ekleme (YouTube vb.) yapmanıza imkan sağlıyor

Çevrimdışı eROLTAS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eROLTAS;640637
Android Auto nun çalışması için Mirrorlink açık olması gerekiyormu

MirrorLink ile AndroidAuto farklı platformlar. Sanırım siz SmartLink açık olmalı mı diye sormak istediniz. Cevap, Evet. Smartlink açık olmalı.

Çevrimdışı eROLTAS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;640638
MirrorLink ile AndroidAuto farklı platformlar. Sanırım siz SmartLink açık olmalı mı diye sormak istediniz. Cevap, Evet. Smartlink açık olmalı.

Evet sorum aynen açık olmalımı diye sormuştum teşekkür ederim. Yalnız SmartLink açtırmak için 950 TL istiyorlar bu ücret  doğrumudur

Çevrimdışı SuperbIII

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2018 model Superb Bolero ekranda Samsung s8 ile mirrorlink bağlantısı yapan var mı ?

Çevrimdışı KemalAbi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2018 Superb'de Samsung Galaxy  Fan Edition ile deniyorum, henüz kısıtlı olarak çalışıyor birkaç deneme daha yapacağım, muhtemelen S8  de aynı sonucu verir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ramtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün a7 2017 ile mirrorlink bağlantısı kurdum fakat navigasyon olarak haritalar ve yandex görünmedi ve sync adlı navigasyonu yükle uyarısı verdi aracım 2017 superb active bolera 8 inç var

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar telefonuma güncelleme geldikten sonra Android auto yu kullanamıyorum; "Bulunduğunuz ülkede kullanılamıyor" hatası alıyorum. Daha öncede sağlıklı şekilde kullanıyordum, youtube da çalıştırabiliyordum. Andorid auto sürümü 2.9.574924

Yardımcı olabilecek var mıdır.

Çevrimdışı barozel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://www.briskoda.net/forums/topic/451116-samsung-s8-connecting-via-mirrorlink-mib2/
Merhabalar
2018 model style aracımda samsung a7 2017 telefonumla yukarda linkte verilen işlemleri yaptıktan sonra bağlantı sağladım ve youtube dan videoları aracımda seyretmeye başladım. Umarım işinize yarar
Saygılarımla...
(Son işlem basamakları 2 veya 3 kez yapınca yakalıyor bazen hemen bağlanamıyor)

Çevrimdışı turgut220

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, samsung s8 telefonla mirrorlink bağlanma problemi vardı. Play store da full mirrorlink floating apps for auto diye bir uygulama var. Bu uygulama sayesinde youtube, facebook, cihazın hafızasındaki video ve fotoğraflar gibi birçok uygulamayı kullandırmaya olanak sağlıyor. Tek sorun 38 tl olmasıydı, ben indirdim ve kullanıyorum. Yardım isteyen arkadaşlar olursa seve seve yardımcı olurum.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turgut220;643298
Merhaba arkadaşlar, samsung s8 telefonla mirrorlink bağlanma problemi vardı. Play store da full mirrorlink floating apps for auto diye bir uygulama var. Bu uygulama sayesinde youtube, facebook, cihazın hafızasındaki video ve fotoğraflar gibi birçok uygulamayı kullandırmaya olanak sağlıyor. Tek sorun 38 tl olmasıydı, ben indirdim ve kullanıyorum. Yardım isteyen arkadaşlar olursa seve seve yardımcı olurum.

Bahsettiğiniz uygulamayı indirdikten sonra başka bir yardımcı uygulamaya da ihtiyaç duyuluyor mu? Hareket halinde video vs izlenebiliyor mu acaba?

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turgut220;643298

Alıntı yapılan: bsarmaz;643306
Bahsettiğiniz uygulamayı indirdikten sonra başka bir yardımcı uygulamaya da ihtiyaç duyuluyor mu? Hareket halinde video vs izlenebiliyor mu acaba?

Hareket halindeyken kullanılabiliyor mu acaba ben de merak ediyorum? Bilgi verirseniz memnun olurum.