škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima da gitti...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar titizleniyorum, yine de sinir olduğum bi sürü konu çıkıyor...
Bu defa da klima gitti...
geçenlerde aklıma geldi, bir yoklayayım dedim, klimayı açtım, ızgaralardan ''tııısssss'' şeklinde bir ses...sistem çalışıyor ama soğutma zayıf, büyük olasılık gaz kaçmış..ama kaçmasını gerektiren bir durum olmadı hiç, 1 senedir kaput bile açılmadı,
Geçen sene de bu ses ilk olarak çıktığında servise gitmiştim,  ''8 yıllık arabada normal, gaz ekleyeceğiz'' deyip, gaz eklemişlerdi, acaba bir yeri açık mı bıraktılar?
Servis bu durumu garti kapsamında görür mü? Yoksa yeniden ücret karşılığı mı işlem yaparlar?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servisde yapılan her is 2 yıl garantili degilmi?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de ona umutlanıyorum, sonuçta işlemin servis kaydı var, hakkım da var demek değil mi?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiki hakkınız var, neden merdiven altı yerleri degilde yetkili servisi secerek daha pahalıya yaptırasınız ki o zaman,
Fabia I imin disklerini degistirecegim zaman garantili diye bende yetkili servisi tercih etmistim,

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;462144
O kadar titizleniyorum, yine de sinir olduğum bi sürü konu çıkıyor...
Bu defa da klima gitti...
geçenlerde aklıma geldi, bir yoklayayım dedim, klimayı açtım, ızgaralardan ''tııısssss'' şeklinde bir ses...sistem çalışıyor ama soğutma zayıf, büyük olasılık gaz kaçmış..ama kaçmasını gerektiren bir durum olmadı hiç, 1 senedir kaput bile açılmadı,
Geçen sene de bu ses ilk olarak çıktığında servise gitmiştim,  ''8 yıllık arabada normal, gaz ekleyeceğiz'' deyip, gaz eklemişlerdi, acaba bir yeri açık mı bıraktılar?
Servis bu durumu garti kapsamında görür mü? Yoksa yeniden ücret karşılığı mı işlem yaparlar?
@hetepe,
Hangi servise gidiyorsunuz? Ben şahsen AND' dan memnunum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, devamlı AND a gidiyorum, sanırım artık yetkili olmayacakmış ama...yeni yapılandırma oluyormuş...EFE ye mecbur kalabiliriz, o zaman marka değiştiririm..Zaten 9 yaşına geldi araba, dökülmeden satmalı...

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kış aylarında klimayı ayda bir defa 5dk bile olsa çalıştırın derler.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yazın bile kullanmıyorum...ama 8 sene sorun çıkarmadı, şimdi neden 6-7 ayda gaz uçtu?, onu anlayamadım...

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Klima boruları ve bağlantılardaki kaçak için basınçlı test yapıyorlar. Belli bir süre basıncı sabitleyip değer kaybı var mı bakıyorlar. (Sanırım hava ile) İsterseniz bu testi yaptırın. Yoksa gazın değer kaybetmesinden de olabilir. (Bi ara klimacıda çalıştım araçlarda da aynı diye tahmin ediyorum)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch un bir cihazi var, araba modeli ve senesine gore database den olmasi gereken basincta gaz ayari yapiyor, arac 9 senelik sonucta, yavas yavas kacaklar baslar, 40 TL vermistim canavarin klima gazına. Mesela ben de radyator kapagini degistirdim az once, İstanbul da dun maslak sanayii den almistim. Eski kapagin contasi guzel, diger aksam guzel ama radyator hortumunu siktigimda ufaktan fiss fiss ses yapiyor. 60TL sıkısmıs arasına. Klimayi ara ara calistirmayi mutlak suretle tavsiye ediyor uzmanlar.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;462153
Aynen, devamlı AND a gidiyorum, sanırım artık yetkili olmayacakmış ama...yeni yapılandırma oluyormuş...EFE ye mecbur kalabiliriz, o zaman marka değiştiririm..Zaten 9 yaşına geldi araba, dökülmeden satmalı...
@hetepe,
Ben neredeyse Ekim başından beri uğramıyorum.Son durumu bilmiyorum. Eğer gerçekse bende satmayı düşüneceğim. Efe malesef Ad değiştirdi ama mantık hiç değişmedi Bizimkide halen 43.000 km.de 7.5 yaşına bastı. km çok az motor ve kaporta çok iyi durumdayken tadında bırakmak lazım diye düşünüyordum Galiba yaz sonu birşeyler yapacağız.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben şimdiden bakınmaya başlayım...piyasası yok zaten, anca satarım.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;462178
@hetepe,
Sahibinden.com'dan çok hızlı satılıyor. Ben komşunun 2001 220.000km MPI' nı 1.5 ayda ve 13.400 TL ye sattım geçen sene haziranda.Tatilden dönünce bende ilana çıkmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;462178

Para olsa senin aracı düşünürdüm ağabey. Ne istersin tahmini.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;462173
@hetepe,
Ben neredeyse Ekim başından beri uğramıyorum.Son durumu bilmiyorum. Eğer gerçekse bende satmayı düşüneceğim. Efe malesef Ad değiştirdi ama mantık hiç değişmedi Bizimkide halen 43.000 km.de 7.5 yaşına bastı. km çok az motor ve kaporta çok iyi durumdayken tadında bırakmak lazım diye düşünüyordum Galiba yaz sonu birşeyler yapacağız.

43.000km de 101likse ilanınızı önce foruma koyun derim. bizden bir talip muhakkak çıkar :)