škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ Seviyesi Düşük uyarısı 1.2 tsı dsg 2014 model

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Aracım aldığımdan bu yana ilk defa böyle bir durumla karşılaştırdı beni.. Uyarı işareti sürekli yanıyor yağ seviyesi düşük diyor. Aracımı mayısta aldım. yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Genellikle sakin kullanırım nadiren basarım. aracım 10.500 km de şuan. Bu kadar zamanda bu süre içerisinde bu uyarıyı vermiş olması sizce normalmi ? ne yapmalıyım ? şimdiden teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ilk kez böyle bir durum görüyorum. Acilen servise götürün bence..

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Belki aldığın zaman bile limitte idi, bu vakte kadar hiç yağ çubuğundan kontrol ettin mi?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa bey dizel araclarin en önemli üc seyi vardir ve bunlarin surekli kontrol edilmesi lazim. YAKIT- YAĞ. ve HAVA
Yakiti iyi yerden alacaksin.
Yaği surekli gostergeden degil cubuktan kontrol edecksin
Hava filtreni temiz tutacaksin.
Bunlari yaparsan dizelde basin agrimaz. Servise ugra yarim yag eksigini kontrol etsinler tamamlasinlar. Birde motor alt kismini kacak kontrolu yapsinlar. Bu sekilde aracinizi surmeyin.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı servisler yağı az koyuyorlar,bazende yağ yakıyor.Arkadaşların dediği gibi mutlaka çubuğu kontrol ediniz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta 1.2 tsi ilk 30 bin kmde toplamda 3 litre yağ eksiltti suan 36 binde ama eksiltme yapmadi 30k bakimindan beri

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç yağ eksiltmedi, gerçi çok km geçmiyorum ama 4.5 yaşındaki 1.2 TSI üzmedi şimdiye kadar

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu 1.2 araçlar yağ eksiltiyormus bizimde başımıza geldi ancak golf te de aynı problem var ancak servis bunu problem olarak görmüyor ekle git diye bir yağ varmış 1 litre falan civarı bunu yanınızda bulunduracakmisiz işin özeti 1.2 motorlar yağ eksiltiyormus

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncay52;494144
Arkadaşlar bu 1.2 araçlar yağ eksiltiyormus bizimde başımıza geldi ancak golf te de aynı problem var ancak servis bunu problem olarak görmüyor ekle git diye bir yağ varmış 1 litre falan civarı bunu yanınızda bulunduracakmisiz işin özeti 1.2 motorlar yağ eksiltiyormus
Bi tanıdık ustanın bana söylediği şey turbolu her araçta yağ eksiltme derdi olur dediydi.. Turboya pompalanan yağ azar azar eksiliyomuş, bu da sürekli uzun yol vb. kullanılan tsi larda 8-10 bin kmde gözle görülür miktarda yağ eksilir demişti.. Valla edebiyat mı yaptı doğru mu söyledi bilmiyorum ama biraz edebi yönü ağır gibi geldi bana :) gerçi son 7k kmde bir sıkıntı olmadi her haftasonu kontrol ederim yağını suyunu.. Hazırda yağ bulundurmak gerekiyor..

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;494146
Bi tanıdık ustanın bana söylediği şey turbolu her araçta yağ eksiltme derdi olur dediydi.. Turboya pompalanan yağ azar azar eksiliyomuş, bu da sürekli uzun yol vb. kullanılan tsi larda 8-10 bin kmde gözle görülür miktarda yağ eksilir demişti.. Valla edebiyat mı yaptı doğru mu söyledi bilmiyorum ama biraz edebi yönü ağır gibi geldi bana :) gerçi son 7k kmde bir sıkıntı olmadi her haftasonu kontrol ederim yağını suyunu.. Hazırda yağ bulundurmak gerekiyor..

hepsi hikaye yağ çok ince turbo yağlamak için ama ister istemez eksiltiyor toyatayı bilirsiniz  çok geç cözdüler bu sıkıntıyı.daha önce clio vardı ne koyduysam onu alırdık. renoların 1,5 motorlarını seviyorum o yüzden.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;494146

Araca ve kullanım şekline göre değişir belki, yılda 10 bin geçiyorum, gözle fark edilir bir eksilme olmadı yıllardır

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;494155
hepsi hikaye yağ çok ince turbo yağlamak için ama ister istemez eksiltiyor toyatayı bilirsiniz  çok geç cözdüler bu sıkıntıyı.daha önce clio vardı ne koyduysam onu alırdık. renoların 1,5 motorlarını seviyorum o yüzden.
Valla hikayesini gerçeğini bilemem, bende adamın söylediğini söylüyorum.. Kendi aracım da 3 litre eksiltti ilk 30k kmde. 6 ay içinde 30 k oldu zaten araç..

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;494156
Araca ve kullanım şekline göre değişir belki, yılda 10 bin geçiyorum, gözle fark edilir bir eksilme olmadı yıllardır
Olabilir abi, ben bir yılda 40k civarı yaptığım için benimki biraz dizel triplerine girdi :D

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde de 1.8 TDCi Connect var, yağ eksiltmek bir kenara neredeyse diğer bakımda koyduğumuz yağ kadar yağ boşaltıyoruz bakımlarda. Her turbolu motor yağ yakmayabiliyor.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yarın sabah serviste randevum var bakalım ne olacak. Bugün yağ çubuğunu kontrol ettim en alt alt çentikte malesef. Bakalım ne diyecekler. Teşekkür ederim yorumlar için.