škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merkezi Kilit Motorları Yandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı claxie

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba;

Maalesef bu forum ile başımdaki tatsız bir durumdan dolayı tanıştım. 2001 model 1.4 Fabia sahibiyim. Tekirdağ'da 2 hafta önce yağan yoğun kar süresince yaklaşık 15 gün arabamı çalıştırmadım. Sonrasında 1 haftadır herşey normal şekilde kullanıyordum. Ancak dün sabah kumandayla kapıları açmaya çalıştığımda, sinyal lambaları yandı fakat kapılar açılmadı. Anahtarla açmaya çalıştım ancak o da işe yaramadı. Biraz zorlayınca sadece şoför kapısı zorla açıldı. Servise gittim, beyinle alakalı dedi ve beyni değiştirmek yerine (çok masraf olacağı için)  sistemi iptal edip, sanayide daha basit bir kumanda sistemi taktırmayı önerdi.  Arabayı sanayide iyi bir elektrikçiye götürdüm ve bugün konuştuğumuzda, bagaj-benzin deposu ve 4 kapının merkezi kilit motorlarının yanmış olduğunu söyledi ve sistemin kompleks olduğundan basit bir kumanda sistemi takılamayacağını söyledi. Bahsettiği motorların tanesi 250 TL. ve 6 tanesi 1500 TL ediyor, buna bir de el emeği eklenince nasıl bir fiyat çıkacak siz düşünün...
Durumum özetle böyle;
çok şaşkın ve morali bozuk bir haldeyim, bana bir fikir verebilecek arkadaş varsa çok sevineceğim...

Saygılar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma hoş geldiniz.umarım işlerin hal yoluna girince forumla bağlantın sona ermez.
Gelelim konuya;öncelikle geçmiş olsun.Aracın bu durumunu bir kaç otoelektrilçisine mutlaka göster,belki sorun değişmeden hallolur.Eğer olmazsa istanbula yakın olmalısınız,bu sorunu 2.el hurdacılardan daha ucuza çıkmalardan bulabilirsiniz.Ankarada tanıdıklarınız varsa ostim bunun tam ocağı sayılır.kolay gelsin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkma da olur sardırmak da. Motorların tamiri bence mümkündür.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl hepsi yanar yahu , enterasan? Geçmiş olsun..

Çıkma mutlaka bulunur.Zaten polo, golf vs hepsi benzerdir.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zibille vardır  çıkma  

kafaya takılacak  araba sattıracak sorunlardan  değil   geçmiş olsun :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Evet o motorlar maalesef ciddi pahallıdır, lakin bozulduğunda sıfırı neredeyse alınıp takılmıyor çünkü çıkma olarak hem rahat hemde çok olarak bulunabilen parçaların başındadır. Hatta tamiride olabiliyor aslında ama anlayan birinin oturup uğraşması lazım. Çıkma olarak arayın, mutlaka bulursunuz.

Çevrimdışı claxie

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler zaman ayıran herkese;
Aşağı yukarı herkes çıkma parça bulabilmekten bahsetmiş, evet İstanbul'a yakınım, Adana ve Ankara'da da arkadaşlarım var. Önerebileceğiniz çıkma parça bulunan yerleri yazabilirseniz çok iyi olur sanırım...
Teşekkürler tekrar...

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul İkitelli Atatürk Oto Sanayi. Bulamıyacağın model ve parça yok.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Istanbula kendin geleceksen, iyi bir ustaya yeniden göster istersen, tüm motorların yanması garip, belki daha basit biseyi vardır,

octaviaman

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.Bence de hepsi yanmaz.Başka bir yere daha gösterin,iyice emin olun.