škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia tdi enjektör arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazianke

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar fabia tdi mi satalı 4 ay kadar oldu. alan arkadaşla irtibatım hep devam etti. araç bakım-servisler-yedek parça konularında elimden geldiği kadar bilgilendirmeye çalışıyorum. elimde geldiğince yardım ediyorum.  
arabayı sattım gerisi beni ilgilendirmez diyen olabilir ama; skoda kardeşliği bunu gerektirir.  

arkadaş birkaç gün önce beni aradı. fabia titreme yapıyor belli bir devrin üstüne çıkmıyormuş. benim rizede gittiğim yalçın ustaya götürmüş cihaza bağlamışlar, bir soket yerinden çıkmış görünmüş, 20 tl sini almışlar.

bir süre normale dönmüş ama gene aynı sorun başgöstermiş. bu sefer gidince yakıt filtresini değişelim ondan olabilir demişler. ben arkadaşa bakımı yapıp vermiştim yani filtre 2. onbininci km.sinde idi. değişmesi gerekmiyordu. neyse onu da değişmişler, bir süre sonra gene aynı olmuş. ilaveten motor arıza ışığı da yanmış.

ustam gece köye giderken arkadaşın evine uğramış, cihaza bağlamışlar 1.enjektör arızası göstermiş. bosch servisinde baktıralım demişler. bosch servisi de temizlerim (100 TL) ama garanti veremem demiş. sorunun enjektörden mi beyinden mi olduğundan emin olmak için 1. ve 3. enjektörün yerini değişmişler, eğer 3. enjektör arıza verirse enjektör değişecek demek demişler. yoksa beyinden ya da farklı bir şeyden olabilirmiş. şimdilik ışık sönmüş ve normale dönmüş. bakalım ne gösterecek.

arkadaş ustaların deneme yamulma yöntemiyle para harcamaktan endişeleniyor.

bu konuda tecrübesi, fikri olan varsa yardımcı olmanızı rica ederim.
:ok: İRİ STERİ KOBORE; MİTİ STERİ VABORE!

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enjektör temizliğinin garantisi yok..Ama biz yaptırdık işe yaradı..Tabi Fabiaların BOSCH yüksek basınçlı enjektörleri çok hassas..Herkesede güven olmaz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lazianke

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fabia tdi lerin motorlarının sorunsuzluğu bu mesajıma verilen cevapların azlığından anlaşılıyor; çünkü kimsenin bu konuda tecrübesi yok...
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2010, 13:20:34 Gönderen: lazianke »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gercekten görevini iyi yapan bi motor, taş gibi masallah.

Çevrimdışı lazianke

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Nerede bu millet?

Çevrimdışı serkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi de beyinde problem olsa,yapılan diğer işlemler işe yaramaz ki.genelde beyinde problem olunca ya 1-4 yada 2-3 te problem oluyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lazianke;121740
Nerede bu millet?
:)tatildeler sanırım:)
ha bi tdi canavarıda USA da, :++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı lazianke

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan;121745
iyi de beyinde problem olsa,yapılan diğer işlemler işe yaramaz ki.genelde beyinde problem olunca ya 1-4 yada 2-3 te problem oluyor.
Bizimkilerde 3 enjektör var...

Çevrimdışı lazianke

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;121771
Bak iyi ki sattin bosver alanini enjektorunu :)
insanlık öldü mü hakan?
yeni mekanlar seni etkilemiş galiba :)

Çevrimdışı bullent

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tüm arızalarınız için 10 da 1 fiyata orjinal parçaların adresini vereyimmi?
suriye.evet yanlış duymadınız 300 tl ye pasaport 180 tl araç giriş ücreti verin motorunuzmu patladı tamir etmeye yada yetkili servisle uğraşmayın.
5 yıldızlı otelde 35 tl ye yemek yerken arabanıza suriye lazkiye yetkili servisinde motorunuzu 900 tl ye taksınlar

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bullent;133699
tüm arızalarınız için 10 da 1 fiyata orjinal parçaların adresini vereyimmi?
suriye.evet yanlış duymadınız 300 tl ye pasaport 180 tl araç giriş ücreti verin motorunuzmu patladı tamir etmeye yada yetkili servisle uğraşmayın.
5 yıldızlı otelde 35 tl ye yemek yerken arabanıza suriye lazkiye yetkili servisinde motorunuzu 900 tl ye taksınlar
valla çok iyi bunu değerlendirmek lazım bu Lazkiye şehrinde her aracın servisini bulmak mümkün mü?Nasıl olsa orada benzin ucuzdur orada.Motorun seri numarası nasıl işlenecek birde?
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2010, 00:12:45 Gönderen: hasan »

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motor patlayınca istanbuldan suriye aracı nası çektirces :D

Çevrimdışı ripple

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;134230
valla çok iyi bunu değerlendirmek lazım bu Lazkiye şehrinde her aracın servisini bulmak mümkün mü?Nasıl olsa orada benzin ucuzdur orada.Motorun seri numarası nasıl işlenecek birde?
hasan merhaba fabiayı değiştirmişsin galiba yeni araban hayırlı uğurlu olsun.sağlıkla bin. motoru değiştirmek için arabayı da kargoyla göndermek lazım.

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ripple;134947
hasan merhaba fabiayı değiştirmişsin galiba yeni araban hayırlı uğurlu olsun.sağlıkla bin. motoru değiştirmek için arabayı da kargoyla göndermek lazım.
Merhaba Teşekkürler Etem abi 2007 Elantra aldım uğrarım abi yanına