škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Partikül Filtresi İçin yardımınıza itiyacım var

lezgin · 37 · 37564

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;604070
Hocam ortada bilgi yanlışlığı yok hala diretiyosunuz. Ortada bir yanlışlık varsa oda sizin bir Türk geleneği olarak kullanım klavuzu okumamanızdır. Açın okuyun klavuzu tartışmaya girmeyelim boşyere.

Klavuzu okudum 70 km ile 4.viteste 25-30dk gidin diyordu bende tamam dedim gidelim ama nafile çevre yolunda 40-50dk dolaştıktan sonra bir baktım DPF gene çalıştı ve sonrasında pc ye bağlayıp hareket halindeyken dejenerasyon yaptık 24gr olan partikül doluluğu 5 küsürlere düştü[emoji4]ortada tartışma Yok en azından benim için yok bazı vaglarda kılavuzda yazan dejenerasyon birşeye yaramıyor mesela Polo mesela caddy kuzende golf var onun partikül hata verdi otobanda aynı dediğim gibi gitmiş 40 dk ama oda nafile gene DPF sık sık çalışmış onunkinide dejenerasyona soktuk sonuç 3 gr a kadar düştü
Öncesi

Sonrası

Çevrimdışı asii_teo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2014 octavia ile aranızdayım uzun zamandır forumu takip etmeme rağmen ilk defa yazıyorum.
Ben sadece ışıkta beklemede start-stop devreye girmeyince anlayabiliyorum. Bir de aracı park edip indiğimde motor stop ettiği halde fan çalışınca. Araçlarımızda partikül filtresi temizlenmeye alınca ekranda herhangi bir uyarı falan veriyor mu ben mi göremiyorum?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Android için vag dpf diye program kullanıyorum elm327 i obd ye bağlayarak yaklaşık 100 bin km dir kullanıyorum inanılmaz memnunum.rej. Başlayınca uyarı veriyor ayrıca devirli kullanımda ısı yükselmesinde uyarı veriyor,benim araç genelde %75 in üsütnde ya da 20 gram civarı olunca devreye giriyor.otobanda olursam 2.50 gram a kadar düşüyor yok trafikteysem 5 gram civarı duruyor.

Çevrimdışı classcelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim dizel Yetimin son zamanlarda performansı düştü yakıtı arttı,ışık falan da yanmadı,125 bin km de.Bir kaç ustaya sordum partikül filtresi dediler,sizde de böyle belirtiler oldu mu?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classcelik;651786
Arkadaşlar benim dizel Yetimin son zamanlarda performansı düştü yakıtı arttı,ışık falan da yanmadı,125 bin km de.Bir kaç ustaya sordum partikül filtresi dediler,sizde de böyle belirtiler oldu mu?

Yakıtı Shell den mi alıyorsunuz. DPF performansı etkilşer.

Çevrimdışı classcelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;651793
Yakıtı Shell den mi alıyorsunuz. DPF performansı etkilşer.
Genelde opetten alıyorum,kampanya olursa shellden alıyorum...