škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mercedes'ten anlayan arkadaşlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar;

Yalan dünyada bir Mercedes'im olsun istiyorum :)
Bütçe 10.000tl max, aklımda artık klasik sayılabilecek 115 kasa dik farlılar var.
Birtane buldum;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bekereci-otomotiv-den-nostalji-meraklilarina-ozel-48166584/detay/

Amaç A noktasından B noktasına gitmek değil, giderken keyif almak ve dikkat çekmek :)
Buna göre değerlendirirseniz sevinirim yoksa araç çok yaşlı bende farkındayım ama hayatımda hiç kaputtaki yıldızdan yolu seyretmedim ben :)

Ne dersiniz ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hoş bir nostalji ama para tüketir bunlar, mahalle arkadaşımda 230.6'sı var, konforlu araç, güzel kafa kaldırıyor ama her gün bir yerinde bir derdi çıkıyor, tanıdık ustan yoksa bulaşma derim  :)

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi haklısın elini çekince dökülmeye başlar bunlar ama aşığıyım 115 kasanın çok güzel bir araba.
Temiz olduğuna kanaat getirirsem ne kadar vereyim abi yaklaşık ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: a_tansel;227195
Abi haklısın elini çekince dökülmeye başlar bunlar ama aşığıyım 115 kasanın çok güzel bir araba.

Parasından anlamam ama şu anki durumu nasıl motor-kaporta-yürüyen aksam?

Eğreti ise yanaşma, bu yaştaki araçların her yeri macun oluyor. Ama koleksiyon meraklsıdır, kaporta-motor full elden geçmişse o zaman başka, yine de anlayan bir danış, yakında Mersocular varsa sanayide...

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi özel sektör çalışanıyım, malesef çıkamıyorum iş yerinden akşam gidip bakıcam.
Ama bugüne kadar 4 mercedes sahibi olan dayım az önce bakmış gerçekten çok temiz ama fiyat biraz yüksek diyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Dediği gibi orijinal ve çok bakımlı ise alınır paşa paşa binilir.
Yalnız otomatik viteslisini bulabilirsen, kıyıp da kullanamazsın.

Bunlar hakkında kesin olmayan bildiklerimi şöyle sıralayabilirim:

1- Otomatik viteslisinde çok rahat edersin. Debriyaj mesafesi uzun. Dur-kalklarda sıkıntı oluyor. Dur-kalk trafik yk Ayıntap' ta diyorsan manueli de olabilir tabii ki.
2- 230.4 al alacaksan. Aslında 230.6 daha kuvvetli ancak onlar çift karbüratörlü ve karbüratör ayarları birbirine tamamen eşit olacak ki silkeleme tarzı hareketler yapmasın. Karbüratör işini titizlikle halledecek ustam var diyorsan, 230.6 da olur tabii ki.

Bunlar hakkında tecrübeler mutlaka nette vardır. Değişik arama kelimeleriyle mutlaka aratıp okumanı tavsiye ederim.

Alıntı yapılan: a_tansel;227195
Eğer gerçekten orijinal ve tertemizse ve benim de fazladan 11 bin liram olsa, alırdım. Sen bana bakma tabii ederini araştırıp öyle giriş işe.

Hatta fiyatları araştırırken W123' lere bakmayı da ihmal etme.

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dayım galericiyle konuşmuş (bekereci G.antep'in en sağlam galericilerindendir).
Araba sanayide tamircininmiş adam sabah akşam bu arabayla uğraşıyormuş, 124 kasa bulmuş temiz bitane onu almak için bunu satıyormuş. Ama tabi mış-muş gidip görmem lazım :)
230.6 biraz fazla yakar abi ben 230.4 peşindeyim.

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;227212
Çok güzel ya :)

Bencede  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bagajdaki Yıldızın içerisindeki eski boyayı görünce, boyasının pek de iyi durumda olmadığı fikrine kapıldım.:(

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;227234
Bagajdaki Yıldızın içerisindeki eski boyayı görünce, boyasının pek de iyi durumda olmadığı fikrine kapıldım.:(

Haklısın abi bagajla gövde arasında ton farkı var. Ama resim üzerinden ne konuşsak boş akşam bakayımda hele tipine Allah'a şükür az biraz anlıyoruz bu işlerden. :)
Bu veya bir başkası kafaya koydum benimde bir yıldızım olacak :)

Ugur A.

• Ziyaretçi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beni de birtek o düşündüyor abi yoksa araç iyi gibi fotoğraflara göre.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kırmızı severim ama bu da güzelmiş hacı. Allah gönlüne göre buldursun inşallah.