škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Farın İçine DÜşen Park Ampulu Nasıl Çıkartılır

Ziyaretçi · 13 · 7678

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
arkadaşlar park ampulu değiştirirken park ampulum farın içine düştü nasıl alabilirim bunu.akşam akşam canım sıkıldı:mad:

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ince tutmalı cımbızlar var kalem gibi arka kısmına basınca önden tırnakları açılıyor. Farı komple söküp o delik hizasına denk getirip çekebilirsiniz. Onunla çekebilme ihtimaliniz var. Benimde octide olmuştu kalem kadar genişliği olan yerden o şekilde çıkarttım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;597983
Cımbızla :)

Evet böyle birşey işte kullandığım. :)

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: y.tekin;597987
Evet böyle birşey işte kullandığım. :)

hocam bunu nereden alabilirim.ama sanırım gerek kalmayacak gibi,normal ampul yerini söküp çift taraflı bant sarılı ufak bir çita sokup çıkarabilirim diyte düşündüm.olmassa elektrik süpürgesi,oda olmassa bundan alacağım veya servise götürürüm :thank:

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Bende yaşadım bu durumu,ince bir telin ucunu kanca gibi yapıp geriye cektim farin içine arka tarafa düşürdüm :)

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim başıma da yolda geldi. cımbız kalem kanca tel hiç bir şey yoktu. o şekilde yola gidersem fara zarar verir diye düşündüm. yol kenarından bir ağaç dalı buldum. ucuna sakızı yapıştırdım. sakız iyice erisin diye de çakmak ile ısıttım ve dalı park ampulu yuvasından sokup ampulu sakıza yapıştırdım. sorunsuzca çıkardım. sadece ampul yuvasının kenarına biraz sakız bulaştı ancak ampul takılıyken görünmüyor bile.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şey başıma gelmişti 4 yıl önce.
İnce hortum ve elektrik süpürgesi ile halletmiştim bende...

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zibidi gonzales;597992
hocam bunu nereden alabilirim.ama sanırım gerek kalmayacak gibi,normal ampul yerini söküp çift taraflı bant sarılı ufak bir çita sokup çıkarabilirim diyte düşündüm.olmassa elektrik süpürgesi,oda olmassa bundan alacağım veya servise götürürüm :thank:

Bu ürünü de elektronikçilerde böyle hassas devre elemanları satan yerlerde vs bulma şansınız var. Daha güzel bir çözüm daha size kırtasiyelerde Tack-it var ondan alın farın içerisine girebilecek olan ince bir nesnenin ucuna yapıştırın olduğu gibi çekebilirsiniz.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine bir telin ucuna yapışkan macun sürdüm tam çektim derken düşüverdi ve farın içine iyice düştü...suan gözükmüyor ama beni rahatsız ediyor.sanırım farı değiştirmekten başka çare yok.çok pimpirikli biri olduğumu düşünebilirsiniz ama içim rahat etmiyor

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zibidi gonzales;598137
arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine bir telin ucuna yapışkan macun sürdüm tam çektim derken düşüverdi ve farın içine iyice düştü...suan gözükmüyor ama beni rahatsız ediyor.sanırım farı değiştirmekten başka çare yok.çok pimpirikli biri olduğumu düşünebilirsiniz ama içim rahat etmiyor

Yazık ya bir ampul için far değiştirmenize değmez. Farı tırnaklarından sökün komple çıkartabilirsiniz. Ters çevirip boşluğa getirmeyi deneyin daha sonrasında çıkartabilirsiniz. Dediğim gibi ince bir tel bile olsa ucuna Tack-İt i (sakız gibi) güzelce sürün her halikarda çıkartabilirsiniz.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: y.tekin;598145
Yazık ya bir ampul için far değiştirmenize değmez. Farı tırnaklarından sökün komple çıkartabilirsiniz. Ters çevirip boşluğa getirmeyi deneyin daha sonrasında çıkartabilirsiniz. Dediğim gibi ince bir tel bile olsa ucuna Tack-İt i (sakız gibi) güzelce sürün her halikarda çıkartabilirsiniz.

dediğim gibi ya söktürteceğim ki bunu düşünmüyorum.yada unutmaya çalışacağım :) şuanlık herhangi bir zararı yok