škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti vs Nissan Qashqai

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yüksell;233173
Skoda yeti 39.970 tl olan arabanın olumsuzlukları varsa Allah rızası için yazabilir misiniz? Emeklilik paramı vercem.

Henüz bir aydır kullanıyorum ama almazdan evvel aylarca araştırıp öyle karar verdim. Henüz bir memnuniyetsizliğim olmadı, inşallah bundan sonrada olmaz.  Dsg şanzıman ve 1.2 motorun vergi avantajı ve geniş iç hacim bir arada; bu anlamda yeti çok başarılı. Aracın çekişini test ettiyseniz biliyorsunuzdur; şaşırtıcı derecede güçlü ve seri.Piyasada konserve kutusu gibi arabalar 30-35 bin liraya satılırken yeti için 40 bin lira cidden bedava. Bir süre sonra bu fiyatlara vermeyeceklerdir.

Sizin alacağınız baz donanımda bile; Sürücü-yolcu hava yastığı, abs, msr, asr,ebv, ESP, hill hold (yokuş kalkış desteği) ön sis farı, yükseklik-derinlik ayarlı direksiyon,klima, ön cam otomatik, elektrikli ısıtmalı yan ayna, uzaktan kumanda merkezi kilit, soğutmalı torpido standart var.İmkanınızı varsa fark ödeyip  küçük deri paketini ekletin. Direksiyon, vites ve el freni kısmının deri olması epeyce görsel güzellik katacaktır. Bence çok makul bir seçim. Saygılar

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Günerkan soğutmalı torpido tüm Yeti'lerde standart mı.. Ben bunu bilmiyordum.. bu konuda bilgi verirsen sevinirim..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Sizin alacağınız baz donanımda bile; Sürücü-yolcu hava yastığı, abs, msr, asr,ebv, ESP, hill hold (yokuş kalkış desteği) ön sis farı, yükseklik-derinlik ayarlı direksiyon,klima, ön cam otomatik, elektrikli ısıtmalı yan ayna, uzaktan kumanda merkezi kilit, soğutmalı torpido standart var."
--------------
baz versiyon yeti de bunlar standartsa gayet güzel ama ben yeti'ye ısınamadım tipsel açıdan:++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pureman;236008
Günerkan soğutmalı torpido tüm Yeti'lerde standart mı.. Ben bunu bilmiyordum.. bu konuda bilgi verirsen sevinirim..

Bende bilgi almak için en yetkili ağızlara; bayideki personele sordum, sağlıklı bilgi alamadım. Hatta satın almak için kaparo verdiğim ambition donanımda bile soğutmalı torpido olmadığını söylediler. (Oysa 2 tane vardı) Hem torpido hemde orta kol dayama içi, her ikisinde de soğutma özelliği var.Baktığım tüm donanım modellerinde de soğutmalı torpido vardı. (torpidoyu açın iç-üst kısımdaki mandalı çekin, klimayı açın) Sanırsam vw elindeki pahalı araçların satışını baltalamamak adına bu aracı fazla reklam etmiyor. Bir çok otomobilde ballandırarak anlatılan özellik bunda standart var.

Baz donanımın en olumsuz tarafı "küçük deri paketi" olmaması. Kokpit ticari araç havasına bürünüyor. Bir şekilde küçük deri paketi edinirseniz baz model aracınızın bile havası %100 değişecektir. Yani 1.2 Tsı+Dsg şanzıman+küçük deri paketi fiyat-performans değeri en yüksek kombinasyonu oluşturuyor.

Görsellik tartışılır, kimine güzel gelir kimine çirkin. Ama Yeti işlevselliği ön planda tutan bir araç. Zamanımın çoğu içinde geçiyor zaten. Ama ben tip olarakta çok beğeniyorum.

Bu arada bayide fark etmediğim güzel bir ayrıntı; bagajın tabanı(ne ad veriliyor bilmiyorum) kaldırıp stepne lastiğe ulaşılan kısım yani; Yeti de stepnenin sağ ve solunda işlevsel dolap alanları yapılmış, tüm taban platformunu  değil de işaretli yerden sadece ilgili bölmeye ulaşabilmeye yönelik küçük kapılarıda varmış. Oysa ilk bakışta bagaj tabanı yekpare görünüyordu. Her iş için komple tabanı kaldırmaya gerek kalmıyor yani. Güzel bir olay. Yine tüm donanım seviyelerinde standart olan bagajdaki 12 v prizde çok işe yarıyor. Sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Saygılar
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2011, 16:17:00 Gönderen: gunerkan »

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;236017
"Sizin alacağınız baz donanımda bile; Sürücü-yolcu hava yastığı, abs, msr, asr,ebv, ESP, hill hold (yokuş kalkış desteği) ön sis farı, yükseklik-derinlik ayarlı direksiyon,klima, ön cam otomatik, elektrikli ısıtmalı yan ayna, uzaktan kumanda merkezi kilit, soğutmalı torpido standart var."
--------------
baz versiyon yeti de bunlar standartsa gayet güzel ama ben yeti'ye ısınamadım tipsel açıdan:++:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/driver_power/265645/best_offroaders.html

Autoexpress; Yeti totalde 100 puan üzerinden 91.70 puan alarak birinci olmuş. Dört puan gerisinde  (87.49) Land Rover Freelander New var (87.49 puan) Daha evvelde belirttiğim üzere yeti işlevselliği ön planda tutan bir model.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeti bi defa vw bunyesnde buyumekte olan bi arac en kotusu ble cogundan iydr bnce.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben çok beğeniyorum yetiyi. dışı siyah içi bej dsgli bir yetim olsun isterdim doğrusu.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kalite olarak söyliyeyim skoda kullanıcısı olarak nissanı da 10 yıl kullanmış biri olark ikiside yabana atılacak araçlar değil ben sadece nissan qasqayın yol tutuşunu cok beğenmedim onun dışında okdadarda kötü değil nissan da taş gibi araba kasası cok sağlam malzeme kalitesi iyi ama motorunu bilemem sonuçta reno motoru ama aracın içi cok iyi değil skoda yeti qasqya on basar fakat qasqayın tipide yetiye bin basar :)fakat qasqayın dışı siyah içi açık deri döşemesi cok güzel :)
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2011, 10:39:54 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mc pherson;38207
Arkadaşlar Nissan yetkili servisinde çalışan servis danışmanı bir arkadaşım var ve markayı kötülememek adına kesin bilgi veremeyeceğim ancak qashqai ve özellikle primeraların motorları uzun ömürlü değiller. Bu araçlar hep aynı km.lerde sekman istiyormuş,bu hiç de tesadüf değil bence. Belki bir-iki araçta sorun olur OK ancak neredeyse tüm araçlarda da aynı sorun olmaz değil mi?
sene 2001 nissan primera plaka alınmadan tüp takıldı 10 sene kullanıldı araba sadece filtre birde hava yakıt sensörü değişimi dışında hiç bir sıkıntımız olmadı onun dışında 170 bin gördü bi kere bile amartisör değişilmedi daha ne diyim nissan cok sağlam araba şehir içi olarak qasqaycok iyi fakat uzun yolda yeti daha iyidir bundan öncede değindim yol tutuşu cok hoşuma gitmedi nissan qasqayın ....
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2011, 10:40:10 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı cen2555

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bencede yetiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....arabada alman teknolojisi gerisi yalan,boşuna nissan deyip durmayın
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2011, 23:03:47 Gönderen: cen2555 »

Çevrimdışı cen2555

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
FENOMEN BU SENİN YAZINA CEVAP(bunu yazan arkadaşa neye dayanarak böyle yazıyosunuz laf olsun diye yazmışın belkide binmemişindir bile böyle yazıp insanların kafasını karıştırmayın,senin için yeti derler ya(kedi uzanamadığı ete mundar dermiş aynen öyle bence)ARKADAŞLAR YETİ'M VAR DİYE DEMİYORUM İNANIN ÇOK İYİ BİR ARAÇ HERŞEYİYLE KALİTESİYLE İŞÇİLİYLE YOL TUTUŞU İNANILMAZ SÜRÜŞ KEYFİ ANLATILMAZ ANCAK YAŞANIR