škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Konforlu araç?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıcak asfaltta yol sesi, yüksek hızda rüzgar sesi, yoldaki her tümseği hissettiren sert süspansiyonlar, motor sesi vs vs izlediğim testlerin çoğunda incelenen arabalarda bu sorunlar 3 aşağı 5 yukarı var. Kardeşim şimdi mercedes cla 180 AMG alma arefesinde. 150 bin liralık araba testlere baktım onda da asfalttaki çakılı dahi hissettiren bir konforsuzluktan söz ediyor. Peki hangi araçta bunlar minimum? Tecrubeleriniz, izlenimleriniz, teoriğiniz ya da duyumlarınızı merak ediyorum. Yani arabaya binince dış dünyayla bağınızı kopartacak...bozuk asfalt titreşimi rüzgar motor sesi kabinde minimum olan araç hangisi?

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;517720
Sıcak asfaltta yol sesi, yüksek hızda rüzgar sesi, yoldaki her tümseği hissettiren sert süspansiyonlar, motor sesi vs vs izlediğim testlerin çoğunda incelenen arabalarda bu sorunlar 3 aşağı 5 yukarı var. Kardeşim şimdi mercedes cla 180 AMG alma arefesinde. 150 bin liralık araba testlere baktım onda da asfalttaki çakılı dahi hissettiren bir konforsuzluktan söz ediyor. Peki hangi araçta bunlar minimum? Tecrubeleriniz, izlenimleriniz, teoriğiniz ya da duyumlarınızı merak ediyorum. Yani arabaya binince dış dünyayla bağınızı kopartacak...bozuk asfalt titreşimi rüzgar motor sesi kabinde minimum olan araç hangisi?

Bir aracın yalıtımı fiyatıyla doğru orantılı olarak artıyor bana göre , segmente göre de değişiyor diyebiliriz ama genel manada Alman araçlarının yalıtımı diğer araçlara göre daha iyi oluyor . Mercedes'in ve Bmw'nin giriş seviye araçlarıda çok üst düzey yalıtıma sahip değil , geçen gün Mercedes s600'ün videolarını izliyordum youtube'da , şuana kadar üretilen araçlar içinde kabine en az ses alan aracı yapmışlar , Aracın her neresinden ses geliyorsa aylarca test edip oralardaki sesi kesmek için uğraşmışlar .. Türkiye şartlarına göre CLA 180 aldığınızda çok iyi ve süper bir araç aldığınızı düşünebilirsiniz ama bu başka ülkelerde sıradan bir araç bile olabilir ...:)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mercedes cla 180 testinde şuna benzer birşey söylüyor asfalttaki çakıl taşını bile hissettiriyor. Yani  tabiki daha üst sınıflarında süspansiyonlar izolasyon vs daha iyidir ama bir cla da da böyle olması enteresan değil mi? Yok eğer böyleyse bir octavia bir superb bence f/p a bakınca oldukca başarılı..
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2015, 23:44:18 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O araçların önünde yıldız olduğu için Mercedes'ler. A,B,CLA, GLA serisi giriş serisi oduğundan fiyat odaklı oluyor tabi bu da asgari konforu sağlaması demek. Ancak her aracın kendine göre bir tarzı da var. Mesela bir C serisi AMG paket bir araç, standart C serisinden süspansiyon ve ses konforu açısından daha kötü olabilir çünkü o araçta sürüş dinamiğine ve keyife önem verilmiştir.

Otomobil tercihi konusunda kişinin ne istediği ve karakteri önemli bence. Aynı seviye olmasına rağmen Mercedes C serisi ile BMW 3 serisi birbirinden farklı özellikleri olan araçlardır.

Şahsen CLA alacağıma Passat, Mondeo veya 2. el c serisi falan alırdım.

Not : Bu arada japon araçlarıda sessizlik konusunda başarılılar gördüğüm kadarıyla.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeşim 1.6 dizel otomatik bir araç almak istiyordu. Çok da fazla bir araştırma yaptığını düşünmüyorum.Mercedes CLA 180 CDİ AMG için kaporayı verdi bile. Haziranın 15-20 si gibi araba gelecekmiş. AMG nin daha sert süspansiyonlu olduğunu bildiğini bile sanmıyorum. Test sürüşü yapmış. Arabanın ne kadar hızlı girersen gir virajlarda çizgisini kolay kolay bozmadığını farketmiş. Urban style bunlar daha mı konforlu?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Premium sınıf tecrübem yok, ama orta sınıfta Golf ve Passat iyi deniyor ses konusunda.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;517732
...Test sürüşü yapmış. Arabanın ne kadar hızlı girersen gir virajlarda çizgisini kolay kolay bozmadığını farketmiş...
İşte bunlar hep sert süspansiyon.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay vay vay gelde kafayı yeme ;

[YOUTUBE]?v=TiLJ7XeqfN0[/YOUTUBE]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[YOUTUBE]Df2mM5jP1W0[/YOUTUBE]

https://www.youtube.com/watch?v=Df2mM5jP1W0
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Hayırlı olsun,

CLA AMG ile CLA 180 AMG yi karıştırmayın derim. CLA 180 deki AMG sadece body kit ve donanımdaki ufak tefek değişiklikleri içerir. Örneğin AMG de yan destekli spor koltuklar varken, Urban da klasik C serisi koltukları bulunur. Bunun yanında asıl AMG olarak değerlendirdiğimiz araç CLA 45 AMG dir.

Süspansiyon yapısı olarak CLA 180 AMG ile CLA Urban aynıdır. Bildiğim kadarıyla bu araçlar üzerinde std olarak 205/55 R 16 lastikler geliyor. Test ettiği AMG de opsiyonel olarak sunulan 235/40 R 18 ölçüsünde bir lastik-jant kobinasyonu varsa Urban'a göre yol tutuş daha iyi gelmiş olabilir.

18'' ölçüsünde lastiğin yanağı 40 olduğu içinde sert karakterli bu aracın konfor durumu iyice sertleşir ve yoldaki en ufak şeyi hissettirir.

Yukarıdaki videolarda görülen adaptif sistem ise CLA 'da sunulmuor.

Keşke biraz daha sabırlı davranıp diğer modellere de baksaydınız. MEsela F30 3 serisi donanım, konfor, sportfilik adına CLA dan çok daha fazla şey sunabilirdi.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2015, 12:12:19 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam kardesim özürlü raporuyla aldığı için 1600cc  engeline takılıyor. 1.6 dizel otomatik seçenekleri arasında değerlendirdi. Belki volvo s80 de değerlendirilebilirdi diye düşünüyorum. Ankaradalar servis sorunu yok. Onda da ikinci el satışta tereddüt ettiler.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2015, 13:13:08 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;517787
Hocam kardesim özürlü raporuyla aldığı için 1600cc  engeline takılıyor. 1.6 dizel otomatik seçenekleri arasında değerlendirdi. Belki volvo s80 de değerlendirilebilirdi diye düşünüyorum. Ankaradalar servis sorunu yok. Onda da ikinci el satışta tereddüt ettiler.
volvo s80 arkadaşımda var 1.6 dizel kesinlikle o aracı taşımaz arkadaşımda 2.4 d5 olduğu halde anca tatmin ediyor araç boş halde 1700 kg olduğu için

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tercihler bireyseldir ama sormadan edemeyeceğim. 1.6 dizel otomatikler arasında tercihiniz ne olurdu? Üst limit 150 bin

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;517801
Tercihler bireyseldir ama sormadan edemeyeceğim. 1.6 dizel otomatikler arasında tercihiniz ne olurdu? Üst limit 150 bin
sedan hatchback kompakt suv ne tür bi araç düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sedan yada kompakt suv olabilir. Kriter 1.6 dizel otomatik üst limit 150 bin tl