škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Demiryolu yapımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139683
zor olan bürokrasi bürokrasi yüzünden fiyatlar katlanıyor maliyetler falan kar marjı düşüyor hatta kalmıyor.

Teşvik yok mu yav, makine satılacak yurtdışına daha ne işte ??

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

06lkn66

• Ziyaretçi
yunus abi sorgundan tren hattı tam olarka nerden geçecek bilgi varmı

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhitleri tam olarak hatırlamıyorum. harita yozgatta kaldı :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;139814
yunus abi sorgundan tren hattı tam olarka nerden geçecek bilgi varmı

Uvv, Sorgun'dan tren mi geçecek ?
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 00:09:09 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankara sivas hızlı tren hattı ankara - yerköy - yozgat -sorgun - sivas şeklinde gidiyor. eski hat yerköyden güneye kayseri istikametine dönüyor oradan geri dönüp sivasa gidiyor.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten bu tip şeylerle ilgilenenlerden, izlemeyenler için çok şey kaybetmiş olur diye düşünüyorum.
Gündemede sıcak tutmak gerekir.
Eğer uygun görülürse de teknik bilgi paylaşmına taşımakta fayda var..
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2010, 17:31:47 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;140718
Uvv, Sorgun'dan tren mi geçecek ?

bende pek inanmıyodum ama hızlı tren geçecekmiş:Dbide galiba kayakışla köyü var o mevkiiden geçecek geçen gün arabayla giderken bi tabela gördüm geceydi ve hızlıydı durup bakamadım ama galiba tren yolu inşaatıyla alakalı bi yazıydı

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazılarıda TCDD 8 yıl önce almış bu makineyi hala kullanıyo diye iddia atmış.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı fkaragöl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139666
2000 yılnda ilk launching girder makinesini düşünüyor peder bey. o makine konusunda iki üstün üretici var. birisi avusturya firması ikinciside italyan. eniyisi italyan olan. fiyat alıyorlar 900 bn dolar mı euro mu öyle bişi. nakliye hariç. sadece makine 200 ton geliyor ve sadece iskeleti 14 tırla taşınabiliyor hesap edin italyadan buraaya nakliyesini üstüne gümrüğünü falan :) bakıyor bizimkiler olacka gibi değil. kataloglara bakıyorlar gidip yurtdışnda çalışan makineler ebakıyorlar. türkiyede aynısını bolu tünelleridneitalyanlar kullanmış ama yanına hiç türk yaklaştırmamışlar makine hep tel örgü arkasında italyanların kontrolünde kalmış orada çalışıp uzaktanda olsa inceleyenlerle görüşüyorlar. oturuyorlar masa başına 0 dan çok az bilgi ile makineyi tasarlıyorlar ortağı ile. o makine şuan halen çalışıyor çok daha ucuza mal oldu ve şuan 14 viyadük pozantı - ereğli kavşağı arası otoban inşaatında 14 yozgatta 1 düzcede 2 viyadük-köprü kiriş montajı yaptı şuan siirtte alkumru barajı pervari yolu reklasyon pojesi samanyolu köprüsü için montajı yapılıyor bayramdan önce 1 hafta uğraşıp de-monte ettik yolladk orada tekrar monte ediliyor 1 ay sonra orasıda biter geri yozgata gelip 3 4 köprü daha monte edicek :) ülkemizin ilk yerli launching girder makinesidir :)

bu ilk makine: onun 2/3 lük kısmı :D bu iş için boyunu revize ettik.

o makineden edindiğimiz tecrübeler ile 2 makine daha yapptık. birisi adana metrosunun toplam 4,5 km uzunluğundaki köprülerinin kirişlerinin montajını yaptı (fotoğrafı yokmalesef) şimdi depo sahasında yatıyor 3. makine gene ben geçen ay yozgatta iken mntajını yaptığım ve çalıştırdığım makine makine

bu makine:

oda sıfırdan kendi tasarımımız o makinede ciddi seviyede benim emeimde var ve 2 haftada 6 açıklıklı bir viyadüğün montajını yaptı. şuan yozgat sorgun arasında viyadük 240 ( ankara çıkışndan sonraki 240. kmdeki viyadük demek) de 120 adet 31 mt lik kiriş montajı yapıcak çalışıyor orada.

4. makinemizde şimdi üretimde bu 3 makinenin tecrübesi birleşti çok daha özel bir makine üretiliyor o makinede artvin yusufelinde 6 tane viyadük kirişlerini koyacak. yusufelinde viyadük yüksekliği temelden başlık kirişi mesnetleri yüzeyi 77 mt :)

not: mesleğimi seviyorum :D

Launching girder ile çalışmak gerçekten çok zevkli bende aynı makine ile çalışıyorum italyan yapımı iki farklı model ile çalışıyorum yalnız ikinci resimdeki makineniz yani sizin tabirinizle geliştirilmiş olan makineyi pek anlamış değilim Launching girderin kullanış amacı yüksek vadiler ve nehir geçişlerinde yani elevasyon ayaklarının temeline kirişin getirilememesi veya aşırı yükseklik gibi problemlerde kullanılır sizin makinenizde bunu nasıl halledebiliyorsunuz

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fkaragöl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
anladığım kadarıyla bir açıklığı bitirdikten sonra diğer açıklığa aktarma yapıyorsunuz...

bunun dışında artvindeki işiniz ilci inşaatın viyadüklerimi ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet günde 1 ara koyup 2 3 saatte diğer araya aktarılıyor. çok seri oluyor bu şekilde. diğer makineler aşırı hantal kalıyor. ancak 28 mt kanca yüksekliği handikappı ve dolgu zemin handikapı var.

şirket adı hakkında bir bilgim yok henüz gitmedim o şantiyeye ama çok uyuz bir şirket adam gibi başlatamadılar işi aylardır.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2010, 22:00:07 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı fkaragöl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer ilci inşaatsa ben artvindeyken yani bundan 2-3 ay önce elevasyon kalıbı açıldı 2 kişi hayatını kaybetti ve koşullarda biraz zor artvinde...

firmanızın adını öğrenebilirmiyim veya ben tahminimi söyliyim kappaşima öyle bi şirket vardı o mu