škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Anahtar Sorunu

sama · 7 · 3112

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize kolay gelsin.Arabamın merkezi kilit anahtarının ucu kırıldı.Demir parça.13 yıllık araba için normal bence.Normal anahtarcıya gittik.Anahtarın yan sanayi olanından getirtti.Eskisinin iç kısmını ve immobilizer parçasını yenisine monte etti.Buraya kadar herşey normal.Sadece yeni kilitteki pil ince geldiği için biraz sorun çıktı o kadar.Sorum ise Şoför kapısından açma-kapama sorunu.Şöyle ki;anahtarı kapı kilidine sokuyorum çeviriyorum boşa dönüyor ve kilit mekanizmasında bir hareket yok.Eskiden sadece şoför kapısı zorlayarak açılıp kapanıyordu fakat diğer kapılar açılmıyordu.Yani hiçbir zaman merkezi kilit gibi 4 kapı birden şak açılıp şak kapanmadı.Şu anda da öyle.Acaba kapı kilidindeki sorun nedir ve anahtarı sokup çevirdiğimizde açılıp kapanma 4 kapı birden şak diye olur mu?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şoför kapısından aç-kapa yaparsanız 4 kapı birden aç kapa yapar normal bir durum :)

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kadir_ galiba ben çok uzun yazdım anlaşılmadı şoför kapısından aç kapa yaptığımda hiç bir zaman 4 kapı birden açılıp kapanmadı.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar bu kapıdan otomatik olarak açma kapama sorununu nasıl hallederiz.Kapı kilidi boşa dönüyor.

Çevrimdışı ripple

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
madem anahtarcıya gittiniz neden ona sormadınız. bizde öğrenseydik sorunun çözümünü.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şoför kapısından 4 kapıya da kilitleme-açma sinyali gider, kilit mekanizmanızda, switchinde ya da konfor modülünde sorun var, bir oto kilitçisine gitmeniz gerek, anahtarcı yapamaz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)