škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü zayıflamış gibi marş bayılıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu olay arasıra başıma geliyor.Arabayi şehiriçi kullanirken kısa süreli park edip 15-20 dk sonra marşa bastığımda marşın zorlandığını adeta sıkıştığını görüyorum,bekleyince duzeliyor,bu herzaman başıma gelmiyor devamlı olsa ariza tespiti kolay olacakti, elektrikçi aküye baktı normal dedi.marş arızalı olsa oda devamlı yapardı diyor,ben yinede aküden kuşkulanıyorum.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kutup başlarını ve akü üzerindeki somunlu sigorta bağlantılarını temizleyip sıkıca bağlayıp öyle deneyin.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
** Erhan Abi, kendi kendine yanıt yazmışsın.....

Akü kaç yıllık? Aküden olma ihtimali daha yüksek sanki....

Bi ihtimal, bence ; Akünün içindeki bazı hücrelerin bağlantılarında sorun var ve sarsıntıdan temassızlık oluşuyor. En doğrusu, geçici bir akü bulmanız ve bir süre test etmenizdir.

Ya da elektrik kaçağı/kısa devre olan bir şey var aracınızda, zaman zaman enerjiyi sömürüyor. O da küçük ihtimal çünki sigorta yanması gerekir bu durumda...
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2016, 09:13:11 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanıtınız için teşekkür ederim,ben de aynı fikirdeyim,bir akü alıp denemekte fayda var.

Çevrimdışı ihacioglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;591863
** Erhan Abi, kendi kendine yanıt yazmışsın.....

Akü kaç yıllık? Aküden olma ihtimali daha yüksek sanki....

Bi ihtimal, bence ; Akünün içindeki bazı hücrelerin bağlantılarında sorun var ve sarsıntıdan temassızlık oluşuyor. En doğrusu, geçici bir akü bulmanız ve bir süre test etmenizdir.

Ya da elektrik kaçağı/kısa devre olan bir şey var aracınızda, zaman zaman enerjiyi sömürüyor. O da küçük ihtimal çünki sigorta yanması gerekir bu durumda...

Merhaba,
Aküyü yeni değiştirdim.60Amper idi, 75Amper aldım... Aküden olacağını sanmıyorum. Ama Bilgisayara takıp tekrar bağlattığımda eksentrik sensörünü gösterdi... Arızalar silindi. Şimdi tekrar bağlatacam. Yine aynı sensör hata yaptı ise çıkacaktır. Bu da onun kesinlikle arızalı olduğunu gösterecektir.
Ama ben sensörü değiştirmeden önce bakım yapsam acaba işe yarar mı diye düşündüm. Ama hangisi olduğunu bilmiyorum...:(

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhan.2007;591724
Bu olay arasıra başıma geliyor.Arabayi şehiriçi kullanirken kısa süreli park edip 15-20 dk sonra marşa bastığımda marşın zorlandığını adeta sıkıştığını görüyorum,bekleyince duzeliyor,bu herzaman başıma gelmiyor devamlı olsa ariza tespiti kolay olacakti, elektrikçi aküye baktı normal dedi.marş arızalı olsa oda devamlı yapardı diyor,ben yinede aküden kuşkulanıyorum.

Arıza marş motoru bilyasında çıktı,bilya yerine burç yaptırdım çünkü dağılan bilya bulunur birsey değilmiş,sonuç cok güzel oldu,sökülmüşken kömürlerde yenilendi. maliyet 160 tl yi buldu.

Çevrimdışı ihacioglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhan.2007;591724

Benzer sorun benim aracım da yaptı.. Geç maarş alıyordu. Hatta zaman zaman rolantide yada düşük viteste giderken stop ediyordu. Eksentrik sensöründnen çıktı...Bilgisayara bağlatığ tarama yaptığında ortaya çıkıyor...