škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafasengelen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba,

Araç heray servıse gıdıyor artık tiksiniyorumDün servısten çıktı.bugun fark bır hata verıyor araç.Son 6-7 ayda 10defadan fazla servıse gitti ve Yüce oto hiçbirşekilde yardımcı olmuyor artık anahtarı kapılarına bırakıcam arabayı kabul etmıycem benzer sıkıntılar yaşayan var mı? yardımcı olabılecek

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamın aleyküm dostlar;
Sorum şu ki rapidlerde cam suyu için sensör var mı? Cam suyu bittiğinde herhangi bi uyarı aldınız mı?

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayır rapidlerde sensör yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sa. 2016 model 1.4 tdi rapid spaceback aracım için koltuk kılıfı yaptırmak ıstıyorum. bununla ılgılı sıtelerde ve koltukçularda genellıkle rapid sedan kasa için koltuk ebatları mevcut. kişiler ile irtibata geçtiğimde ellerinde spaceback için ayrıyetten koltuk ebatları olmadığını ama sedan ile aynı ebatta olduğunu söylediler. (forumda arama kısmında bu konuyu arattım ama sonuç bulunamadı şeklinde yanıt aldığımdan bu şekilde sormak istedim. ) sizden ricam bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? ilginiz ve dönütleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı kemrek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arabamı alalı 9-10 ay gibi bir süre oldu Fakat yağ değiştirme zamanı geldi uyarısı veriyor, son 2 günmüş. 2.5 ay sonrada yıllık bakımı var, 10 kere servise gitmek istemiyorum. Yağı 1-2 ay daha kullansam bir sorun olmaz sanırım bilgisi olan var mı? Neden 10 ay sonra yağ bakım uyarısı vermiş olabilir. Aracıda nadir kullanıyorum zaten kilometreye bağlı bir şey olamaz.

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kemrek;614762
Merhaba Arabamı alalı 9-10 ay gibi bir süre oldu Fakat yağ değiştirme zamanı geldi uyarısı veriyor, son 2 günmüş. 2.5 ay sonrada yıllık bakımı var, 10 kere servise gitmek istemiyorum. Yağı 1-2 ay daha kullansam bir sorun olmaz sanırım bilgisi olan var mı? Neden 10 ay sonra yağ bakım uyarısı vermiş olabilir. Aracıda nadir kullanıyorum zaten kilometreye bağlı bir şey olamaz.

Hocam selamlar,

Araçta sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Benim ocaktan beri yapıyor aynı şeyi. Sistem şöyle sanırım. Örneğin bu araçlar taşıyıcıdan indiğinde bir yere gitmesi için yahut artık test mi yapıyorlarsa kontak açılıyor. Mesela ben 12km'de almıştım aracı. O ne zaman yapıldıysa, araç ilk o an kullanıldı diye düşünüp ona göre geri sayım yapıyor sanırım makine. Yani sizin araç temmuzda alınmasına rağmen ilk bu aralar çalıştırıldığı için bir yılı doldurdu gibi düşünüyor makine. Sorun yok, rahat olun.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teslimde sıfırlanması gerekiyor. Satıcıda uzun kaldıysa yağın eskimesinden dolayı sıfırlanmamış olabilir. Belki unutulmuştur. Genelde araba çok beklemediğinden indi bindi derken 10-15 km lerde olması normal karşılanıyor.

Çevrimdışı aeronautician

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 2016 Rapid spaceback aracım var. Biri silecekleri kaldırmak istemiş ve ön sağ taraftakini kaldırmış. Solda ki kalkmadığından kaldıramamış. Ben sağ taraftaki de kalkmıyor diye biliyordum. Zorlamış olabilir mi? Şuan servis moduna almadan kaldırabiliyorum sağ tarafı. Sizde de aynı şekilde mi?

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zorlayınca diş atlamış olabilir mi? Kontağı açıp kapatınca aynı yerde mi duruyor?

Çevrimdışı aeronautician

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;614926
Zorlayınca diş atlamış olabilir mi? Kontağı açıp kapatınca aynı yerde mi duruyor?

Aynı yerde duruyor. Sanırım sağ taraf servis moduna almadan da kaldırılabiliyor.  Ben bunu teyit etmek istedim.

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet sağ taraf kalkar servis moduna almadan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bir müddettir siteyi takip edemiyordum, 2017 model rapidlerde bir güncelleme mevcut mu?

Çevrimdışı akorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Rapid'in 2017 modelinde mirrorlink mevcut mu ? İnternette araştırdığımda net bir bilgiye ulaşamadım.

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle hayırlı bayramlar.2015 rapid aracımın periyodik bakımını özel serviste yaptırdım. Yağ değişimi uyarısını internetten bularak"km sıfırlama düğmesine basarak kontak açıp çıkan ekrandan" sıfirladim. Ancak 2. Sayaç olan kontrol sayacını sıfırlayamadim. Kontak açıldığında "kontrol hemen" uyarı veriyor. Bunu nasıl sıfirlariz bilen varsa sevinirim.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba. az önce aracı çalıştırdım çok sıcaktı klimayı da açtım 10 metre gittim arıza işareti yandı aracı servise götürün dedi. fakat 3 saniye sonra uyarı silindi. hemen klimayı da kapattım. bir daha da uyarı felan çıkmadı. sorun nedir acaba? skoda rapid 2016 dsg dizel