škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kavrama Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2013 model octavia. Daha önce iyi niyetten komple mekatronik değişmişti. Şimdi ise aracımda 2. viteste ve geri viteste rahatsız edecek şekilde titreme başladı. Aracım hep servis bakımlı. Bakalım Skoda 5 yılın dolmasına 2 ay kala kavramayı da iyi niyete sokacak mı göreceğiz?
Kavrama değişimi yaptıran var mı? Dikkat edecek şeyler neler. Araç ısınınca ve yüklü iken titreme oluyor. İnşallah ustanın yanında da titrer

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 yıl konusunu bende merak ettim şimdi.
Benim eski jettam da tam tarif ettiğiniz gibiydi, teste çıktılar, sanırım ısıttılar şanzumanı:) tamam değişecek dediler. 4yıllıktı araç bir tane de eksik bakımı vardı, bakımı yapıp iyi niyetten değiştirdiler.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu cuma kayseri de Skoda servise gideceğim sonucu yazarım

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç bir durum. Aracınız kaç KM'de? Genelde şehir içi mi kullanırsınız?
Aşağıdaki ankette yer alan "kullanımda dikkat edilecek hususlar" konusundaki fikriniz nedir? Dikkat ediyor musunuz?

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=37100

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resul_100;631565
Bu cuma kayseri de Skoda servise gideceğim sonucu yazarım
Vites geçişlerinde sarsıntı ve vuruntu nedeniyle Ankara Aydoganlara bıraktığım araca önce hatalı kavrama taktılar. Araç hareket etmedi, doğru parçayı Almanya'dan bekledik. Aracı daha da kötü durumda teslim ettiler. 20 günü geçkin serviste yattı araba.

Bunun üzerine ben de Kayseri serviste bildiğim Mustafa Çinitaş'a götürdüm. Şansıma adam bu ay Audi den Skodaya geri dönmüş. Önce kavrama sonra mekatronik değişti, 5 günde teslim aldım. Araç yeni gibi olmuş, motor sesi değişmiş. Geçişler muhteşem.

Ankara'da halletmeye calissaydim aylarca uğraşırdım. Herşey işçilikte bitiyor. Kayseri bu konuda şuan doğru tercih.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa Çinitaş inşallah hala oradadır

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araç 75. 000 km genelde şehir içi evet. Bi 20 km dir titreme vardı ama iyice artmasını bekledim

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resul_100;631643
araç 75. 000 km genelde şehir içi evet. Bi 20 km dir titreme vardı ama iyice artmasını bekledim

Merhaba Resul bey
Son durum nedir acaba
Kavrama iyi niyetten değişti mi
Kaça mal oldu bilgi verir misiniz

Çevrimdışı Metehan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 model 1.2 Octavıa aracımın bir hafta önce kavramasını iyi niyet  garantisinden Erzurum Skoda servisinde değiştirdim. Şanzıman biraz  ısınınca -özellikle de yaz aylarında- vites geçişlerinde yoğun bir  gıcırtı sesi geliyordu. İlk zamanlarda bu ses 2. ve 3. viteste olurken  ilerleyen zamanlarda daha üst viteslerde de yapmaya başladı. Serviste  iki farklı usta iki farklı zamanda baktı ve ikisi de kavrama değişmeli  dedi. Bu sorun yaklaşık bir buçuk sene önce başladı ama değişimi yeni  yaptırdım. Test ettim şu anda o ses yok, tamamen gitti. Kavramanın  bedeli yaklaşık 5000 TL idi, bunun tamamı garantiden karşılandı. İşçilik  bedeline ise %25 indirimle 882 TL ödedim. Bu arada yaklaşık bir sene önce de yine iyi niyet garantisinden DSG'nin mekatroniği değiştirildi.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Metehan;651934
2015 model 1.2 Octavıa aracımın bir hafta önce kavramasını iyi niyet  garantisinden Erzurum Skoda servisinde değiştirdim. Şanzıman biraz  ısınınca -özellikle de yaz aylarında- vites geçişlerinde yoğun bir  gıcırtı sesi geliyordu. İlk zamanlarda bu ses 2. ve 3. viteste olurken  ilerleyen zamanlarda daha üst viteslerde de yapmaya başladı. Serviste  iki farklı usta iki farklı zamanda baktı ve ikisi de kavrama değişmeli  dedi. Bu sorun yaklaşık bir buçuk sene önce başladı ama değişimi yeni  yaptırdım. Test ettim şu anda o ses yok, tamamen gitti. Kavramanın  bedeli yaklaşık 5000 TL idi, bunun tamamı garantiden karşılandı. İşçilik  bedeline ise %25 indirimle 882 TL ödedim. Bu arada yaklaşık bir sene önce de yine iyi niyet garantisinden DSG'nin mekatroniği değiştirildi.
şanslı mı şanssız mısınız desem bilemedim. iki defa iyi değiştirmiştler.  Bende önceki 2012 model leon araçla 2 defa kavrama değiştirmiştim titreme ve ses nedeniyle.
 şimdi 16 tdi 2014 octavia var . 93 k da  var. bariz bir sorun yok ama sanki ilk kalkışlarda daha geç alıyor ve eskiye nazaran daha erken vites yükseltip geç düşürüyor gibi. Bu da hafif bir titremeye ya da manueldeki bayılma gibi birşeye sebep oluyor ama çok az. devir 1250 -1500 arası sakin kullanımda  Bunlar acaba kavramanın gideceğinin ilk belirtisi olabilir mi? sizde var mı idi bunlar.