škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kendiliğinden stop etme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayanoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,

2017 octavia style dsg aracımda bugüne kadar 2 kere başıma geldi,start stop devredeyken dur kalk yaptığım zamanlarda araba stop ederek motoru manual çalıştırın şeklinde uyarı aldım ve anahtarla çalıştırmam gerekti,sebebi nedir sizce

iyigünler

Çevrimdışı Ac1dBuRN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayanoglu;636459
merhaba arkadaşlar,

2017 octavia style dsg aracımda bugüne kadar 2 kere başıma geldi,start stop devredeyken dur kalk yaptığım zamanlarda araba stop ederek motoru manual çalıştırın şeklinde uyarı aldım ve anahtarla çalıştırmam gerekti,sebebi nedir sizce

iyigünler
Araç stop durumundayken şoför kapısını açtınız mı?

Sent from my Venus V5 device using Tapatalk.

Çevrimdışı mayanoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ac1dBuRN;636460
Araç stop durumundayken şoför kapısını açtınız mı?

Sent from my Venus V5 device using Tapatalk.

yok hocam 1 tanesi temde trafikte dur kalk yaparken oldu,1 taneside bu sabah iş yerının otoparkında oldu 2 sinde de kapıyı acmadım,dsg kullanımımda bir hatamı var anlamadım

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayanoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar benim dsg yi sağlıklı bir şekilde kullanmam için ne yapmam gerekir

Çevrimdışı Mavi Şimşek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayanoglu;636554
peki arkadaşlar benim dsg yi sağlıklı bir şekilde kullanmam için ne yapmam gerekir
aracı durdurmadan emniyet kemerini çıkarma yeterli. Startstop kullanmayı sevmiyosan her seferinde pasif duruma getir. Özellikle rampada park edeceksen ilk n ye al el frenini çek. Arabayı frene bindir. Sonra bas frene p ye al

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı İbrahim1905

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam bende de oldu o sorun emniyet kemerinden ziyade ışıkta beklerken veya durur vaziyette (park) a aldığımda yapıyor vitesteyken yapmıyor. Emniyet kemeri takılı değilken de denedim.

Çevrimdışı mayanoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İbrahim1905;636996
Hocam bende de oldu o sorun emniyet kemerinden ziyade ışıkta beklerken veya durur vaziyette (park) a aldığımda yapıyor vitesteyken yapmıyor. Emniyet kemeri takılı değilken de denedim.

2 kere yaşadım bu sorunu bugüne kadar sonrasında olmadı,sizde devam ediyormu aynı sorun

Çevrimdışı İbrahim1905

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayanoglu;637160
2 kere yaşadım bu sorunu bugüne kadar sonrasında olmadı,sizde devam ediyormu aynı sorun

Hayır devam etmedi. Park a aldığınızda manuel olarak çalıştırın diyor. Onuda yapmıyorum.