škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kasko Değeri ???

sama · 12 · 6521

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın kasko değeri resmi işlemlerde 9600-10600 arası bir şey çıkıyor.Fakat arabanın piyasa değeri ortalama 14000-15500 arası.Bu nasıl bir farktır.Ya anlarım fark olur ama bu kadar da olmazki.Bu kasko konusunda tecrübeliyim başımdan bundan önceki aracımda bir kaza gaçti.İnşallah son olur.Aracın piyasa değeri 11000 11500 arası bir şeydi.Bana 9500 teklif ettiler direttim 11000 aldım.Bu olaya göre şimdiki aracımın kasko değeri en azından 13000 gibi bir rakam olması lazım. Bir yanlışlık olabilirmi.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olabilir.Bazıları kaskoya fazla para vererek aracın bedelini yükseltiyor diye duymuştum deneyin isterseniz.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olayı değiştirmek tamamiyle sizin elinizde.. İnsanlar genelde kasko yaptırırken araç bedeline bakmıyorlar, bedel düşük oluyor. Ödemeniz gereken prim de düşük oluyor, insanlarda aa bu kasko daha ucuzmuş burdan yaptırayım diyor.. Sonuç ortada..

Poliçenizin; araç bedeli, teminatlarına mutlaka bakın.. Şirketin sağlam olmasına da mutlaka özen gösterin..

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman bu olay müşterinin daha fazla prim ödemesine yol açan ve dolayısıyla firmanın daha fazla kazanmasına yol açan bir uygulama gibi.Ufak bir kalem oyunu gibi.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç bedeliniz düştüğünde ödemeniz gereken prim de azalır..

Çevrimdışı memati50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bneimki 2004 fabia 1.2 clasic 11500 yapıkredi sigorta

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sama;203549
Arkadaşlar aracımın kasko değeri resmi işlemlerde 9600-10600 arası bir şey çıkıyor.Fakat arabanın piyasa değeri ortalama 14000-15500 arası.Bu nasıl bir farktır.Ya anlarım fark olur ama bu kadar da olmazki.Bu kasko konusunda tecrübeliyim başımdan bundan önceki aracımda bir kaza gaçti.İnşallah son olur.Aracın piyasa değeri 11000 11500 arası bir şeydi.Bana 9500 teklif ettiler direttim 11000 aldım.Bu olaya göre şimdiki aracımın kasko değeri en azından 13000 gibi bir rakam olması lazım. Bir yanlışlık olabilirmi.
aynı saçmalık şu anki aldığım octi a5 de başıma geldi.kasko değeri 23250tl ama ben 25000 e aldım durumu anlamaya çalıştım saçmalık anormal boyutlarda:sopa: 950 tl 10 ay kredi kartına geçtik.Öyle araçlar varki 32 milyar piyasası ama kasko 24000 tl gösteriyor haliyle kasko şirketleride kerizlemeye çalışıyor bu milleti.

Alıntı yapılan: sama;203562
O zaman bu olay müşterinin daha fazla prim ödemesine yol açan ve dolayısıyla firmanın daha fazla kazanmasına yol açan bir uygulama gibi.Ufak bir kalem oyunu gibi.
Üçkağıtçılığın daniskası bu şirketler.:sopa::sopa::sopa:

Alıntı yapılan: memati50;203582
peki siz kaça yaptırdınız?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kasko olayından bir çok kişi müzdarip bende bu duruma düşmemek için biçok yerden fiyat araştırması yaptım araç bedelleri otomatik olarak ekrana yansırlar benim 2001 octi L&K nın ekranda otomatik olarak çıkan bedeli 20.200 tl idi fakat bu bedele görede kasko ücreti 1.800 tl olarak çıkıyodu. Araç değerini kasko yapan firmalar isteğe göre azaltabiliyorlar ben 19.000 olarak gözükmesini istedim ve kasko ücretimde 1.800den 1.400e düştü eğer sizin isteğiniz dışında aracınızın değeri tahmininizden az çıkıyorsa bence hemen kaskocunuzu değiştirin. Firma olarak değil bayi olarak değiştirin yani anadolu sigorta ile axa yada başka bi firmada araç bedeli otomatik olarak tek sistemden aynı bedelde gözükür bunun tahmin ettiğinizden az olması kaskoyu yapan elemanın sırf kasko ücreti az tutsunda müşteri kaçmasın ayağına yaptığı üçkağıttan başka bişi değil. yukarıdada abilerin dediği gibi sırf ucuza yaptırdım diye araç bedelini oynayabiliyorlar bunlara çok dikkat edin.

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı memati50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben 450 ye yaptırdım. benim sigortacı bi arkadaş var ben bi şeyine karışmam o arar yapıyorum der kafasına göre yapar.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;203610
kasko olayından bir çok kişi müzdarip bende bu duruma düşmemek için biçok yerden fiyat araştırması yaptım araç bedelleri otomatik olarak ekrana yansırlar benim 2001 octi L&K nın ekranda otomatik olarak çıkan bedeli 20.200 tl idi fakat bu bedele görede kasko ücreti 1.800 tl olarak çıkıyodu. Araç değerini kasko yapan firmalar isteğe göre azaltabiliyorlar ben 19.000 olarak gözükmesini istedim ve kasko ücretimde 1.800den 1.400e düştü eğer sizin isteğiniz dışında aracınızın değeri tahmininizden az çıkıyorsa bence hemen kaskocunuzu değiştirin. Firma olarak değil bayi olarak değiştirin yani anadolu sigorta ile axa yada başka bi firmada araç bedeli otomatik olarak tek sistemden aynı bedelde gözükür bunun tahmin ettiğinizden az olması kaskoyu yapan elemanın sırf kasko ücreti az tutsunda müşteri kaçmasın ayağına yaptığı üçkağıttan başka bişi değil. yukarıdada abilerin dediği gibi sırf ucuza yaptırdım diye araç bedelini oynayabiliyorlar bunlara çok dikkat edin.

Evet bu mantıklı.Müşteri kaçmasın diye olabilir.Ama http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi bu site ve http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1207 bu sitede görünen değerlere bakılırsa fazla bi oynama yapmadıkları yani arabama gerçekten hakettiği değerin verilmediği gözüküyor.

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: memati50;203582
9.400 çıkyor mart ayı kasko değeri bu aracın

Çevrimdışı memati50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;203995
9.400 çıkyor mart ayı kasko değeri bu aracın
ocakta yaptırmıştım hatta şubatta yanına gittiğimdede beraber baktım 11250 olmuş demişti