škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bisiklet Taşıyıcı önerisi

Ziyaretçi · 114 · 50378

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;579301
Konu güvenlik olunca bu durumda size katılamıyorum. Bisiklet taşıyıcı olarak hangi sistemi tercih ederseniz edin ucuz ve kalitesiz ürünlerden uzak durun.

Iyi mal iyi paradir her zaman. Birisi 3k aludan otekisi 6k aluminyumdan yapilmistir profili, tasarim guvenli ve zararsizdir, kaplama omru uzundur falan filan.

Bu tarz seylerde ne kadar ekmek o kadar kofte

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen katılıyorum. Bu söylediklerinize bir çok kriter daha ekleyebiliriz. Bu tür ürünlerde ucuza kaçmak bazen bize daha pahalıya mal olabilir. Ben şahsen tek bisiklet taşımak için epey yüklü bir miktar vermiş ve bu sistemi daha da güvenli yapabilmek adına nerede ise bir taşıyıcı kadar da extra masraf yapmıştım sadece bağlantı civatalarına dahi epey bir fiyat ödemiştim ama uzun yol gittim yüksek hızlarda,virajlarda, panik frenleme,rüzgarlı havada vs vs en ufak bir sorun yaşamadım. Kısa mesafe gidecekseniz çok aşırı pahalı sistemlere vs gerek olmayabilir ama her şeyden önemlisi sürüş güvenliği,trafik güvenliği ve araç güvenliğini sağlayan ürünler tercih edilmelidir.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;579301
Konu güvenlik olunca bu durumda size katılamıyorum. Bisiklet taşıyıcı olarak hangi sistemi tercih ederseniz edin ucuz ve kalitesiz ürünlerden uzak durun.

kast ettiğim o şekilde olanları.  yoksa elbette romorka takılanlar ya da aracın üstüne takılanlar daha güvenlidir.

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle emniyet öncelikli olmalı, insan hayatı hiç bir şeyle kıyaslanamaz

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ilandaki urunu aldim. Fena birsey degil. Is gorur gibi. Ufak tefek iyilestirmelerle hos olabilir

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim yarin bi deneme surusu yaparim

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mali aldim

Arac small, bisiklet large olunca durum boyle.

Arabayi cizmesin diye pedala sunger yapistirdim ;)

Bisiklet sarma ipinin boyu uzun ama bana az geldi. Ekstra bir halat daha edinecegim.

Cam vantuzu ve ekstra halatla uzun yillar kullanilacak bir urune benziyor :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pedalın kaportaya dokunmaması lazım bisikleti biraz daha öne alma imkanınız varsa alabilirsiniz bir keresinde iki adet bisikleti yaklaşık 130 km kadar bu tarz bir sistemle bisikletleri aldığım bayiden yazlığa götürmüştüm taşıma sistemini bayi emanet vermişti ama aracım Corolla sedandı sizde araç hatchback olunca pedal bagaj kapağına dokunmuş fakat gereken önlemi almışsınız sistemi daha güvenli ve ek donanımlar ile istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz sanıyorum bisikletin kaportaya değmemesi için taşıma sisteminde ayarları olması gerekiyor yani açıları vs değişebilmeli diye düşünüyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tasiyicidaki olusan momenti azaltmak icin bisikleti mumkun mertebe arabaya yaklastirdim. Sanirim ondan oturu degdi.

Bir de benim bisikletim unisex egik kadrolu. Ya ara sok tak profil yapacagim ya da bir tarafi ust profilden otekini alt profilden baglayacagim falan :)

Zaten tasiyici kollarin da yere paralel durmasi hosuma gitmedi. Yukari dogru kaldirilabiliyor. Oyle ayarliycam.

Hem tasiyiciyi hem de kendimi gelistirmem gerek :)

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;580077
Mali aldim

Bisiklet sarma ipinin boyu uzun ama bana az geldi. Ekstra bir halat daha edinecegim.

Cam vantuzu ve ekstra halatla uzun yillar kullanilacak bir urune benziyor :)

Doğukan öncelikle hayırlı olsun. Önemli bir husus plaka ve lambaların görünürlüğünü kapatırsan polisle sorun yaşama ihtimalin olabilir. Kesin değil ama daha evvel sıkıntı yaşayanları okumuştum. Bu nedenle taşıyıcı biraz daha yukarda konumlanmalı.

Bir de pedalın araca değmemesi için gövde büyüklüğünde koruyucular var, ben hiç ihtiyaç duymadım. Çözüm güzel ama bisikletin koltuk kısmını taşıyıcıya sıkıca bağlarsan ve aynı şekilde direksiyonu hafif döndürüp onuda öyle sabitlersen sadece ön teker kaportaya değer, arka taraf havada kalır. Burda bi 206'da takılı oluyor bazen. Denk gelirsem onun fotosunu da paylaşırım. Güle güle kullan.

Örnek bir fotolar:

« Son Düzenleme: 15 Haziran 2016, 01:26:06 Gönderen: Developer »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim plakayi kapatsin canima minnet :D

Su pejodaki gibi baglamak istemiyorum, bu sefer de aerodinamiyi cok olumsuz etkilecek.

Audideki gibi baglamya gelince de alttaki ayak tam ambleme denk geliyo. O yuzden saglikli bir tutunma saglayamiyorum.

Birkac ugrastan sonra optimumu yakaliycam sanirim :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan bir kaç denemeden sonra tecrübe edineceksin dediğin gibi taşıyıcı kollar yere paralel olmamalı bisikletinde ağırlığı ile yere daha eğimli bir hal alacaktır taşıyıcı kollar biraz yukarı doğru açı oluşturmalı ve bisikleti biraz ön tarafa bağlarsan kaportaya değme sorununu halledersin ya da istersen pedalı sökebilirsin çok kolay sökülür.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullan,
50 liraya verdi mi satan eleman?

sen usta  adamsın onu modifiye edersin şimdi,  stoptan hat çekersin, led takarsın falan :D