škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor yag kaçağı onleyici katkilari hakkinda...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
herkese iyi günler
Araçların motor yaglarina katkı olarak konan yağ kaçağı önleyici katkı malzemeleri hakkında neler düşünüyorsunuz

İyi forumlar

Çevrimdışı orhan_guney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bunları kesinlikle kullanmayın, belli bir süreden sonra yağ pompası tıkanır, sonrası malum :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yag kacagi onleyici mi yoksa yaglama katkisi mi? Yaglama katkilarinin piyasada cakmasi kotusu citit atiyor duzgununu bulmak ve dozunda kullanmak gerekir

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi onlari hic duymadim. Zaten bastan mantiksiz. Yaglama sistemindeki kacagi degil herhangi bir kanali tikarsa ayikla pirincin tasini..

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ kaçak önleyici bende hiç duymadım.

Yağ katkısı için : Yağı kaliteli koyduktan sonra içine katkı matkı bir şey koymaya gerek yok bence. Zaten günümüzde satılan yağların neredeyse hepsi katkılı hiç biri baz yağ değil ki. Ekstradan yağa koyulacak katkılar yağın yapısını bozarak yağın mumlaşmasına veya motor içerisinde çamur oluşumuna neden olabiliyor.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2015, 00:36:52 Gönderen: amraam »

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar bence birsey hakkinda yorum yaparken bunun teknik aciklamasini da yazalim yani onu kullanmayin yada bunu kullanin derken neden oldugunu da yazarsak bence daha faydali olur.
Bu yag yakma konusunda da gecen farkli cinsteki yaglari incelerken mobil1 in 10w60in aciklamasinda yag yakmasini azaltmak icin yuksek viskozite diye okumustu. bence katkidan cok uygun viskozitede yagi secmek onemlidir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;500570
arkadaslar bence birsey hakkinda yorum yaparken bunun teknik aciklamasini da yazalim yani onu kullanmayin yada bunu kullanin derken neden oldugunu da yazarsak bence daha faydali olur.
Bu yag yakma konusunda da gecen farkli cinsteki yaglari incelerken mobil1 in 10w60in aciklamasinda yag yakmasini azaltmak icin yuksek viskozite diye okumustu. bence katkidan cok uygun viskozitede yagi secmek onemlidir diye dusunuyorum.

Yağ yakma hususunda katkıdan ziyade biraz daha viskoz yağ kullanmak sorunu hafifletecektir. Zaten koyulan katkılar da aslında bu işi yapıyor ama sağlıklı değiller.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ kaçak önleyiciler kaçağın durumuna göre bazen iş görüyor. Bildiğim kadarıyla lastik tamir spreyleri mantığı ile iş görüyor hava ile temas edince etkileşime geçiyor galiba ama karterde zaten hava var oradaki yağ yoğun olduğu için etkilemiyor olabilir

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için teşekkürler sağolun aracımda mobil 1 esp formula 5w-30 kullanıyorum.Bır sıkıntım yok şükür.İyi Forumlar