škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1 için navigasyon ve hoparlör tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yaz tatilinde rize-aydın-balıkesir-istanbul-rize istikametinde bir yolculuğumuz olacak.bu acemi şöför için önce dikkat sonra da navigasyon ihiyacı var.özellikle fabia kullanıcılarından tavsiye almak isterdim.navigasyonların kablosu çakmaklığa takılıyor ve bu vites değiştirmeyi zorlaştıracak gibi çünkü bizim çakmaklıklar bayağı bir arkada.

ayrıca ön hoparlörlerim bitik gibi.orjinali tanesi 70 tl.burada bir tuningci iki tane hertz marka olanı 110' sayarım dedi.yanlız kapılara farklı bir işlem yapacağım dedi.orjinal fabia hoparlörlerinde plastik bir çerçeve varmış.takacağı hertzlerde bu olmadığı için ve camlardan dolayı oraya sunta bir çerçeve yapacakmış.

bu hususta iki arada bir derede kaldım.orjinal mi alsam, tuningicinin yapacağı şey güvenli mi?

kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Takıcağın yeni hoperlör orjinalden iyi olucaktır hertz de iyi markadır ama gel gör ki bass istersen kapı içleri zangırdar durum bunun için o işlemi yapıyor olabilr :(

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

hoparlör icin eskisinin rms değerlerine bakıp, yakın bisey almaya calısın derim, eskileri ile teyp uyumlular, anfi vs ye girmeyecekseniz rms i cok yüksek almayın, teyp yeterince besleyemez,
navigasyon konusunda ise, cogunlugu güzelcene yol tarifi yapıyor zaten, sizin isteginize göre video oynatabilen vs olabilir, güncel haritası paralı olmayanı almalısınız,
En önemlisi soforlugunuz cok iyi degilse, yolda giderken navigasyon kullanmayınız, mutlaka dikkat dagıtıyor, yada co pilot a kullansın :-)

simdiden hayırlı yolculuklar,

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
navigasyon için geçen hafta navitech aldım çok memnunum tawsiye ederim. modeli nax-pxb210f

Çevrimdışı ripple

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dursunsahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/dursunhoca
Merhabalar,
eğer hala almadıysanız Navitech NAV-PXT306F Yeni nesil 5’’ TV&Portatif Navigasyon Cihazını tavsiye edebilirim. Oldukça kapsamlı bir cihaz yapmışlar. Özellikle çocuklarınızın uzun yolculuklarda araç içinde sıkılmasından şikayetçiyseniz mutlaka bu tarz bir çözüm üretin. Memnun kalırsınız. Hoparlör konusunda da orijinalini tavsiye ederim. Çünkü özellikle kapının ilerleyen zamanlarda ses yapabileceğini de unutmayın. Benim kapıdaki zırıltıyı servis, hoparlör patlak diye söylemişti. Oysa ses kapıdan geliyormuş. Kendim çözdüm :))) İyi yolculuklar...