škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb'imin 7,5 Yıllık Evrimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu başlıkta aracı aldığımdan bu yana araca yaptırdığım önemli işlemleri ve araçtaki değişiklikleri mümkün mertebe kronolojik olarak fotoğraflarla paylaşacağım. Umarım keyif alırsınız..

Öncelikle araç hakkında temel bilgileri vereyim: Araç 2011 model, 1.4 TSI Elegance; araçta standart donanıma ek olarak sunroof, ön koltuk ısıtma, trifid jant var; Bolero vadrı bir de, onu sattım.Araç Eylül 2010 trafiğe çıkışlı. Yani yakında 4. yaş gününü kutlayacağız:) Bu süre zarfında 77.500 km. civarı yol yapmışım..

*Aracı aldığımda çok ufak şeylerle başladım; krom egzoz ucu gibi:

*Daha sonra biraz daha para harcamaya başladım araca ve aracı aldıktan sadece 1-2 ay sonra orijinal Columbus navigasyon sistemi aldım:

*Geriye dönüp baktığımda önceliği kaput filmine vermem gerektiğini düşünsem de ilk önce camlara film çektirmiştim. Ön cam hariç tüm camlara Llumar PP serisi cam filmi çekilmişti. Fotolardan göreceğiniz üzere varlığı pek de belli olmayan bir model:

*Cam filminden sonra sıra kaput filmine gelmişti. Bunun için tekrar fotoğraf koymayacağım, boya koruma için koyduğum fotoğraflarda ön tarafın matlığından belli oluyor zaten. Araçta tüm kaputta, sağ ve sol çamurluk ile ön tamponun tamamında kaput filmi var. Kısaca A sütunundan ötesi filmli diyebiliriz:)

*Bu aralıklarda 2 farklı firma ile yazılım tecrübem oldu, ancak şu an araçta başka bir firmanın yaptığı yazılım var, o konuya sonra geleceğim...

*Skoda logoları değiştirince ben de hemen yeni logolardan aldım:

*Sonra yine yüklü miktarda para çıkışı oldu bünyeden. Premium bluetooth kit aldım. Premium kit alıp uzunca süre "premium" olarak kullanamamak ise bayağı canımı sıkmıştı. Neyseki "briskoda" forumundan bir arkadaşın yönlendirmesiyle üniteyi doğru düzgün kodladım, tüm fonksiyonlarıyla kullanabiliyorum şu an. Bu süreçte Türkiye'de hepinizin bildiği bir firma da dahil olmak üzere direkt bu konularda hizmet veren 2 farklı firmanın sorun konusunda hiçbir şey yapamadığını, hatta birinin suçu telefonuma attığını da belirtmek isterim:)

*Yine yüklü para çıkışı... Ama bu sefer değdi... Ankara'da Evotech firmasına yazılım yaptırdım, yazılımdan en nihayetinde son derece memnunum. Yazılımdan sonra "battı balık yan gider" diyerek bir dünya parayı da BMC hava filtresine verdim:

*Ve sonra aracın görsel olarak çehresini en büyük oranda değiştiren hamlelerim... Gündüz farlarını, iç aydınlatmaları, ayak altı aydınlatmalarını, plakalığı, geri vites lambasını ledlerle değiştirdim. Kağı altı ışıklarını lazer Skoda logo yaptım. Bu süreçte bir şu ayna altı aydınlatmayı adam gibi yapamadım, ışığın kendine faydası yok:mad:

-Gündüz Farları:

-İç Mekan:

-Led Ayak Altı Aydınlatma:

-Led Geri Vites Lambaları:

-Led Plakalık:

-Kapı Altı Logolar:

-Ayna Altı(Bir işe yaradığı yok ya işte...)

*Sonra yine aracı bayağı bir değiştiren değişiklik daha: Jantlara siyah plastidip uygulaması. Uygulamayı forumdan tanıdığınız DDŞ! nickli Doğukan arkadaşımız yaptı. Ben çok beğendim. Tekrardan eline sağlık diyorum Doğukan...

*Son olarak geçen hafta montajını yaptığım yeni "TSI" logom...

*Geçen haftalarda forumdan Bozkurt arkadaşımız vasıtasıyla Ankara Hi-Tech Müzik Yakup Abi'de araca anfi ve subwoofer taktırdım...

*Bu haftasonu birkaç hafta önce sipariş ettiğim sis farı için aldığım ledler geldi ve montajını yaptırdım... Ledler beklediğimden daha iyi ışık verse de yapısal olarak beklediğim kalitede çıkmadı...

*Yine geçen haftalarda Emin'de gördükten sonra sipariş verdiğim ve bu haftasonu elime ulaşan, oldukça beğendiğim anahtar kabı...

*Bu haftasonu aracıma orijinal krom pedal seti aldım...

*Arabamın kontrolüm dışında fırçayla yıkanmasından mütevellit harita gibi olması sebebiyle dbydetailing Berkay tarafından araca boya koruma uygulaması yapıldı. Yapılan işlemden son derece memnun kaldım, zaten Berkay benim gözümde Türkiye'de bu işi en iyi yapan kişidir...

Son olarak direksiyon için aldığım sticker...

Zaman ayırıp sonuna kadar okuduğunuz ve incelediğiniz için teşekkürler...
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 09:05:26 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankaranın en şekil superbine kocamanan bir Maşşşaallah :) özellikle belirtmek istediğim birkaç şey var :) biri evet o bmc hava filtresi kamyonda kullanılabilecek büyüklükte :) bir diğeri iç mekan aydınlatması gözünü alır derecesinde nerdeyse stadyum aydınlatması denebilir kısacası göz alıcı :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;476922
Ankaranın en şekil superbine kocamanan bir Maşşşaallah :) özellikle belirtmek istediğim birkaç şey var :) biri evet o bmc hava filtresi kamyonda kullanılabilecek büyüklükte :) bir diğeri iç mekan aydınlatması gözünü alır derecesinde nerdeyse stadyum aydınlatması denebilir kısacası göz alıcı :)

Teşekkür ederim Emin. İc mekan biraz taverna gibi oldu napalım:)

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
eksik bişey gördüm.. bir nazar duası lazım... :) maşallah güle güle kullanın...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani abi diyorsun ki Küllenmiş Demir Perde Ülkesinin Beyaz Meleği konusunu hortlat cevap olarak. :) ellerine sağlık, arabalara başka para harcamıyoruz dimi ama iki sene artık SUPERB III zamanı yaklaşıyor, Fabia'dan sonra...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Masallah, ellerine saglık, iyi günlerde kazasız belasız kullan,
Yazılım isleriyle epey ugrasmıssın heralde, su an kaç hp? yazılım öncesi sonrası yakıtınıda paylasabilirmisin, epey km yapmıssın aslında 4 yılda,

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;476940
Yani abi diyorsun ki Küllenmiş Demir Perde Ülkesinin Beyaz Meleği konusunu hortlat cevap olarak. :) ellerine sağlık, arabalara başka para harcamıyoruz dimi ama iki sene artık SUPERB III zamanı yaklaşıyor, Fabia'dan sonra...

Faruk ben anladım ki bu arabayı zor satarım artık:) Dediğin gibi belki bir sonraki kasa...

Sanırım artık araçlara yapacak pek birşey kalmadı ikimizin de:)

Alıntı yapılan: mustisahin;476943
Masallah, ellerine saglık, iyi günlerde kazasız belasız kullan,
Yazılım isleriyle epey ugrasmıssın heralde, su an kaç hp? yazılım öncesi sonrası yakıtınıda paylasabilirmisin, epey km yapmıssın aslında 4 yılda,

3. denememde istediğim sonucu aldım diyebilirim. Yakıt konusunda ne yazık ki benim değerlendirmem çok sağlıklı olamıyor. Şöyle ki, işim gereği sürekli aynı güzergahta kullanamıyorum aracı; genelde aynı güzergahı en fazla 1 ay kullanabiliyorum, bu nedenle de kesin bir veri vermem mümkün değil. Benim şahsi kanaatim ise kaydadeğer bir değişiklik olmadığı yönünde.

Açıkçası aracı dyno'ya çıkarmadım son yazılımdan sonra, zira artık dyno'ya da pek güvenmiyorum. Zira ilk yazılımı yaptırdıktan sonra dyno'ya çıkarmıştım aracı ve kağıt üzerinde değerler bayağı iyiydi, ancak araç bana o hissiyatı vermiyordu. Şimdi ise araç beni fazlasıyla tatmin ediyor diyebilirim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.Ekinize emeginize sağlık. Alet epey hoş olmuş.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah, Yeni logolar ve jant 10 numara olmuş. Rabbim kaza bela vermesin :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süper arabaya süper çalışmalar...güle güle kullan...
Gözüme batanlar;
1- EFE plakalık...
2- kapı altındaki laser logolar...
Buluşmaya kadar en azından plakalığı yok etmen iyi olacak...:)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;476955
Süper arabaya süper çalışmalar...güle güle kullan...
Gözüme batanlar;
1- EFE plakalık...
2- kapı altındaki laser logolar...
Buluşmaya kadar en azından plakalığı yok etmen iyi olacak...:)
Plakalık iptalini ben de düşünüyorum Engin, ama bu tarz işlere elim yatkın değil hiç. Buluşmada bu işi yapacak bir gönüllü arıyorum o zaman:)

İyi dileklerini sunan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ederim...
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 09:57:10 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam, o iş bende...çift taraflı bant ayarlamaya çalışayım o güne...Sen de Faruk'u ikna edip, benim Fabişin tek dokunuş sinyalini 5'e çıkart o zaman...Yoksa eğri takarım plakanı...:)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;476966
Tamam, o iş bende...çift taraflı bant ayarlamaya çalışayım o güne...Sen de Faruk'u ikna edip, benim Fabişin tek dokunuş sinyalini 5'e çıkart o zaman...Yoksa eğri takarım plakanı...:)
Faruk zaten direkt cihazla gelir Engin:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kocaman Maşallah..Kazasız belasız kullan abi.

Bence plakaları sökmüşken beşiktaş app yapalım.Daha güzel durur:)