škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volvo S40 1.6D'mi Seat Leon 2.0TDİ mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iki araç arasında çok kararsızım benim aracımı satıp üstüne 10.000TL civarı bir para koyacam fakat iki aracıda çok begeniyorum.Leonun bir kotu yanı var yıllık vergisi volvodan 1200tl daha fazla.Volvonun dizel motoru nasıl bilgisi olan varmı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben derim ki bu defa farklı bir tarz olsun.Alman araçları mükemmeldir ama volvo asaletide başkadır.Gerçekten çok sağlam asil ve karizmatik araçları var.yalnız motor konusunda güç/performan dengesinde ne olur bilemem.Tork/ps dengelerine bakılarak karar verebilirsiniz.zira 1.6 d ile 2.0 d arasında performan açısından elbette fark olacaktır.Ama kasa olarak bana ikiside güzel olmakla birlikte volvo asaleti daha ağır basıyor.Ama çok zor bir seçenek arasında kalmışsın bende öyle şahsen.Alman araçlarında kokpitler ve göstergeler daha güzel volvoya göre.Ama dışardan aynı güzellikleri var.seat daha spor duruşu var volvoya göre.volvo daha makam aracı hissi veriyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;46639
ben derim ki bu defa farklı bir tarz olsun.Alman araçları mükemmeldir ama volvo asaletide başkadır.Gerçekten çok sağlam asil ve karizmatik araçları var.yalnız motor konusunda güç/performan dengesinde ne olur bilemem.Tork/ps dengelerine bakılarak karar verebilirsiniz.zira 1.6 d ile 2.0 d arasında performan açısından elbette fark olacaktır.Ama kasa olarak bana ikiside güzel olmakla birlikte volvo asaleti daha ağır basıyor.Ama çok zor bir seçenek arasında kalmışsın bende öyle şahsen.Alman araçlarında kokpitler ve göstergeler daha güzel volvoya göre.Ama dışardan aynı güzellikleri var.seat daha spor duruşu var volvoya göre.volvo daha makam aracı hissi veriyor.

hocama kesinlikle katılıyorum volvonun yeri baskadır ;) :+1:
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Asıl amacım benzin masrafından kurtulmak için dizel alıyorum bu vergi farkı olmasa kesin seat alırımda vergi yönünden cok avantajlı volvo 1200tl yani volvo ile 10.000km yol giderim ekstradan vergiye verecegim para ile beni volvoyo iten sebep o.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;46642
Asıl amacım benzin masrafından kurtulmak için dizel alıyorum bu vergi farkı olmasa kesin seat alırımda vergi yönünden cok avantajlı volvo 1200tl yani volvo ile 10.000km yol giderim ekstradan vergiye verecegim para ile beni volvoyo iten sebep o.
:ok::+1:aynen.hem kalite olarakda aynıdır belkide daha sağlam.ncup çarpışma testlerine bakarakda karar verebilirsiniz.Şayet hakan gibi yardırkıng yapmıcaksanız ağır ve sakin sürüş yapıyorsanız size yeterli konforu verecektir.çünkü 1200 tl az değil.neredeyse benim yıllık benzin parama yakın.peki ps ve tork dengelerine baktınız mı?zira performans küçümsenecek şeyler değil,rampada başkaları vızt vızt diye sinek gibi geçerken ben egzoz dumanı yutmak istemem.hesaba katmak lazım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;46642
ben aldığım zaman benzin ile dizel arasında ki makas farkı bu kadar açık değildi,ayrıca dizel bakımları konusunda daha pahalı diye duymalarım beni benzinliye yöneltti.Ama şimdi olsaydı belkide dizel derdim.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Leon 140hp 330Tork
Volvo 110hp 240tork

perfornmas farkı cok varda yani sonuçya yarış yapmayacam bu araba ile leonda 1.9Tdi deilde 2.0tdi tercihimin sebebi 1.9lar problemliymiş

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ne açıdan sordugunuzu bilmiyorum ama genel anlamda volvoyu seçerim tereddütsüz
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
2.0 TDI makinesi öyle bir yürüyor ki, yerim 1.6 sını yedisini volvosunu... katlanabileceksen vergisine al.

ailemde var, kullandım biliyorum.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende biliyorum 2.0Tdi cok iyi gidiyorda işte 1200tl vergi olayı sinirimi bozuyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
her şeyin bedeli var. 220 ye sabitle, yokuşmuş mokuşmuş tınmadan giden bi makine. zorlasan 240 falan yatırıyor.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık vergisi size fazla gelmiyorsa tabiki Leon.Ama sırf motoru için söylüyorum bunu.Aynı motor hacmindeki leon ile S40 olsaydı o zaman S40 derdim.S40' ın daha az yakacağınıda unutmayın.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru için Leon..

BMW 120d küçük mü gelir ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI