škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Valeo H7 kısa merceğini bi-halogen yaptım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elimde eski işlerimden kalan ve kullanmayı hiç düşünmediğim Megane çıkması 1 çift H7 mercek vardı, çöpe atacağıma birşeyler yapayım dedim ve işe giriştim.
Öncelikle daha önceden alıp, farlarıma taktığım -sözde bi-xenon- ve kısa/uzunundan verim alamadığım ''made in PRC'' mercekleri dağıttım, uzun selenoidinin bulunduğu plate i ayırdıktan sonra da h7 yi söktüm.
Kısa desenine göre oyulmuş plate i çıkarıp, selenoidliyi aynı hizadan takıp, merceği kapattım,.
Halogen ampulle gece aydınlatma, kısa ve uzun testi yaptım.
Xenona ihtiyaç duymayacak kadar kısa ve karşıdan geleni iyi bir şekilde uyaracak kadar bir selektör hızı ve etkisi yakaladım, en kısa zamanda boştaki farlara aktarıp araç üzerinde de görüşlerinize sunacağım...

Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayarlamadan taktım, muayeneden bile geçti, en kısa zamanda ekliyorum fotoları...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muayne deme bana abi. muayneden geçicem diye halogene döndüm araba 1 haftadır öyle işler yoğun bixenonlarımı geri takmaya fırsatım olmuyo çıldırıcam :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç ayarlamadan, şeş beş bakan farlara hafif kusur yazdı inekler,ben olsam hiç geçirmezdim, camlar sarı, içi görünmüyor, arka kapakları yok, ayar desen hak getire, biraz heyecan yaşayayım dedim, olmadı...
 bir de TUV de ciddiyetten bahsediyorlar...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başkası söylese inanmazdım ama çanaklı fara takılı xenonun muayeneden geçtiğini gördüm ya tuvturk e de güvenim kalmadı...