škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rolantide gelen ses hk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Thyateira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşar fabia kronik ses sorunları başlığını bulamadım, yeni konu açtım.

2016 model fabia 3 üm var henüz 5 bin km de.

Forumda yazılan tüm kronik sesler bende de var malesef. Ayrıca iki de fazlam var gibi :)

birincisi araç rolantide çalışırken araç içinde sanki bir kayış sürtme sesi var.

vırnnn ..... vırrrnnnn diye :)))

hatta eşim bile geçen farketti bu ses ne diyo bana!!!

ikincisi de aracı boşa alıp aracı stop ettiğimde aracın altından şlak diye bir ses geliyor.

Bu tür sorunları yaşayanlar var mı? Çözümü var mı? Yoksa kronik mi bu sesler de?

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Thyateira;618826
Arkadaşar fabia kronik ses sorunları başlığını bulamadım, yeni konu açtım.

2016 model fabia 3 üm var henüz 5 bin km de.

Forumda yazılan tüm kronik sesler bende de var malesef. Ayrıca iki de fazlam var gibi :)

birincisi araç rolantide çalışırken araç içinde sanki bir kayış sürtme sesi var.

vırnnn ..... vırrrnnnn diye :)))

hatta eşim bile geçen farketti bu ses ne diyo bana!!!

ikincisi de aracı boşa alıp aracı stop ettiğimde aracın altından şlak diye bir ses geliyor.

Bu tür sorunları yaşayanlar var mı? Çözümü var mı? Yoksa kronik mi bu sesler de?

DSG mi Manual mi?

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14891]Thyateira[/MENTION] ilk sorun için korkacak bir şey yok. Bende de geliyor (aracı sürdükten sonra durduğunda rölantide gelen sesi diyorsun. Hep aynı tonda vıııın vııııın şeklinde periyodik olarak gelen sesi). Sadece müzik vs. açık değilse duyabiliyorsunuz. Bugün servise sordum turbodan geliyor normal dedi. Korkacak bir şey yokmuş. İkinci sorundan aracın manuel olduğunu anlıyorum. Çünkü otomatikte P konumuna alıp aracı park ediyoruz. DSG'de bazen P'ye takarken ses geliyor. Bu da normal. Herhangi bir sorun olmuyor. Hatta 3'den 2'ye geçerken bozuk yolda da sesler gelebiliyor. Manuel ise bir bilgim yok.

Çevrimdışı Thyateira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;618832
DSG mi Manual mi?

Pardon yazmamışım. Araç dsg...

Alıntı yapılan: adviser;618833
@Thyateira ilk sorun için korkacak bir şey yok. Bende de geliyor (aracı sürdükten sonra durduğunda rölantide gelen sesi diyorsun. Hep aynı tonda vıııın vııııın şeklinde periyodik olarak gelen sesi). Sadece müzik vs. açık değilse duyabiliyorsunuz. Bugün servise sordum turbodan geliyor normal dedi. Korkacak bir şey yokmuş. İkinci sorundan aracın manuel olduğunu anlıyorum. Çünkü otomatikte P konumuna alıp aracı park ediyoruz. DSG'de bazen P'ye takarken ses geliyor. Bu da normal. Herhangi bir sorun olmuyor. Hatta 3'den 2'ye geçerken bozuk yolda da sesler gelebiliyor. Manuel ise bir bilgim yok.

Cevap için teşekkürler. Bu arada yokuş yukarı parkediyorum genelde once boşa alıp sonar p ye alıyorum. öyle olması gerekiyormuş şanzımana yük binmesin diye ???

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Thyateira;618835
Pardon yazmamışım. Araç dsg...

Cevap için teşekkürler. Bu arada yokuş yukarı parkediyorum genelde once boşa alıp sonar p ye alıyorum. öyle olması gerekiyormuş şanzımana yük binmesin diye ???

Aynen öyle yapmanız gerekiyor. Önce el frenini çekip boşa alın, ayağınızı frenden kaldırın ve yük el frenine geçiş yapsın. Sonrasında yeniden frene basıp P'ye alıp stop edebilirsiniz.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14891]Thyateira[/MENTION] sesler normal biri DSG nin diğeri Turbonun sesi. İkisi de dert edilecek birşey değil ki iki sistem için de normal sesler.

Çevrimdışı Thyateira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
rahatladım şimdi arkadaşlarım çok sağolun :)

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14891]Thyateira[/MENTION] Bu seslerin normal olduğunu öğrendiğimde en az senin kadar rahatlamıştım :)