škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt değerlerim Normal mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elfredy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı Alalı daha 2 gün oldu Trabzon dan Artvin e gittim. Yaklaşık 300 km yol yapmışım araba da 330 km de şu an. Bu 300 km nin 70 i şehir içi 70 i rampalı iniş li yol 160 km si düz yol. Ve yolculuk sonunda ki yakıt ortalamam 7.3 Lt/100 km
Bu değer rodaj süresinden sonra düşer diyolar ama ne kadar düşer şüpheliyim doğrusu çünki sahildeki düz yolda hızım 90 civarındaydı sürekli ve yol bilgisayarı 5.5 lt civarı gösteriyordu. Ancak sıkıntı şu hafif zorlasam arabayı 110 a çıksam direk yakıt 6.5 , 7 lt civarlarına çıkıyor. Bu değerler ileride düşecekmi çok merak ediyorum. Aracım 1.2 tsi manual. Bu şanzımana ve motora sahip olan arkadaşlar kendi tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ferdi sen anlık yakıt değerine bakmışsın orda birde toplam yakıt değeri olacak. rodaj sonrası biraz açılmayla inme olur. ama tutarlı yakıt harcamalarında mümkün olduğunca sabit hız ve yüksek vites düşük devir yaparsan dahada azalır.

Çevrimdışı Elfredy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;422684
ferdi sen anlık yakıt değerine bakmışsın orda birde toplam yakıt değeri olacak. rodaj sonrası biraz açılmayla inme olur. ama tutarlı yakıt harcamalarında mümkün olduğunca sabit hız ve yüksek vites düşük devir yaparsan dahada azalır.

Ben anlığada bakıyorum ortalama ya da. Sonuç olarak ortalamayıda anlık yakıt tüketimlerin belirliyor. Bu yüzden anlıkda çok önemli.